[ad_1]

نیویورک: شرکت بیوتکنولوژی مدرنا (American Modern Technology) روز دوشنبه اعلام کرد که واکسن Covid-19 آن “اثر خنثی سازی” روی انواع ویروس کرونا برای اولین بار در انگلستان و آفریقای جنوبی کشف کرده است.
طبق یک خبر منتشر شده از شرکت ، انتظار می رود دو دوز واکسن از سویه های در حال ظهور تاکنون محافظت کند.
“نتایج مطالعات خنثی سازی سرم در شرایط in vitro در افراد واکسینه شده با واکسن Moderna Covid-19 (نشان می دهد) فعالیت در برابر سویه های در حال ظهور SARS-CoV-2 … واکسیناسیون Moderna Covid-19 تیترهای خنثی سازی در برابر تمام انواع اصلی آزمایش شده در حال ظهور ، از جمله B .1.1.7 و B.1.351 ، که به ترتیب در انگلستان و جمهوری آفریقای جنوبی شناسایی شدند. مدرن گفت ، این مطالعه تأثیر مهمی در خنثی سازی عناوین نسبت به نوع B.1.1.7 در مقایسه با انواع قبلی نشان نداد. .
این مطالعه با همکاری مرکز تحقیقات واکسن (VRC) در انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی (NIAID) ، بخشی از انستیتوهای ملی بهداشت (NIH) انجام شده است. نسخه خطی به عنوان پیش چاپ به bioRxiv ارسال شده است و برای انتشار با نظر همتا ارسال می شود.
این شرکت در حال پیشرفت با یک نامزد جدید برای تقویت گزینه (mRNA-1273.351) در برابر گزینه ای است که اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد.
در این مقاله آمده است: “در نوع B.1.351 نسبت به انواع قبلی یک کاهش شش برابری در تیترهای خنثی سازی وجود داشته است. با این حال ، این کاهش در سطح تیتر خنثی کننده با B.1.351 همچنان بالاتر از سطح محافظتی است.”
به گزارش اسپوتنیک ، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت که نوع ویروس کرونا ویروس B.1.1.7 ، که در ابتدا 50-70 درصد مسری تر گزارش شده بود ، کشف شده و احتمالاً 30 درصد کشنده تر است.
CNN گزارش داد كه دیوید مونتفیوری ، ویروس شناس در مركز پزشكی دانشگاه دوك ، گفت كه در حالی كه وی “یك فرد خوش بین محتاط” بود ، واكسن مدرنا در برابر فشار مناسب عمل خواهد كرد ، اما وی هنوز مطمئن نیست.
به نقل از CNN ، وی با بیان اینکه “می توان تا حدی کارایی را کاهش داد ، اما هنوز هم می تواند بسیار م beثر باشد” ، افزود: “امیدواریم که این واکسن همچنان 70-80 درصد موثر باشد.”
این نوع که برای اولین بار در انگلستان شناسایی شد ، در بیش از 45 کشور دیگر ظاهر شده است ، از جمله 195 مورد در ایالات متحده. این نوع که برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد ، در بیش از 20 کشور دیگر ظاهر شده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *