[ad_1]

MARSTON MORETHINE: کاپیتان انگلیسی تام مور ، جانباز جنگ جهانی دوم که روحیه ملت را با جمع آوری میلیون ها پوند برای کارگران بهداشتی که با ویروس کرونا مبارزه می کردند ، بالا برد ، روز سه شنبه در سن 100 سالگی پس از برخورد با Covid-19 درگذشت.
مور با برخورد به یک انگلیس دربند ، باغ خود را با یک قاب دور زد تا 38.9 میلیون پوند (53 میلیون دلار) برای سرویس بهداشت ملی جمع کند.
تلاش و شوخ طبعی او باعث شادی اخبار ناخوشایند شیوع ویروس کرونا شد: پیام مور به جهان این بود که خورشید دوباره می تابد و ابرها پاک می شوند.
دختران وی پس از مرگ وی در صبح سه شنبه در بیمارستان بدفورد در مرکز انگلیس در بیانیه ای گفتند: “با اندوه فراوان ما خبر مرگ پدر عزیزمان ، کاپیتان سر تام مور را می دهیم.”
خانواده وی گفتند که وی طی پنج سال گذشته تحت درمان سرطان پروستات و پوست بوده است. وی در حال مبارزه با ذات الریه است و پس از آزمایش مثبت Covid-19 در 22 ژانویه بدون اینکه بتواند واکسینه شود به دلیل داروهای دیگری که مصرف می کرد ، به بیمارستان منتقل شد.
نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون و ملکه الیزابت ، به مور ادای احترام کردند ، که بهره برداری های او تحسین جهانی را به همراه داشت.
جانسون که برای انتقال تسلیت به وی با دختر مور هانا صحبت کرد ، گفت: “کاپیتان تام مور به معنای واقعی کلمه یک قهرمان بود.” “او نه تنها به یک الهام ملی تبدیل شده است ، بلکه به چراغی امید برای جهان تبدیل شده است.”
پرچم بالای دفتر او در خیابان داونینگ به احترام مور به نصف چوب پایین کشیده شد.
کاخ باکینگهام گفت ، ملکه که تابستان گذشته در قلعه ویندزور شوالیه مور در قلعه ویندزور شد ، پیامی را به خانواده تسلیت می گوید ، اضافه کرد که سلطان 94 ساله “از ملاقات کاپیتان سر تام خوشحال شد ”
این کاخ گفت: “افکار او و خانواده سلطنتی با تأیید الهام بخشی که او به کل ملت و دیگران در سراسر جهان داده است ، با آنها است.”
کاخ سفید همچنین از مردی که “میلیون ها نفر را در زندگی و اعمال خود الهام گرفته است” ادای احترام کرد.
هنگامی که مور ، با پوشیدن بلیزر و کراوات ، پیاده روی با حمایت مالی خود را در خانه خود در روستای Marston Morteyne ، 80 مایلی شمال لندن آغاز کرد ، امیدوار بود که 1000 پوند جمع کند.
در عوض ، وی با عزم ساکت و نگاه شاد خود قلب مردم انگلیس را به دست آورد یک سرویس جهانی بهداشت ملی.
در حین قفل کردن
دخترانش می گویند: “سال آخر زندگی پدر ما کمتر چشمگیر نبود. او جوان شد و چیزهایی را تجربه کرد که فقط آرزو داشت.”
“حتی اگر او مدت کوتاهی در این همه قلب بود ، او پدر و پدربزرگ شگفت انگیزی بود و برای همیشه در قلب ما زنده خواهد ماند.”
شهرت وی به حدی بود که صدمین سالگرد تولد وی با پیام جانسون ، ارتقا to درجه سرهنگی و مروارید هواپیماهای RAF و هلی کوپترهای مدرن بالای خانه اش همراه بود.
وی بیش از 125000 کارت تولد از خیرخواهان در سراسر جهان دریافت کرد و مسن ترین فردی شد که در لیست برتر تک آهنگ های موسیقی انگلیس ، در نسخه جلد “You’ll Never Go Alone” ، به شماره یک رسید.
مور هنگامی که در 30 آوریل 100 ساله شد ، گفت: “من در زندگی ام هرگز ، هرگز انتظار چنین چیزی را نداشته ام ، واقعاً حیرت انگیز است.” “بسیار ممنون از همه ، هر کجا که هستید.”
مور که در یورکشایر ، شمال انگلیس بزرگ شده بود ، در جنگ جهانی دوم در هند ، برمه و سوماترا خدمت کرد.
سربازان گردان اول هنگ یورکشایر ، جانشین وی ، هنگامی که در صد و شصتمین باغ را در 16 آوریل 2020 به پایان رساند ، به او یک محافظ افتخاری اعطا کردند.
مور در حین قفل کلماتی را برای روحیه دادن به مردم انگلیس پیدا کرد و موقعیت خود را به عنوان یک جانباز جنگ به موقعیت خود اضافه کرد.
وی پس از اتمام پیاده روی با حمایت مالی خود گفت: “برای همه کسانی که در حال حاضر روزهای سختی دارند ، دوباره خورشید به شما می تابد و ابرها از بین می روند.”
“همه شما باید به یاد داشته باشید که ما در نهایت بر آن غلبه خواهیم کرد ، همه چیز خوب خواهد بود ، ممکن است زمان بر باشد. در پایان روز همه ما دوباره خوب خواهیم شد.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *