[ad_1]

ارتش اتیوپی اعلام کرد که جبهه شورشی خلق برای آزادی Tigrei (TPLF) در قسمت شمالی کشور 9 عضو عالی رتبه را بازداشت و 4 نفر را خنثی کرده است.

سرتیپ تسفای آیلی به تلویزیون FANA گفت که 9 نام از جمله وزیر تجارت پیشین Tigrei ، گبرمدین Tevolde ، وزیر اسبق حمل و نقل Tigrei Voldejiorgis Desta و سفیر سابق اتیوپی در سودان Abadi Zemo دستگیر شده اند.

آیلی گفت که هر چهار شخصیت ارشد کشته شده اند ، از جمله سخنگوی TPLF ، Sekoture Getachu و مدیر تلویزیون سابق ETV Zeray Asgedom.

این عملیات با همکاری ارتش ، نیروهای امنیتی محلی و دولت موقت تیگرای منصوب در منطقه انجام شد.

بیش از 60،000 همسایه اتیوپیایی به دلیل ادامه درگیری در منطقه مجبور به مهاجرت به سودان شده اند.

درگیری 2 ماه است که ادامه دارد

TPLF تا سال 2018 با استفاده از جبهه دموکراتیک انقلابی مردم اتیوپی (EPRDF) ، که پس از فروپاشی دولت کمونیستی درگ در کشوری که بسیاری از اقوام با هم زندگی می کنند و فدرالیسم را بر اساس از قومیت

TPLF ، که با انحلال EPRDF در سال 2019 به حزب جدیدی که نخست وزیر ابی احمد تاسیس شد ، نپیوست ، گفت که دولت آدیس آبابا غیر قانونی است زیرا انتخابات را به تعویق می اندازد ، و انتخابات دولت محلی را در سپتامبر 2020 برگزار می کند و برنده می شود

نیروهای شورشی TPLF در تاریخ 3 نوامبر سال 2020 به نیروهای فرماندهی شمال حمله کردند و احمد اعلام کرد که آنها تصمیم گرفته اند روز بعد علیه TPLF اقدام نظامی کنند.

ارتش در 28 نوامبر سال 2020 شهر مكله را تصرف كرد كه در دست نيروهاي شورشي TPLF بود كه حاضر به تسليم شدن نشدند.

نخست وزیر احمد اعلام کرد که آخرین مرحله عملیات پس از دستگیری مکل به پایان رسید و اعلام کرد که جنایتکاران یکی یکی دستگیر و به محاکمه قضایی سپرده خواهند شد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *