[ad_1]

منابع نزدیک به پنس که با رسانه های آمریکایی صحبت کرده و نمی خواستند نامش فاش شود ، گفت: معاون رئیس جمهور در مراسم تحلیف شرکت خواهد کرد.

پس از آنکه ترامپ اعلام کرد پس از سرکوب در کنگره در 6 ژانویه با صلح آمیز کار را به بایدن خواهد سپرد ، همه نگاه ها به پنس بود ، اما در مراسم تحلیف شرکت نخواهد کرد.

اسامی نزدیک به پنس که هنوز در این مورد اظهارنظری نکرده اند ، گفتند پنس در حال آماده شدن برای شرکت در مراسم در 20 ژانویه است.

جو بایدن ، که در انتخابات جنجالی ریاست جمهوری در 3 نوامبر پیروز شد ، نیز گفت که خوب نیست که ترامپ نامزد نشود ، اما از میزان مشارکت پنس خوشحال خواهد شد.

گفته می شود “TRUMP در روز چهارشنبه با قلم ها صحبت نکرده است

از سوی دیگر ، اخبار منتشره در رسانه های آمریکایی ادعا می کنند ترامپ و پنس از 6 ژانویه که فشار خونین کنگره آمد ، هیچ صحبتی نکرده اند.

خبرنگار هالی جکسون خبرنگار واشنگتن NBC گفت که ترامپ در گزارش خود ، با استناد به منابع نزدیک به پنس ، به صورت رو در رو با پنس ملاقات نکرده و حتی با معاون رئیس جمهور تماس تلفنی نداشته است.

کاخ سفید در این باره توضیحی نداد.

– رویدادها در ساختمان کنگره در ایالات متحده آمریکا

در حالی که کنگره آمریکا جلسه مشترکی را برای تصویب رای انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ 6 ژانویه تشکیل داد ، ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مقابل کاخ سفید تظاهراتی برگزار کرد.

ده ها هزار معترض که در این تجمع شرکت کرده بودند بعداً به سمت کنگره حرکت کردند و سعی کردند وارد ساختمان کنگره شوند.

در حالی که درگیری بین پلیس و معترضان وجود داشت ، صدها نفر از معترضین از موانع عبور کرده و وارد ساختمان کنگره شدند.

گارد ملی برای مداخله در حوادث به کنگره اعزام شد و پس از حدود چهار ساعت حمله ، نیروهای امنیتی نظم را حفظ کردند. در این حوادث پنج نفر کشته شدند ، از جمله یک افسر پلیس و ده ها نفر زخمی شدند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *