[ad_1]

معترضین به کودتا در میانمار رسانه های محلی روز پنجشنبه گزارش دادند ، با تپانچه های دست ساز و اسلحه گرم به سرکوب نیروهای امنیتی در یک شهر شمال غربی پاسخ داد ، اما حداقل 11 معترض کشته شدند.
در ابتدا شش کامیون به گزارش میانمار نیوز و ایراوادی ، نیروهایی برای سرکوب معترضین در شهر تاز مستقر شده اند. وقتی معترضین با اسلحه ، چاقو و سلاح گرم پاسخ دادند ، پنج کامیون دیگر از سربازان به آنجا آوردند.
رسانه ها گزارش دادند که درگیری ها صبح پنجشنبه ادامه داشت و حداقل 11 معترض کشته و حدود 20 نفر زخمی شدند. از تلفات سربازان خبری نبود.
این امر باعث می شود با قدرت گرفتن حکومت نظامی از سوی دولت منتخب ، شمار کشته شدگان غیرنظامی کشته شده توسط نیروهای امنیتی به بیش از 600 نفر برسد. اونگ سان سوچی در تاریخ 1 فوریه ، طبق انجمن کمک به زندانیان سیاسی (AAPP). چهارشنبه شب 598 نفر تلفات داشت.
تاز در نزدیکی شهر كاله است ، به گفته رسانه های خبری و شاهدان ، حداقل 12 نفر در درگیری مشابه روز چهارشنبه بین سربازان و معترضان كشته شدند. AAPP گزارش داد ، نیروهای امنیتی با مهمات ، نارنجک و مسلسل به سمت معترضین خواستار احیای دولت سوچی رفتند.
هاین مین هاتک ، یکی از ساکنان منطقه و فعال جوانان گفت: “تازه ، کاله شکارچیان زیادی در جنگل دارد.” “آنها سلاح گرم ساخته اند. اکنون آنها با سلاحهای خود بیرون آمده اند تا از مردم محلی محافظت کنند در حالی که مردم توسط حکومت نظامی حمله کرده اند.”
برای اظهارنظر با سخنگوی حکومت نظامی نمی توان تماس گرفت.
یک وزیر پیشین دولت که بخشی از CRPH است ، گروهی از قانونگذاران نماینده دولت غیرنظامی برکنار شده ، گفت: “مردم سعی خواهند کرد از زندگی خود و حقوق خود محافظت کنند.”
وزیر در یک ویدیو به رویترز گفت: “مردم منتظر عمل CRPH نخواهند بود.” “CRPH نمی تواند مقاومت مسلحانه احتمالی مردم ، مردم را متوقف کند.”
خواهرش به رویترز گفت که رژیم پنج شنبه ، پینگ تاهون ، مدل و بازیگری را که علیه کودتا صحبت کرده بود ، دستگیر کرد. در یانگون ، بزرگترین شهر کشور ، فعالان برای بزرگداشت معترضان کشته شده کفشهایی پر از گل پوشیدند.
AAPP گفت 2847 نفر در حال حاضر بازداشت شده اند.
علاوه بر این ، برای صدها نفر قرار بازداشت صادر شده است و این هفته رژیم دهها نفر از هنرمندان ، مجریان و نوازندگان با نفوذ را تحت تعقیب قرار خواهد داد.
“سفارت بسته”
پرداخت تاهون 24 ساله ، که در میانمار و تایلند بسیار شناخته شده است ، یکی از آخرین مشاهیر بازداشت شده بود. وی تسخیر ارتش را محکوم کرد و قول حمایت از سوچی را داد.
خواهرش تی تی لوین به رویترز گفت که ارتش برادر او را در ساعت 4:30 صبح در خانه والدین آنها در یانگون بازداشت کرد ، جایی که وی چند روز در آنجا مریض بود و از مالاریا و بیماری قلبی رنج می برد.
وی گفت که نیروهای امنیتی با هشت کامیون نظامی و حدود 50 سرباز می آیند و مشخص نیست که وی کجا برده شده است.
رسانه ها گزارش دادند ، معروف ترین کمدین کشور ، زرگرنار ، روز سه شنبه دستگیر شد.
مبارزات بر سر کنترل مأموریت های دیپلماتیک میانمار روز چهارشنبه در خارج از کشور ظاهر شد.
سفیر میانمار ج لندن کیاو زوار مین گفت که وی در سفارت حبس شده است و منابعی ادعا می کنند که معاون وی وی را اخراج کرده و از طرف ارتش مسئولیت را بر عهده گرفته است.
كیاو زوار مین طی هفته های گذشته از رژیم جنتی حاكم جدا شده و خواستار آزادی رهبر غیرنظامی بازداشت شده سوچی شده است.
وی به رویترز گفت: “این یک کودتا در وسط لندن است … شما می بینید که آنها ساختمان من را اشغال کرده اند.”
تقاضاهای متقابل مشابهی نیز در سفارتخانه ها در سایر مراکز جهانی و در وجود دارد ملل متحد.
در همین حال ، ژنرال ارشد مین اونگ هلاینگ ، رهبر حکومت نظامی ، در بیانیه ای روز چهارشنبه گفت که جنبش نافرمانی مدنی یا CDM، فعالیت بیمارستان ها ، مدارس ، جاده ها ، ادارات و کارخانه ها را متوقف کرده بود.
وی گفت: “CDM فعالیتی برای از بین بردن کشور است.”
راه حل های Fitch در گزارشی گفت که بعید است تحریم های غرب علیه ارتش دموکراسی را بازگرداند ، اما گفت ارتش کنترل خود را از دست می دهد.
وی یک انقلاب خشونت آمیز را پیش بینی کرد که ارتش را در مقابل یک مخالف مسلح متشکل از اعضای جنبش ضد کودتا و شبه نظامیان قومی قرار داد.
در این گزارش آمده است: “افزایش خشونت علیه شبه نظامیان غیرنظامی و قومی نشان می دهد که تاتمدو (نظامی) به طور فزاینده ای کنترل کشور را از دست می دهد.”
این گزارش افزود ، اکثریت مردم از دولت سرنگون شده سوچی حمایت می کنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *