[ad_1]

در بیانیه مکتوب نیروهای امنیتی داخلی وزارت کشور لبنان آمده است که 38 نفتکش پر از بنزین متعلق به شخصی که دارای پمپ بنزین است به منطقه زهله در استان بکا در شرق این کشور حمله کردند.

در این بیانیه آمده است که بنزین موجود در 38 مخزن ، هر کدام با ظرفیت 50 هزار لیتر ، مطابق بخشنامه ای که قوه قضائیه صادر کرده است به فروش می رسد و این پول به خزانه دولت تحویل داده می شود.

محمد فهمی وزیر کشور لبنان در بیانیه ای از تلاش های نیروهای امنیتی داخلی برای توقیف بیش از یک و نیم میلیون لیتر بنزین در منطقه زهله قدردانی کرد. وزیر فهمی خطاب به نیروهای امنیتی داخلی گفت: شما ضامن حقوق شهروندان در برابر بی وجدان هستید. از عبارات استفاده می کند

ارتش لبنان و نیروهای امنیتی داخلی در 14 آگوست اعلام کردند که با حمله به پمپ بنزین هایی که در این کشور فروخته نمی شود سوخت توقیف شده را توقیف می کنند. در حالی که گازوئیل توقیف شده در حملات نیروهای امنیتی برای استفاده در بیمارستان ها و نانوایی ها ارائه می شود ، بنزین با قیمت تعیین شده توسط دولت به رانندگان تحویل داده می شود.

– بحران سوخت در کشور

در لبنان ، جایی که بزرگترین بحران اقتصادی در 30 سال گذشته را تجربه کرده است ، دولت به مصرف روزانه تقریباً 12 میلیون لیتر سوخت از طریق بانک مرکزی یارانه می دهد.

بانک مرکزی اعلام کرده بود که وام های ارزی که برای سوخت ارائه می شود و تا 12 آگوست اجرا می شود ، به جای نرخ ارز رسمی ، بر روی نرخ سود آزاد در بازار محاسبه می شود و بنابراین یارانه سوخت حذف می شود.

در پی تصمیم بانک مرکزی مبنی بر لغو حمایت دولت از سوخت ، دولت اعلام کرد که تا زمانی که “کارت کمک” برای خانواده های فقیر در 21 آگوست ارائه نشود ، به کاهش یارانه سوخت ادامه می دهد.

نخست وزیر حسن دیاب در بیانیه ای اعلام کرد که سوخت عرضه شده برای فروش بیش از 3900 پوند لبنان قبل از تصمیم بانک مرکزی مبنی بر لغو یارانه ، با 8000 پوند خدمات به شهروندان ارائه می شود ، با تفاوت بیش از 8000 پوند. توسط دولت

اداره کل نفت وزارت انرژی لبنان از زمان تصمیم دولت قیمت سوخت را بیش از 66 درصد افزایش داده است. سوخت وارداتی با قیمت های جدید از امروز آغاز می شود ، اما صف های طولانی مقابل ایستگاه ها در نتیجه بحران ادامه دارد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *