[ad_1]

یانگون: معترضین روز پنجشنبه در چندین نقطه از میانمار به خیابان ها آمدند ، و با سرکوب فزاینده وحشیانه نیروهای امنیتی توسط این گروه راست گرایان مخالفت کردند. عفو بین الملل او می گوید که آنها اکنون از تاکتیک های جنگی علیه معترضین استفاده می کنند.
پس از کودتای اول فوریه علیه نیروهای امنیتی بیش از 60 معترض کشته و حدود 2000 نفر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند اونگ سان سوچییک گروه حامی گفت که دولت منتخب است. پست های شبکه های اجتماعی معترضین را نشان می داد که روز پنجشنبه در تامو ، شین تظاهرات می کنند و شعار می دهند: “آیا ما عصیان خواهیم کرد یا به آنها خدمت خواهیم کرد؟ آیا ما قیام خواهیم کرد؟”
یک شاهد رویترز گفت که یک تجمع کوچک نیز در منطقه سانچانگ یانگون وجود دارد ، منطقه ای که نیروهای امنیتی در این هفته هنگام بازرسی از خانه ها برای شکار معترضین ، سلاح شلیک کردند و از نارنجک های خیره کننده استفاده کردند.
در طول شب ، مردم با برگزاری قانون منع رفت و آمد برای برپایی چندین شمع دیگر در مناطقی از یانگون و همچنین در مینگ یانگ ، جنوب غربی شهر دوم ماندالای مخالفت کردند.
شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه ، خشونت علیه معترضان را محکوم کرد و از ارتش خواست که خویشتنداری کند ، اما به دلیل مقاومت چین و روسیه نتوانست تسلط ارتش را به عنوان کودتا یا تهدید به اقدامات بعدی محکوم کند.
عفو بین الملل ارتش را به استفاده از نیروی کشنده علیه معترضان متهم کرده و گفته است بسیاری از قتل های مستند اعدام های غیرقانونی بوده است.
جوآن مارینر ، مدیر واکنش در بحران در عفو بین الملل گفت: “این اقدامات افسران بیش از حد کارگر نیستند که تصمیمات بد می گیرند.”
وی افزود: “این فرماندهانی هستند كه توبه نمی كنند و قبلاً در جنایات علیه بشریت ، استقرار نیروهای خود و روشهای كشتار در فضای باز دست داشته اند.”
سخنگوی حکومت نظامی از اظهار نظر فوری خودداری کرد ، اما گفت که یک نشست مطبوعاتی توسط شورای نظامی در Naipitau ، پایتخت ، در ساعت 2 بعد از ظهر برگزار خواهد شد. (0730 به وقت گرینویچ) پنجشنبه.
حکومت نظامی قبلاً گفته بود که با حداکثر خویشتن داری رفتار می کند ، و با آنچه که به عنوان تظاهرات “معترضین آشوبگر” توصیف می کند ، برخورد می کند و آنها را به حمله به پلیس و آسیب رساندن به امنیت و ثبات ملی متهم می کند.
کودکان تحریم های عمومی ایالات متحده
رسانه های دولتی گزارش دادند که رژیم صهیونیستی شورشیان ارتش آراكانی (AA) را از لیست گروه های تروریستی خود خارج كرد زیرا این جناح برای كمك به برقراری صلح در سراسر كشور ، حملات را متوقف كرده بود.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که ارتش برای مهار اعتراضات روزمره علیه کودتا تلاش می کند.
AA برای داشتن خودمختاری بیشتر در ایالت Rakhine در غرب می جنگد و به یکی از ترسناک ترین نیروها برای به چالش کشیدن ارتش که به مدت هفت دهه جنگ های مختلف قومی انجام داده تبدیل شده است.
روز چهارشنبه ، نیروهای امنیتی ، با شلیک گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی ، صدها نفر از معترضین علیه حکومت نظامی را در اواخر شب در دو منطقه از یانگون گرفتار کردند.
برخی از معترضین ، که موفق به جلوگیری از محاصره سازماندهی شده توسط پلیس در خیابانهای مجاور شدند ، شرح دستگیریهای متعدد و گفتند که برخی از کسانی که دستگیر شده اند مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.
وزارت خزانه داری ایالات متحده در تلاش برای افزایش فشار بر ارتش در ادامه سرکوب ارتش ، دو فرزند رهبر نظامی مین آنگ هلینگ و شش شرکت تحت کنترل آنها را تحریم کرده است.
در نیویورک، شورای امنیت سازمان ملل خشونت علیه معترضان صلح طلب را محکوم کرد و از ارتش خواست “حداکثر خویشتنداری” را به کار گیرد.
اما زبانی که کودتا را محکوم می کند و اقدامات بعدی را تهدید می کند به دلیل مخالفت چین ، روسیه ، هند و ویتنام از متن انگلیسی حذف شد.
دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش اظهار امیدواری کرد که بیانیه شورای امنیت باعث شود ارتش متوجه شود که “کاملاً مهم است” که همه زندانیان آزاد شوند و به نتایج انتخابات نوامبر احترام بگذارند.
ارتش کودتا را توجیه کرد و گفت که انتخابات پیروز شده در لیگ ملی دموکراسی سو کی با تقلب روبرو شد ، ادعایی که کمیسیون انتخابات رد کرد. حکومت نظامی در طی یک سال قول انتخابات جدید را داد اما تاریخی را تعیین نکرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *