[ad_1]

پکن: به گفته رسانه های دولتی چین ، تسخیر نظامی میانمار و بازداشت آنگ سان سوچی “بازسازی اساسی کابینه” بود ، که برای جلوگیری از کودتا سخنان خوبی را گسترش داد.
همانطور که رهبران دموکرات در سراسر جهان به ارتش برمه ضربه زدند و رئیس جمهور جو بایدن گفت که ایالات متحده “توجه” می کند که چه کسی برای مردم میانمار ایستادگی می کند ، رهبری کمونیست چین رویکرد نرمی را در پیش گرفت.
پکن از همه طرف های میانمار خواسته است تا “اختلافات خود” و این مقام را حل کنند خبرگزاری شینهوا روز دوشنبه ، او ارتش را جایگزین وزرای منتخب پس از کودتا به عنوان “تغییر عمده کابینه” توصیف کرد.
در همین حال ، ملی گرایان گلوبال تایمز به نقل از کارشناسان بی نام گفتند که تصرف ژنرال در قدرت می تواند “انطباق با ساختار قدرت ناکارآمد کشور” تلقی شود.
اما این روزنامه که به اظهارنظرهای آتشین خود علیه منتقدان چینی مشهور است ، از این مناسبت برای پرتاب کشیشی به سمت رئیس جمهور سابق آمریکا استفاده کرد. دونالد ترامپ، رویکرد ستیزه جویانه اش به پکن روابط ایالات متحده و چین را به پایین ترین سطح در دهه های گذشته بر هم زده بود.
در این گزارش آمده است: “برخی از كارشناسان خاطرنشان كرده اند كه … ترامپ كه از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزید و گفت كه شورشهای پایتخت را تحریک كرده است ، می تواند الهام بخشی برای ارتش میانمار باشد.”
پکن مدت هاست آنچه را مداخله در “امور داخلی” خود می داند – مانند انتقاد از حقوق بشر – رد می کند و به همین ترتیب در اکثر امور خارجی موضع خنثی دارد.
میانمار همچنین بخشی اساسی از ابتکار عمل عظیم زیرساخت های کمربندها و جاده های پکن است.
رئيس جمهور شی جین پینگ ژانویه گذشته از این کشور بازدید کرد و متعهد شد که از دولت میانمار در مسیر توسعه “متناسب با شرایط ملی خود” حمایت کند.
در همین حال ، بایدن خواستار احیای سریع دموکراسی در میانمار شد ملل متحد دبیرکل آنتونیو گوترش، اتحادیه اروپا و استرالیا از جمله دیگران بودند که کودتا را محکوم کردند.
ارتش در میانمار تصاحب قدرت را توجیه کرد و ادعا کرد که تقلب گسترده در انتخابات سه ماه پیش انجام شد ، که NLD با یک پیروزی قانع کننده پیروز شد. او یک سال وضعیت اضطراری را وضع کرد و گفت که پس از آن انتخابات جدیدی را برگزار خواهد کرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *