[ad_1]

هیئت حاکمه یک کالج در دانشگاه آکسفورد روز پنجشنبه گفت که مجسمه سیسیل رودز امپریالیست ویکتوریایی را بر نمی دارد. عکس AP

لندن: هیئت حاکمه یک کالج در دانشگاه آکسفورد روز پنجشنبه گفت که وی مجسمه سیسیل امپریالیست ویکتوریا را بر نمی دارد رودس در نمای آن علی رغم توصیه کمیسیون ویژه ای برای حذف آن.
هیئت حاکمه کالج اوریل گفت که “چالش های نظارتی و مالی” وجود دارد و این زمان و انرژی بیشتری را بر روی “بهبود برابری آموزشی ، تنوع و شمول در میان گروه دانشجویی و دانشگاهی خود” متمرکز می کند.
این تصمیم پس از یک کار طولانی مدت برای برداشتن مجسمه شخصی که در اواخر قرن نوزدهم ثروت خود را از معادن طلا و الماس ، جایی که معدن کاران در شرایط سخت کار می کردند ، به دست آمد ، گرفته شد. این کمپین سال گذشته در اعتراضات زندگی سیاه پوستان جنب و جوش پیدا کرد.
راه حل واکنش شدید دانشگاه است.
پس از “ابراز تمایل” هیئت حاکم کالج اوریل برای حذف مجسمه از کالج ، در میانه اعتراضات در ماه ژوئن ، تحقیقات مستقلی برای بررسی میراث رودز انجام شد.
اگرچه اکثریت اعضای کمیسیون از تمایل اولیه برای برداشتن مجسمه رودس حمایت می کردند ، کالج اوریل گفت که هیئت حاکمه آن اکنون “تصمیم گرفته است که مراحل قانونی انتقال بناهای تاریخی را آغاز نکند”.
در این گزارش آمده است: “مقام مدیریت چالش های نظارتی و مالی ، از جمله دوره حذف پیش بینی شده را که ممکن است سالها بدون قطعیت نتیجه ، همراه با کل هزینه های حذف ، به طول انجامد ، بررسی کرده است.
رودز خیرخواه آموزش و پرورش بود ، که میراث او شامل می شود آکسفورد بورسیه های معتبر دانشگاه رودس که بیش از یک قرن به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد. از محققان مشهور رودز می توان به بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا و نائومی ولف نویسنده فمینیست اشاره کرد.
مجسمه او از آنجا برداشته شد دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی در سال 2015 ، پس از اینکه دانش آموزان کمپین رودز باید سقوط کرد ، هدایت شدند.
در جریان اعتراضات سال گذشته زندگی سیاه اهمیت دارد ، آثار و مجسمه های تاریخی در سراسر جهان برای بزرگداشت چهره هایی از کریستف کلمب تا پادشاه لئوپولد دوم بلژیک شعله های اعتراضات شدند.
شاید به طرز چشمگیری ، در شهر انگلیس در بریستول ، مجسمه ای از ادوارد کلستون تاجر برده در قرن هفدهم توسط معترضین به زور برداشته شد و در بندرگاهی ریخته شد. کلستون به طور برجسته در شرکت برده داری انگلیس ، شرکت سلطنتی آفریقا ، شرکت داشت که ده ها هزار آفریقایی را از آن طرف اقیانوس اطلس منتقل می کرد.
نیل مندوزا ، مدیر کالج اوریل ، اذعان کرد که تصمیم برای برداشتن مجسمه رودس “برای برخی ناامید کننده نیست” ، اما تأکید کرد ابتکاری که کالج برای بهبود دسترسی خود انجام خواهد داد.
وی گفت: “این یک بحث دقیق و متعادل بوده است و ما کاملاً از تأثیری که تصمیم ما در انگلیس و فراتر از آن خواهد داشت آگاه هستیم.”

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *