[ad_1]

ژنو: کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی دو هفته زودتر از روز پنجشنبه تشکیل جلسه می دهد تا در مورد انواع جدید ویروس کرونا از آفریقای جنوبی و انگلیس بحث کند ، که به سرعت در حداقل 50 کشور گسترش یافته و باعث نگرانی گسترده شده است.
گزینه های اخیراً مشخص شده ، که به نظر می رسد به مراتب مسری تر از سویه ای باشد که در چین در سال 2019 ظاهر شد ، زمانی رخ می دهد که تعداد فزاینده ای از ویروس ها بسیاری از کشورها را مجبور به ایجاد محاصره جدید می کند.
این کمیته معمولاً هر سه ماه یکبار تشکیل جلسه می دهد ، اما WHO گفت مدیرکل جلسه را “برای رسیدگی به مواردی که نیاز به بحث فوری دارند” جلو برد.
این نهاد جهانی روز چهارشنبه گفت: “این آخرین گزینه ها و ملاحظات در مورد استفاده از واکسیناسیون و گواهی آزمایش برای سفرهای بین المللی است.”
این نگرانی وجود دارد که جهش های جدید باعث کاهش اثر بخشی برخی واکسن ها شود و امیدهایی را که تلقیح بهترین امید را برای بهبودی از بیماری همه گیر جهانی دارد ، تضعیف می کند.
کمیته تخصصی تحت نظارت دیدیه حسین فرانسوی است و توصیه های وی پس از جلسه منتشر می شود.
این نشست در حالی برگزار شد که عفونت های جهانی بیش از 91 میلیون جهش داشت و مرگ و میرها به دو میلیون نفر رسید ، دولت های سراسر جهان انسداد اقتصادی دردناک و محدودیت های اجتماعی را بازیابی کردند.
انواع تازه کشف شده تنها با تعیین توالی کد ژنتیکی آنها قابل شناسایی است ، آنالیزی که در همه جا امکان پذیر نیست.
جهش سوم ، که از آمازون برزیل آغاز شده و ژاپن روز یکشنبه کشف کرده است ، در حال حاضر در حال تجزیه و تحلیل است و می تواند بر پاسخ ایمنی تأثیر بگذارد ، طبق WHO.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *