[ad_1]

پکن: سیزده کارشناس بین المللی WHO روز پنجشنبه برای تحقیق طولانی مدت در مورد ریشه بیماری همه گیر ویروس کرونا وارد ووهان شدند ، در حالی که دو نفر دیگر از پرواز سوار نشدند سنگاپور پس از آزمایش مثبت برای آنتی بادی های Covid-19 ، به شهر مرکزی چین می رود.
“یک تیم بین المللی متشکل از 13 دانشمند که در حال بررسی ریشه ویروس عامل # Covid19 هستند ، امروز وارد ووهان ، # چین شدند. سازمان بهداشت جهانی در توئیتی اعلام کرد: کارشناسان بلافاصله کار خود را طی پروتکل قرنطینه دو هفته ای برای مسافران بین المللی آغاز می کنند.
“دو دانشمند هنوز در # سنگاپور به سر می برند و آزمایشات # Covid19 را تکمیل می کنند. همه اعضای تیم قبل از مسافرت چندین آزمایش منفی PCR و آنتی بادی Covid-19 در کشور خود داشتند. ”
“آنها دوباره در # سنگاپور آزمایش شدند و همه از نظر PCR منفی بودند. اما دو عضو از نظر آنتی بادی IgM مثبت بودند. آنها دوباره آزمایش آنتی بادی IgM و IgG می کنند. ”
وال استریت ژورنال گزارش داد ، این دو متخصص نتوانستند مراحل غربالگری را پاک کنند و از سفر به چین منع شدند.
“کارکنان چینی که در فرآیند غربالگری شرکت داشتند ، مانع از سوار شدن دو عضو هیئت به هواپیمای خود به شهر ووهان در مرکز چین شدند ، پس از آزمایش مثبت هر دو آنتی بادی Covid-19 در آزمایشات سرولوژی خون در حین حمل و نقل در سنگاپور ،” گزارش می گوید
که در پکنسخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ژائو لیجیانگ ، از امتناع از اجازه دادن به این دو دانشمند دفاع کرد و گفت: “الزامات و مقررات مربوط به اپیدمی و کنترل به شدت اجرا خواهد شد.”
وی در جلسه توجیهی رسانه ای در پاسخ به سوالی درباره عدم پذیرش این دو دانشمند از مجوز و ارائه جزئیات به رسانه ها ، گفت: “ما همچنین از سفرهای متخصصان WHO به چین حمایت و راحتی خواهیم كرد.”
چین مسافران را که از سنگاپور در حال پرواز هستند ، ملزم می کند که آزمایش اسید نوکلئیک و آنتی بادی IgM را طی دو روز قبل از سوار شدن به پروازهای چین انجام دهند.
13 کارشناس WHO قرنطینه 14 روزه را پشت سر می گذارند. آنها باید از م peopleسسات تحقیقاتی ، بیمارستان ها و بازار غذاهای دریایی مربوط به شیوع اصلی مصاحبه کنند.
تیم WHO شامل ویروس ها و متخصصان دیگری از ایالات متحده ، استرالیا ، آلمان ، ژاپن ، انگلیس ، روسیه ، هلند ، قطر و ویتنام است.
ایالات متحده و استرالیا با انتقاد از رفتار چین در مراحل ابتدایی شیوع ، اتهاماتی را به پكن مطرح كردند و آن را به كم اهمیت جلوه دادن شدت آن و جلوگیری از پاسخ موثر تا خیلی دیر متهم كردند.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا بارها چین را مسئول همه گیری جهانی دانسته است. ایالات متحده همچنین گفت که چین اطلاعاتی را که در مورد ویروس کرونا داشته است به درستی اعلام نکرده و WHO را تحت فشار قرار داده است تا جهان را گمراه کند.
چین این ادعاها را رد کرده و ادعا می کند که در مبارزه با بیماری با WHO همکاری کامل داشته است.
مقامات کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) روز چهارشنبه به رسانه ها در پکن گفتند که کارشناسان WHO در طول قرنطینه خود با متخصصان پزشکی چینی از طریق کنفرانس ویدیویی ارتباط برقرار می کنند.
بازدید از سوی تیم WHO بحث برانگیز شده است زیرا پکن ، که دیدگاه گسترده ریشه ویروس در ووهان را زیر سوال می برد ، مجوز را به تأخیر انداخت.
مقامات NHC گفتند که کشف منشا ویروس یک موضوع علمی است و پیشنهاد می کند برای رسیدن به این هدف ، بازدیدهای مشابهی از سایر کشورها انجام شود.
چین به طور فعال این دیدگاه را که این اپیدمی کشنده در یک بازار مرطوب در ووهان ، جایی که حیوانات زنده ، پرندگان و خزندگان به فروش می رسند و به انسان ها توزیع می شود ، زیر سوال می برد. بازار از ابتدای سال گذشته بسته مانده است.
فنگ زیجیان معاون مدیر CDC چین گفت هیچ پاسخی در مورد اینکه میزبان میانی ویروس کرونا ویروس جدید چیست یا چطور ویروس از حیوانات به انسان پریده است ، وجود ندارد و کارشناسان پزشکی چین همکاری نزدیکی با تیم متخصص WHO برای سعی کنید منبع آن را بررسی کنید.
فنگ گفت: “چین خواستار مطالعه مشترک ویروس توسط جامعه جهانی است. وقتی تیم WHO به ووهان رسید ، متخصصان چینی برای انجام کار خود با آنها همکاری نزدیک خواهند کرد.”
ماه مه گذشته ، مجمع جهانی بهداشت (WHA) ، هیئت حاکمه 194 کشور عضو WHO ، قطعنامه ای را برای ایجاد تحقیق مستقل برای انجام “ارزیابی بی طرفانه ، مستقل و جامع” از پاسخ بین المللی و همچنین WHO تصویب کرد. .
وی همچنین از WHO خواست “منبع ویروس و مسیر ورود به جمعیت انسانی” را بررسی کند.
در حالی که چین در حال تکرار موارد Covid-19 است ، کارشناسان WHO وارد ووهان شده اند.
در همین حال ، چین روز پنجشنبه اولین مرگ خود را در Covid-19 در حدود هشت ماه از 17 مه اعلام کرد ، پس از مرگ یک زن در استان هبی ، همسایه پکن ، در روز چهارشنبه ، با 4665 مرگ ناشی از مرگ ویروس کرونا در این کشور. .
طبق NHC ، از روز چهارشنبه ، تعداد کل موارد تایید شده Covid-19 در چین به 87،844 رسیده است.
چندین شهر با میلیون ها نفر در استان هبی ، هم مرز با پکن ، برای جلوگیری از انتشار ویروس مسدود شده اند. چین تا حد زیادی ویروس را از طریق آزمایش های سریع انبوه ، محاصره های شدید و محدودیت های شدید سفر تحت کنترل درآورده است.
بر اساس ویروس ردیابی دانشگاه جان هاپکینز ، بیش از 92 میلیون و 313 هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده اند و بیش از یک میلیون و 977 هزار نفر درگذشته اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *