[ad_1]

سئول / توکیو: کره شمالی حداقل دو مورد را راه اندازی می کند پوسته ها مظنون از ژاپن است موشک های بالستیک مقامات سئول ، توکیو و واشنگتن روز پنجشنبه گفتند که اولین آزمایش پس از رئیس جمهور آمریکا گزارش شده است جو بایدن در ژانویه شروع به کار کرد.
موشک های بالستیک کره شمالی تحت قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل ممنوع است و در صورت تأیید شلیک ، این امر چالش جدیدی برای تلاش های بایدن برای تعامل با پیونگ یانگ به وجود می آورد که تاکنون رد شده است.
رئیس ستاد مشترک کره جنوبی گفت که حداقل دو “گلوله ناشناخته” از استان هامیونگ جنوبی کره شمالی در ساحل شرقی به دریا شلیک شده است.
در بیانیه JCS آمده است: سازمان های اطلاعاتی کره جنوبی و ایالات متحده در حال تجزیه و تحلیل داده های پرتاب برای اطلاعات بیشتر هستند.
کاخ آبی ریاست جمهوری کره جنوبی جلسه اضطراری شورای امنیت ملی را تشکیل می دهد تا درباره راه اندازی بحث کند.
مقامات آمریکایی تأیید کرده اند که کره شمالی بدون دادن جزئیات تعداد یا نوع پرتابه کشف شده ، یک گلوله جدید شلیک کرده است.
نخست وزیر ژاپن یوشی هیده سوگا گفت: این گلوله ها دو موشک بالستیک بودند که در خارج از منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن فرود آمدند.
سوگا گفت که او در مورد مسائل کره شمالی ، از جمله پرتاب با بایدن در سفر ماه آینده ، “به طور عمیق” بحث خواهد کرد.
پیش از این ، گارد ساحلی ژاپن به کشتی ها هشدار داد که به اجسام افتاده نزدیک نشوند و در عوض از آنها خواست اطلاعات را به گارد ساحلی ارائه دهند.
“STEP UP”
مقامات آمریكا و كره جنوبی گفتند كه در آخر هفته ، كره شمالی دو موشك كروز كوتاه برد را شلیك كرد ، اما بایدن این آزمایشات را به عنوان “كار عادی” انجام داد و مقامات واشنگتن گفتند كه آنها هنوز برای گفتگو با پیونگ یانگ باز هستند.
آزمایش های موشک بالستیک “یک گام به جلو” در آزمایش آخر هفته است و به کره شمالی امکان می دهد فن آوری خود را بهبود ببخشد ، به تمرینات نظامی آمریکا و کره جنوبی پاسخی متناسب ارسال کند و به ایالات متحده نشان دهد که در حال بهبود زرادخانه ویپین نارنگ است. کارشناس هسته ای در انستیتوی فناوری ماساچوست در ایالات متحده.
وی گفت ، آزمایشهای آزمایشی نباید تلاشهای دیپلماتیک را اژدر کنند ، اما اینها یادآوری هزینه عدم موفقیت در رسیدن به توافق با پیونگ یانگ است.
نارنگ گفت: “هر روزی که بدون توافق انجام شود و تلاش شود خطرات ناشی از زرادخانه هسته ای و موشکی کره شمالی را کاهش دهد روزی بزرگتر و بدتر می شود.”
ادعاهای دیپلماتیک بایدن در مورد کره شمالی بی پاسخ ماند و پیونگ یانگ گفت تا زمانی که واشنگتن سیاست خصمانه ای از جمله انجام تمرین های نظامی با کره جنوبی را لغو نکند ، مرتکب نخواهد شد.
کره شمالی از جنایات مشترک اخیر ایالات متحده و کره جنوبی خشمگین است ، اگرچه در تلاش برای از سرگیری گفتگوهای هسته ای ، این جنایات کاهش یافته است.
مقامات ارشد آمریکایی روز چهارشنبه گفتند که بررسی سیاست های دولت کره شمالی در “مراحل نهایی” است و هفته آینده میزبان مشاوران امنیت ملی متفقین ژاپن و کره جنوبی خواهد بود.
کره شمالی به توسعه برنامه های هسته ای و موشکی خود در سال 2020 با نقض تحریم های سازمان ملل از سال 2006 ادامه می دهد ، به گفته ناظران مستقل تحریم های سازمان ملل ، به آنها کمک می کند تا حدود 300 میلیون دلار از طریق هک های سایبری را سرقت کنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *