[ad_1]

ووهان: دقیقاً یک سال پس از وارد کردن کلمه “قفل” در مکالمه جهانی ، ووهان سالگرد را با ترکیبی از غرور در خارج شدن از چنگ Covid-19 و احتیاط در صورت عود ، جشن گرفت.
روز شنبه یک سال پیش ، ووهان با حبس 11 میلیون شهروند نگران خود در خانه ها ، با راه اندازی یک قفل حادثه خیز 76 روزه ، جهان را شوکه کرد و تهدید فزاینده یک بیماری زای مرموز را که از شهر بیرون می آید ، برجسته می کند.
در ساعت 10 صبح آن روز حمل و نقل عمومی متوقف شد و خروج از شهر بدون اجازه ویژه ممنوع شد. سکوت شومی برقرار بود.
یکی پس از دیگری ، مناطق همسایه در استان هوبئی که به شدت آسیب دیده است ، سریعاً همین روند را دنبال کردند ، همانطور که با جهانی شدن ویروس کرونا ، دولت های سراسر دنیا نیز همین کار را کردند.
اما همچنان که مبارزه جهانی علیه همه گیری ادامه دارد ، ووهان امروز مانند یک شهر ارواح قفل شده یک سال پیش به نظر نمی رسد ، با ترافیک پر سر و صدا ، پیاده روهای شلوغ و شهروندان که وسایل حمل و نقل عمومی و پارک ها را بسته اند.
جوگر 20 ساله نقابدار که فقط نام خانوادگی خود را وانگ ، یکی از بسیاری از افرادی که در زیر رودخانه مبهم یانگ تسه در ووهان تمرین می کرد ، گفت: “من سال گذشته ترسیده بودم ، اما اوضاع بسیار بهبود یافته است.” در روز شنبه .
“زندگی مانند گذشته است.”
اما خاطرات آزمایشات ووهان تازه باقی مانده است ، به خصوص که خوشه های محلی Covid-19 در چین تکثیر می شوند و این باعث آزمایش های گسترده در پکن و محاصره هدفمند در مناطق دیگر می شود.
هوانگ جنبن ، 76 ساله ، سال گذشته 67 روز را در بیمارستان گذراند و با Covid-19 مبارزه کرد ، خون را تف کرد و در انتظار مرگ بود.
هوانگ به خبرگزاری فرانسه گفت: “وقتی شب چشمانم را می بستم ، نمی دانستم که دوباره چشم هایم را باز می کنم.”
او مانند بسیاری از هموطنان خود به “تلاش های بزرگ” انجام شده توسط دولت و شهروندان چین برای محدود کردن همه گیری نشان داده شده توسط ووهان افتخار می کند.
این ویروس دست کم دو میلیون نفر را در سراسر جهان کشته و همچنان خشمگین است ، اما مقامات در چین گزارش داده اند که کمتر از 5000 مرگ و میر اتفاق افتاده است که بیشتر آنها در ابتدای شیوع همه گیر به ووهان آمده اند.
و صحنه های آرام روز شنبه – رقصنده های بزرگسال در پارک ها و بارهای شلوغ که آبجو صنایع دستی “Wuhan Stay Strong” می فروشند ، می چرخند – در مقایسه با بلوک های نورد ، افزایش مرگ و میر و بیمارستان های شلوغ در کشورهای دیگر.
هوانگ گفت: “از نتایج ، می توان فهمید كه سیاست دولت درست بوده ، همكاری شهروندان (ووهان) درست بوده است. من با دیدن اپیدمی در سراسر جهان احساس درد می كنم.”
دولت یک داستان تبلیغاتی رسمی – با حضور ووهان – با تمرکز بر واکنش “قهرمانانه” چین و بهبود آن ارائه داد.
اما هیچ جشن جشن محاصره شناخته نشده است ، برنامه ریزی شده برای روز شنبه توسط پکن ، که در روزهای ابتدایی همه گیری همه گیر باقی مانده بود در میان ادعاهایی مبنی بر تلاش برای پنهان کردن آن یا کنترل نادرست شیوع اجازه انتشار آن.
به طور کلی تصور می شود این ویروس از بازار مرطوب ووهان ، جایی که حیوانات عجیب و غریب به عنوان غذا فروخته می شود ، گسترش یافته است.
اما در غیر این صورت ، چین اطلاعات کمی در مورد منشأ آن منتشر کرده است ، و این امر به تماس های غرب برای شفافیت بیشتر دامن می زند.
سالگرد حبس ، چند روز پس از اتمام قرنطینه دو هفته ای در ووهان ، پیش از آغاز تحقیقات برنامه ریزی شده در مورد منشا ویروس کرونا ، با حضور کارشناسان سازمان بهداشت جهانی برگزار می شود.
WHO روز جمعه گفت که برای نتیجه گیری در مورد اینکه آیا همه گیری در چین آغاز شده است خیلی زود است.
مایکل رایان مدیر مدیریت اضطراری سازمان بهداشت جهانی گفت: “همه فرضیه ها روی میز است.”
این مراسم سالگرد به سختی صبح روز شنبه در چین به رسمیت شناخته شد ، بدون اظهارات اولیه دولت و ذکر حداقل در آژانس های تبلیغاتی دولتی.
در یک اظهار نظر در اخبار پکن “احساسات مختلف” بیان می شود ، قفل تهاجمی را به عنوان الگویی برای جهانیان ستایش می کند ، در حالی که قربانیان ووهان و تهدید ویروسی مداوم را یادآوری می کند.
در این بیانیه آمده است: “ما نباید به دلیل سهل انگاری ، نتایج سخت همه گیر را از دست بدهیم و نباید اجازه دهیم این اپیدمی بهبود یابد.”
این می افزاید: “افتخار ووهان. مردم قوی و نترس چین را گرامی بدارید!”
در حالی که سایر کشورها ، به ویژه ایالات متحده ، پاسخ خود را در برابر ویروس کرونا از دست دادند ، ووهان کاملاً تعطیل شد و اقتصاد خود را به رکود فرو برد.
اکنون فعالیت در خیابان ها بازگشت چشمگیری را نشان می دهد ، اما برخی می گویند که این کار ناقص است.
سو جیاجون ، یک فروشنده 58 ساله در خیابان ، گفت که اوقات دشوار است.
وی گفت: “وضعیت خوب نیست. من درآمد ثابتی مثل قبل ندارم. اوضاع تغییر کرده است.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *