[ad_1]

ANAHEIM: چهار ماه پیش ، پرجمعیت ترین کشور آمریکا برای مقابله با افزایش بستری شدن در ویروس کرونا ، که بیماران را درون چادرهای خارج از منزل بسته و روزانه صدها نفر را به کام مرگ می کشاند ، مقابله کرد.
روز جمعه ، دیزنی لند ، کالیفرنیاپارک تفریحی مشهور جهان پس از 13 ماه تعطیلی بی سابقه برای بازدیدکنندگان باز خواهد بود که مقامات گردشگری امیدوارند این نشانه بازگشت کشور از بیماری همه گیر باشد. در حال حاضر ، این پارک فقط به بازدیدکنندگان از ایالت اجازه می دهد و با ظرفیت محدود فعالیت می کند.
کارولین بتتا ، رئیس جمهور و مدیرعامل آژانس گردشگری ایالتی از کالیفرنیا بازدید کرد ، گفت: “این امر آنقدر نمادین است که ما واقعاً می توانیم کمی کنیم که سرانجام Covid را ترک می کنیم.”
این خبر در حالی منتشر می شود که کالیفرنیا دارای کمترین میزان آلودگی به ویروس کرونا در کشور است و بیش از نیمی از جمعیت واجد واکسیناسیون حداقل یک دوز از عکس ها را دریافت کرده اند. این یک چرخش چشمگیر از ماه دسامبر است ، زمانی که بیمارستان های این ایالت از تخت های مراقبت ویژه و معالجه بیماران در سایت های انتقال خون تخلیه شدند.
اکنون کودکان به مدرسه باز می گردند ، مغازه ها و رستوران ها در حال گسترش کار خود هستند و فرماندار گاوین نیوزوم 15 ژوئن را به عنوان تاریخ هدف برای باز شدن بیشتر اقتصادی تعیین کرده است ، البته با برخی محدودیت های بهداشتی.
پارک های تفریحی از آخرین مشاغل مجاز به بازگشایی در کالیفرنیا بودند و استودیوی یونیورسال و دیگر شرکت ها از قبل افتتاح شده اند. این در حالی است که ایالات متحده با محدودیت کمتری مانند فلوریدا ، از آنجا که از ژوئیه گذشته ، استراحتگاه Magic World Disney World ، با وجود ظرفیت کمتری نسبت به حد معمول ، در حال فعالیت و فعالیت است.
یک شهربازی مهم دیگر در ایالات متحده ، Cedar Point در اوهایو ، تابستان سال گذشته افتتاح شد و این کار را در فصل آینده دوباره انجام می دهد – فقط این بار برای پیاده روی یا بیرون از منزل نیازی به ماسک نخواهد داشت ، جایی که می توان از ازدحام جمعیت جلوگیری کرد.
در حالی که کالیفرنیا همچنان “به شدت” هر کس را از بازدید از کشور به عنوان گردشگر “ناامید می کند” ، صنعت گردشگری هزینه تأخیر 40 میلیون ساکن بازگشت خود را پرداخت می کند. یک کمپین تبلیغاتی مردم کالیفرنیا را به سفر در این ایالت ترغیب کرد ، و این زمینی است که پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 ایجاد شده است.
بتتا گفت: “ما به این کتاب بازی برگشتیم.” “آن زمان برای ما بسیار موفق بود و امیدواریم که اکنون نیز باشد.”
طبق گفته انجمن سرگرمی تم ، دیزنی لند یک موتور اقتصادی بزرگ در کالیفرنیا است که سالانه نزدیک به 19 میلیون بازدید کننده را قبل از ویروس کرونا جذب می کند. هنگامی که نیوزوم اولین دستور توقف را در سراسر کشور صادر کرد ، این و دیگر جاذبه های مشابه در مارس 2020 بسته شد.
این پارک و ماجراجویی دیزنی کالیفرنیای مجاور با ظرفیت فعلی محدود شده به 25٪ تحت مقررات بهداشتی ایالتی دوباره بازگشایی می شوند. رزرواسیون الزامی است ، در آغوش گرفتن و مصافحه با میکی و شخصیت های دیگر ممنوع است و موکب های معروف و آتش بازی برای محدود کردن جمعیت به تعویق می افتد.
در حال حاضر کالیفرنیا به ساکنان ایالت و بازدیدکنندگان کاملا واکسینه شده در خارج از ایالت اجازه می دهد از پارک های تفریحی بازدید کنند. این ایالت می تواند اقتصاد خود را به طور کامل تری در 15 ژوئن باز کند ، به شرط اینکه تأمین واکسن کافی باشد و بستری در بیمارستان همچنان پایدار و کم باشد.
اما در کشوری که افراد زیادی برای مدت طولانی حبس شده اند ، حتی گردشگری داخلی نیز می تواند یک پیشرفت بزرگ باشد. بعلاوه ، پارکهای دیزنی در کالیفرنیا مدت هاست که طرفداران محلی وفاداری دارند ، در حالی که مکانهای آن در فلوریدا بسیار متکی به گردشگران بین المللی است ، گفت Carissa Baker ، استادیار پارک موضوعی و مدیریت جاذبه در دانشگاه فلوریدا مرکزی در کالج مهمان نوازی Rosen.
بیکر گفت: “هنگام بازگشایی ، آنها احتمالاً بلافاصله به هر ظرفیتی می رسند فقط به این دلیل که تعداد زیادی از مردم محلی به پارک های کالیفرنیا می روند.”
زاک بولگر 35 ساله در میان آنهاست. قبل از بستن ، او هفته ای دو یا سه بار با دوست دختر خود ، که با فروش کالاهای جمع آوری شده در دیزنی لند آشنا می شد ، نیم ساعت از شهرستان لس آنجلس رانندگی می کرد.
بولگر ، که بلیط های افتتاحیه را به فروشگاه پارک کردن “ما قطعاً منتظر پیاده روی هستیم ، اما اگر دیزنی لند باز شود و بگوید” همه پیاده رویها بسته است ، شما فقط می توانید دور بزنید “، ما دوباره بلیط می خریم.”
مایک لیستر ، سخنگوی شهر گفت ، از سرگیری همچنین خبر خوبی برای کارمندان پارک موضوعی است که به دنبال بازگشت به کار و صاحبان هتل و فروشگاه ها در شهر آناهیم در نزدیکی آن هستند ، که به دلیل بسته شدن بیماری همه گیر 109 میلیون دلار کسری است.
از رئیس جمهور آناهیم ، جی بورس دیدن کنید ، گفت که مرکز کنگره شهر بیش از 300 لغو از زمان شیوع بیماری را مشاهده کرده است و تاکنون حدود یک چهارم از آن را رزرو کرده است. بورس گفت ، برخی از وقایع ممکن است به دلیل بازگشت به ساحل غربی برای سالها نبوده و یا ممکن است در ایالت های با محدودیت کمتر منتقل شوند ، اما افزود که او معتقد است از سرگیری دیزنی لند و دیگر جاذبه ها امیدوار کننده است.
وی گفت: “ما در خارج از جنگل نیستیم ، اما حداقل نور آینده را می بینیم.”
انتظار می رود که دیزنی لند سفرهای محبوب دیگری مانند Space Mountain و Dumbo the Flying Ele را دوباره آغاز کند. اما در پارک تغییراتی ایجاد خواهد شد که نیاز به ماسک و اجرای زنده تئاتری ندارد. بیکر گفت ، اینگونه دیزنی از پارک موضوعی خود در فلوریدا آغاز شد و به تدریج به سرگرمی بازگشت.
در اوایل این هفته ، دیزنی لند نشان قلعه زیبای خفته خود را روشن کرد و به کارمندان ادای احترام کرد. کن پوتروک ، رئیس دیزنی لند ریزورت گفت: “قرار است فردایی بزرگ و زیبا برای همه ما برگزار شود.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *