[ad_1]

سئول: رهبر کره شمالی کیم جونگ اونرسانه های دولتی روز سه شنبه هنگامی که مقامات ارشد دولت بایدن دیدار با متحدان اصلی خود را در توکیو و سئول آغاز کردند ، پرستار با نفوذ به ایالات متحده در مورد اقداماتی که می تواند باعث “از دست دادن خواب” شود ، هشدار داد.
لوید آستین رئیس پنتاگون و وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن با هدف متحد کردن اتحادهای نظامی به عنوان سنگر در برابر چین و تحکیم جبهه متحد در برابر شمال مسلح به هسته ای ، روز دوشنبه وارد ژاپن شد.
بیانیه کیم یو یونگ، مشاور اصلی برادرش ، بود پیونگ یانگاولین اشاره صریح به رئیس جمهور جدید در واشنگتن ، بیش از چهار ماه بعد است جو بایدن برای جایگزینی انتخاب شد دونالد ترامپ – اگرچه نام دموکرات هنوز ذکر نشده است.
هفته گذشته ایالات متحده و کره جنوبی رزمایش مشترک نظامی را آغاز کردند و روزنامه رسمی پیونگ یانگ ، رودونگ سینمون ، با صدور بیانیه ای “مشاوره به دولت جدید ایالات متحده ، که در تلاش برای پخش بوی باروت در سرزمین ما است” است.
وی گفت: “اگر می خواهید چهار سال آینده خوب بخوابید ، بهتر است از ابتدا شغلی ایجاد نکنید که باعث از خواب رفتن شما شود”.
رویکرد نامتعارف ترامپ در سیاست خارجی باعث شد وی قبل از یک کارزاری دیپلماتیک غیرمعمول که یک سری جلسات اصلی را به خود اختصاص داده بود ، با کیم جونگ اون توهین و تهدید به جنگ کند.
اما سرانجام ، در مورد هدف اعلام شده واشنگتن از خلع سلاح هسته ای کره شمالی ، که به دلیل برنامه های تسلیحاتی ممنوع تحت تحریم های بین المللی متعددی قرار دارد ، هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.
این خود را بیشتر منزوی کرده و بسته شدن شدید مرزها را برای محافظت در برابر بیماری همه گیر ویروس کرونا ، که برای اولین بار در همسایه چین ظاهر شد ، مجبور کرد.
اندکی پیش از مراسم تحلیف بایدن در ژانویه ، رهبر کیم ایالات متحده را “بدترین دشمن کشور خود” اعلام کرد و پیونگ یانگ در رژه نظامی از یک موشک بالستیک پرتاب شده با زیردریایی جدید رونمایی کرد.
روند مذاکرات توسط مون جه این ، رئیس جمهور کره جنوبی انجام شد ، اما روابط سئول و پیونگ یانگ پس از فروپاشی نشست کیم ترامپ در هانوی در فوریه 2019 عمیقاً منجمد شد.
کیم یو-یونگ مشاور قابل اعتماد برادرش است و هنگامی که سال گذشته تنش های بین کره ای افزایش یافت ، و با انفجار شمال دفتر ارتباط مرز ، صدای اصلی بود.
شین بیوم چول ، محقق در انستیتوی تحقیقات استراتژی ملی کره ، گفت که ارتباطات وی پیشتر از پیونگ یانگ فاصله داشت.
وی به خبرگزاری فرانسه گفت: “کره شمالی تصمیم گرفته است که ایالات متحده امتیازات کافی را ارائه ندهد ، بنابراین این بیانیه را قبل از سفر بلینکن و آستین به سئول صادر کرد.”
وی افزود: “فرصتی عالی” برای تحریک نظامی از شمال در طول سفر آمریکایی ها یا بلافاصله پس از آن وجود داشت.
سئول و واشنگتن متحدان معاهده هستند ، ایالات متحده حدود 28500 سرباز را در کره جنوبی مستقر می کند تا از این کشور در برابر همسایه خود محافظت کند و آنها هفته گذشته یک تمرین نظامی مشترک شبیه سازی رایانه ای را آغاز کردند.
شمال همیشه اینگونه تمرینات را به عنوان آماده سازی برای تهاجم محکوم می کند و کیم یو یونگ در بیانیه ای گفت: “دولت کره جنوبی دوباره” راهپیمایی جنگ “،” راهپیمایی بحران “و نه” راهپیمایی گرم “را انتخاب کرده است ‘ قبل از.” همه مردم ”
وی با تهدید به لغو توافقنامه نظامی شمال و جنوب در صورت اقدام “تحریک آمیزتر” سئول ، افزود: “برای روزهای گرم بهار سه سال پیش بازگشت آسان نخواهد بود اگر دولت کره جنوبی از دستورات استاد خود پیروی کند”.
آستین و بلینکن روز دوشنبه وارد توکیو شدند و با او و سئول در مورد بررسی سیاست دولت جدید ایالات متحده در قبال پیونگ یانگ رایزنی خواهند کرد ، اما چین محور اصلی بحث های آنها خواهد بود.
پکن چالشهای زیادی را در جبهه تجاری و دیپلماتیک برای واشنگتن ایجاد می کند ، و همچنین یکی از مهمترین حامیان دیپلماتیک شمال و تأمین کننده عمده تجارت و کمک است.
جالینا پورتر ، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه ، روز دوشنبه گفت که واشنگتن سعی کرده است “از طریق چندین کانال از اواسط ماه فوریه از جمله نیویورک” با پیونگ یانگ تماس بگیرد.
وی افزود: “تا به امروز پاسخی از پیونگ یانگ دریافت نکرده ایم.”
کانال نیویورک اشاره ای به ماموریت شمال در سازمان ملل است ، زیرا پیونگ یانگ و واشنگتن روابط دیپلماتیک ندارند.
آستین و بلینکن قرار است روز چهارشنبه قبل از عزیمت وزیر دفاع به هند با بازگشت دیپلمات برای گفتگو با مقامات چینی به ایالات متحده وارد کره جنوبی شوند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *