[ad_1]

لندن: انگلیس روز پنجشنبه هنگامی که محققان تحقیق در مورد مخلوط کردن دوزهای عکسهای Pfizer و AstraZeneca را آغاز کردند ، گفت: جهان با حدود 4000 نوع ویروس عامل Covid-19 روبرو است ، که باعث بهبود واکسن ها می شود.
هزاران نوع مختلف از جهش ویروس ثبت شده است ، از جمله انواع به اصطلاح انگلیسی ، آفریقای جنوبی و برزیل ، که به نظر می رسد سریعتر از بقیه در حال انتشار هستند.
وزیر واکسن انگلیس ندیم زهاوی گفت بسیار بعید است که واکسن های فعلی بر خلاف گزینه های جدید کارساز نباشند.
زهاوی به اسکای نیوز گفت: “بعید است که واکسن فعلی برای گزینه ها ، چه در کنت و چه سایر گزینه ها ، به ویژه هنگامی که بیماری جدی و بستری شدن در بیمارستان باشد ، م beثر نباشد.”
“همه تولید کنندگان ، Pfizer-BioNTech ، Moderna ، Oxford-AstraZeneca و دیگران ، در حال بررسی این هستند که چگونه می توانند واکسن خود را بهبود ببخشند تا مطمئن شوند ما برای هر نوع آماده هستیم – اکنون حدود 4000 نوع مختلف از Covid در سراسر جهان وجود دارد.”
در حالی که هزاران نوع از این ویروس ها هنگام جهش در تکثیر ظاهر شده اند ، اما بر اساس مجله پزشکی بریتانیا ، فقط یک اقلیت بسیار کوچک ممکن است مهم باشد و ویروس را به روشی ملموس تغییر دهد.
نوع به اصطلاح انگلیسی ، معروف به VUI-202012/01 ، دارای جهش هایی است ، از جمله تغییر در پروتئین سنبله ای که ویروس ها برای اتصال به گیرنده ACE2 انسان استفاده می کنند – به این معنی که گرفتن آن احتمالاً آسان تر است.
“ما بزرگترین صنعت تعیین توالی ژنوم را داریم – حدود 50٪ از صنعت توالی یابی ژنومی جهان را داریم – و کتابخانه ای از همه گزینه ها را نگهداری می کنیم تا آماده پاسخگویی باشیم – چه در پاییز و چه فراتر از آن – هر چالشی که ویروس بتواند داشته باشد واکسن بعدی را ارائه و تولید کنید “، زهوی گفت.
مسابقه واکسن
به گفته دانشگاه پزشکی جان هاپکینز ، ویروس کرونا جدید – معروف به SARS-CoV-2 – از زمان ظهور در چین در اواخر سال 2019 ، 2،268 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است.
در حال حاضر اسرائیل در واکسیناسیون سرانه بسیار جلوتر از بقیه جهان است و پس از آن امارات متحده عربی ، انگلستان ، بحرین ، ایالات متحده و سپس اسپانیا ، ایتالیا و آلمان قرار دارند.
روز پنجشنبه ، انگلستان مطالعه ای را برای ارزیابی پاسخ های ایمنی ایجاد شده در صورت ترکیب دوز واکسن های Pfizer و AstraZeneca در یک برنامه دو بار انجام داد.
محققان انگلیسی پشت این فرآیند گفتند داده ها در مورد واکسیناسیون افراد با دو نوع مختلف واکسن می تواند به درک این موضوع کمک کند که آیا عکس ها با انعطاف پذیری بیشتری در جهان شلیک می شوند یا خیر. انتظار می رود اطلاعات اولیه در مورد پاسخ های ایمنی در حدود ماه ژوئن در دسترس باشد.
این مطالعه پاسخ های ایمنی به دوز اولیه واکسن Pfizer و به دنبال آن تقویت کننده AstraZeneca و بالعکس را در فواصل چهار و 12 هفته بررسی خواهد کرد.
هم اکنون عکس mRNA ساخته شده توسط Pfizer و BioNtech و هم واکسن ناقل ویروس آدنو ویروس که توسط دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca ساخته شده است ، در انگلیس توزیع می شود ، با اختلاف 12 هفته ای بین دو دوز واکسن مشابه. (

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *