[ad_1]

کلمبو: رئیس جمهور گوتابایا راجاپاکسا روز پنجشنبه ، او به سریلانکا گفت که او رهبری است که آنها به دنبال او بودند و آشکارا ریشه های قوی بودایی-سینهالی خود را به رخ کشید و گفت که او فرد مناسبی برای داشتن بالاترین مقام در کشور است.
خطاب به ملت به مناسبت سری لانکادر هفتاد و سومین روز استقلال ، راجاپاكسا گفت: “من یك رهبر بودایی سینهالی هستم و هرگز در گفتن این موضوع دریغ نخواهم كرد. من بر اساس تعالیم بودایی این كشور را اداره می كنم.”
راجاپاكسا ، 71 ساله ، در سخنرانی سنتی خود به رئیس جمهور گفت: “من رهبری هستم كه به دنبال آن هستی.” سریلانكا در 4 فوریه 1948 از سلطه انگلیس استقلال یافت.
“در سنت فلسفی بودایی همزیستی مسالمت آمیز ، که احترام زیادی به تمام ادیان و قومیت ها می گذارد ، هر کس در این کشور ، صرف نظر از هویت قومی یا مذهبی خود ، حق دارد از آزادی به عنوان برابر در چارچوب قانونی رئیس جمهور گفت.
راجاپاكسا خود را به “عناصر خیانتكار” تبدیل كرد تا در یك “مارشال نیروهای داخلی و خارجی علیه رهبری كه شیوه زندگی محلی را حفظ می كند” متحد شود.
راجاپاكسا گفت: “هر شهروندی كه در این كشور زندگی می كند از حقوق برابر برخوردار است. ما هرگونه تلاش برای تقسیم شهروندان خود را بر اساس دلایل قومی یا مذهبی رد می كنیم.”
در مراسم رسمی روز استقلال ، فقط نسخه ای از سرود ملی سینهالی ها گنجانده شده بود تامیل نسخه سرود ملی طبق قانون اساسی پذیرفته شده است.
نسخه تامیل برای اولین بار در سال 2016 خوانده شد. از سال 2019 ، این روند متوقف شده است.
خانواده قدرتمند راجاپاكسا مدتهاست كه در سياست هاي سريلانكا مناصب مهمي را عهده دار بوده اند. برادر Gotabaya ، ماهیندا راجاپاکسا، دو بار نخست وزیر است و به مدت 10 سال ریاست جمهوری را بر عهده دارد.
ماهیندا ، تبدیل به یک سیاستمدار وکالت شد ، در سال 2018 برای مدت کوتاهی نخست وزیر بود و سپس در نوامبر 2019 دوباره به مقام خود رسید. او در آگوست 2020 دوباره به عنوان نخست وزیر سوگند یاد کرد. ماهیندا پیش از این رئیس جمهور کشور بود. وی همچنین در سال 1970 در سن 24 سالگی جوانترین نماینده مجلس در سریلانکا شد.
رئیس جمهور فعلی Gotabaya در سال 2019 به قدرت رسید. وی پیش از این به عنوان دبیر وزارت دفاع و شهرسازی خدمت می کرد. وی نیروهای مسلح سریلانکا را به شکست نظامی ببرهای تامیل هدایت کرد ، جنگ جنگ خونین در سال 2009 پایان یافت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *