[ad_1]

ملل متحد: نماینده سازمان ملل در میانمار س askedال کرد شورای امنیت برای اقدام در چهارشنبه در بحران فزاینده دولت آسیا ، هشدار در مورد خطر جنگ داخلی و “حمام خون” قریب الوقوع در حالی که حکومت نظامی به زور تظاهرات ضد دموکراسی را سرکوب می کند.
از زمان برکناری رهبر منتخب از سوی ارتش ، بیش از 520 نفر در تظاهرات روزانه جان خود را از دست داده اند اونگ سان سوچی در اول فوریه ، آزمایش ده ساله میانمار در دموکراسی متوقف شد.
با توجه به اظهارات نماینده ویژه کریستین شرنر برگنر در یک جلسه غیرعلنی گفت: “من از این شورا می خواهم که همه ابزارهای موجود را برای اقدامات جمعی در نظر بگیرد و آنچه درست است ، آنچه مردم میانمار سزاوار آن هستند ، انجام دهد و از یک فاجعه چند بعدی جلوگیری کند.” از AFP بدست آمده است.
وی گفت که برای گفتگو با حکومت نظامی باز باقی مانده است ، اما افزود: “اگر فقط منتظر بمانیم که آنها آماده گفتگو شوند ، وضعیت زمین فقط بدتر خواهد شد. حمام خون هنوز در راه نیست.”
باربارا وودوارد ، نماینده سازمان ملل از انگلیس که خواستار دیدار بود ، به خبرنگاران گفت که شورای امنیت “در محکومیت خود متحد است” و در حال بحث درباره “تعدادی از اقدامات در اختیار ما” است.
اما چین ، متحد اصلی میانمار ، تحریم ها را رد کرد.
ژانگ یون ، سفیر چین در بیانیه ای گفت: “فشارهای یک جانبه و درخواست تحریم ها یا سایر اقدامات اجباری فقط باعث تعمیق تنش ها و برخوردها می شود و وضعیت را پیچیده تر می کند ، که به هیچ وجه سازنده نیست.”
این جلسه پس از آن انجام شد که تیم حقوقی سو ژی اوایل روز چهارشنبه گفت که به نظر می رسد رهبر برکنار شده با وجود دو ماه بازداشت ، از سلامت برخوردار است.
سو کی 75 ساله از زمان برکناری در ملا public عام دیده نشده است ، اما یکی از اعضای تیم حقوقی وی ، مین مین سو ، برای ملاقات ویدیویی با وی به یک مرکز پلیس در نایپیدو پایتخت احضار شده است.
سو کی با چندین اتهام کیفری روبرو است و می تواند به حبس ابد محکوم شود.
کودتا و اقدامات بعدی حکومت نظامی باعث محکومیت بین المللی شد.
پس از افزایش شدید استفاده ارتش از نیروی کشنده علیه معترضان در تعطیلات آخر هفته ، انگلیس خواستار یک نشست اضطراری شد.
در یک تشدید بزرگ دیگر ، شنبه شنبه میانمار اولین حمله هوایی را در ایالت کارن پس از 20 سال پس از تصرف یک پایگاه نظامی توسط یک گروه شورشی انجام داد – این نگرانی از بازگشت به درگیری مسلحانه در یک کشور متنوع قومی است.
برگنر گفت: “وحشیگری ارتش بسیار شدید است و بسیاری از افراد (مبارزان قومی مسلح) مواضع آشکاری در مخالفت دارند و احتمال جنگ داخلی را در مقیاسی بی سابقه افزایش می دهند.”
“ناتوانی در جلوگیری از تشدید بیشتر جنایات ، در طولانی مدت بسیار طولانی تر از سرمایه گذاری در حال حاضر برای پیشگیری ، به ویژه از همسایگان میانمار و منطقه وسیع ، برای جهان هزینه خواهد داشت.”
ژانگ ، سفیر چین ، گفت که او می خواهد میانمار “صلح ، ثبات و نظم قانون اساسی را در اسرع وقت برقرار کند و به پیشرفت انتقال دموکراتیک ادامه دهد.”
وی همچنین خواستار محافظت از تجارت خارجی شد – نگرانی اصلی چین ، که ده ها کارخانه خود را در میان خشمگین شدن علیه پکن سوزاند.
پیش از این ، گروهی از نمایندگان برکنار شده اتحادیه اتحادیه ملی دموکراسی (NLD) سوچی ، که به طور زیرزمینی علیه حکومت نظامی کار می کنند ، گفته اند که در هفته اول ماه آوریل “دولت غیرنظامی جدید” تشکیل می دهند ، بدون اینکه جزئیات بیشتری ارائه دهد.
قدرت های جهانی بارها سرکوب خشونت آمیز مخالفان را محکوم کرده و تحریم ها را علیه رژیم صهیونیستی زده اند ، اما تاکنون این فشارها ژنرال ها را متزلزل نکرده است.
وزارت امور خارجه ایالات متحده دستور عزیمت کارمندان دیپلماتیک ناچیز و خانواده های آنها از میانمار را صادر کرده و ژاپن ، اهدا کننده اصلی این کشور ، پرداخت کمک های جدید را به حالت تعلیق درآورده است.
ایالات متحده علاوه بر اعمال تحریم های هدفمند ، پیمان تجاری با میانمار را نیز به حالت تعلیق درآورد.
لیندا توماس گرینفیلد ، سفیر ایالات متحده در ملل متحد، احتمال اقدام در صورت عقب نشینی ارتش را مطرح كرد.
وی به خبرنگاران گفت: “اگر آنها حملاتی را که به مردم غیرنظامی انجام داده اند ادامه دهند ، پس باید بررسی کنیم که چگونه می توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم.”
همچنین خونریزی فزاینده موجب عصبانیت برخی از 20 گروه قومی مسلح میانمار شده است که مناطق وسیعی ، عمدتا در مناطق مرزی را کنترل می کنند.
سه نفر از آنها – ارتش آزادیبخش ملی Taang (TNLA) ، ارتش اتحادیه دموکراتیک میانمار و ارتش آراکان – آماده حضور در جنگ معترضین در روز چهارشنبه بودند.
سرتیپ تار بن کیاو از TNLA به خبرگزاری فرانسه گفت که هر سه آتش بس با ارتش را متوقف می کنند.
وی گفت: “اگر آنها به كشتار مردم ادامه دهند ، ما دلیلی نداریم كه آتش بس یك جانبه را با آنها تمدید كنیم.”
دو لباس دیگر – اتحادیه ملی کارن (KNU) و ارتش استقلال کاچین (KIA) – در روزهای اخیر حملات خود را به ارتش و پلیس افزایش داده اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *