[ad_1]

به دنبال تصمیم فرانسه در سال 2016 برای واگذاری حضور نظامی خود در OAC به مأموریت ثبات یکپارچه چند بعدی (MINUSCA) ، روسیه نیز هر روز بر حضور نظامی خود در OAC افزود.

در حالی که اتهامات نقض حقوق بشر و شکنجه غیرنظامیان توسط گروه واگنر روسیه در KLA در دستور کار این کشور قرار داشت ، روسیه اعلام کرد که 600 نظامی دیگر را به درخواست آن در 30 ژوئن 2021 به این گروه اعزام خواهد کرد.

از سوی دیگر ، فرانسه در تاریخ 10 مه اعلام کرد که کلیه توافق نامه های همکاری نظامی با OAC را منجمد کرده و به استناد کمپین های کارت فرانسه در دولت بانگی اعلام کرده و توافقنامه کمک بودجه 10 میلیون یورویی تا اعلامیه بعدی به حالت تعلیق درآمده است. .

گفته می شود که روسیه شکاف ناشی از امتناع رئیس جمهور فرانسه از امتناع از استفاده از نیروی نظامی برای جلوگیری از رشد نقشه فرانسه در جنوب صحرای آفریقا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آینده را پر کرده است.

روسیه که نفوذ خود را در کشورهایی مانند لیبی ، جمهوری آفریقای مرکزی ، موزامبیک ، مالی و جمهوری دموکراتیک کنگو افزایش داده است ، در نیروی ترور رئیس جمهور سابق دریس دبی و کودتای نظامی در مالی غوطه ور است.

– “روسیه می خواهد به تجربه شوروی برود”

دکتر Serhat Orak ، کارشناس آفریقایی در مرکز تحقیقات انسانی و اجتماعی (NSAMER) و دانشگاه علوم اجتماعی در آنکارا ، موسسه منطقه ای مطالعات آفریقایی ، وزیر ، دانشیار. دکتر خانم مارسل بایرام به خبرنگار AA از تیراندازی فرانسه و روسیه در OAC تمجید کرد.

اوراک گفت: “یکی از عواملی که باعث شد روسیه در مدت کوتاهی به یک شرکت فعال در این قاره تبدیل شود ، میراثی است که از دوران اتحاد جماهیر شوروی به ارث برده است. روسیه می خواهد به روزهای کاری خود در دوران اتحاد جماهیر شوروی در آفریقا برود قاره. جایی که او در طول جنگ سرد نفوذ داشت. “من گفتم.

اوراک با اشاره به اینکه روسیه گزینه سوم خود را برای غرب و کشورهای آفریقایی در چنگال خود ایجاد کرده است ، گفت که قاره آفریقا به یکی از مکانهایی که روسیه اهمیت می دهد ، به ویژه در دوران پوتین تبدیل شده است و به یک منطقه شرکت کننده فعال تبدیل شده است. با اجلاس آفریقا که در سال 2019 برگزار شد.

اوراک گفت که به ویژه در کشورهای فرانکوفونی که نفوذ فرانسه در آنها مشهود است ، دولتهایی که می خواهند از هر دو نیرو استفاده کنند ، با استفاده از برگ برنده روسیه علیه فرانسه ، ایجاد تنش بین فرانسه و روسیه می کنند.

اوراک با تأکید بر این واقعیت که فرانسه با قدرت گرفتن روسیه در منطقه در حال از دست دادن میدان است ، ادعا می کند که نیروهای مزدور روسیه (گروه واگنر) مرتکب اقدامات غیرقانونی مانند نقض حقوق بشر و کشته شدن روزنامه نگاران روسی از نقشه های منطقه شده اند.

اوراک افزود که درگیری روسیه و فرانسه احتمالاً گسترش می یابد و از مجاری مختلف گسترش می یابد.

– “فرانسه و روسیه نمی خواهند پیکانهایی را که دلیل وجود آنها در منطقه برای پایان است”

از طرف دیگر ، باجرم گفت که محیط تیراندازی قاره نشان دهنده نیاز مداخله بازیگران خارجی در منطقه است.

بایرام با بیان اینکه در صورت نبود هرگونه شرایط تیراندازی ، نیاز به وجود فرانسه و روسیه در منطقه از بین خواهد رفت ، گفت: بنابراین ، اگرچه این بازیگران ادعا می کنند که برای جلوگیری از تیراندازی در منطقه حضور دارند ، اما آنها نمی خواهند تیراندازی کنند تا end. “از عبارات استفاده می کند

بایرام دلیل اصلی توقف فعالیت های نظامی با OAC را که سالها دادگاه فرانسه می دانست ، گران بودن فعالیت های نظامی در منطقه دانست.

بایرام با بیان اینکه فرانسه بیشتر ذخایر ارزی OAC را که هنوز از فرانک استفاده می کند ، کنترل می کند ، تأکید کرد که قسمت قابل توجهی از منابع طبیعی این کشور توسط شرکت های فرانسوی منتقل می شود.

بایرام گفت: “فرانسه كه نمی خواهد از امتیازاتی كه در OAC بدست آورده است و غنی از مواد معدنی مانند الماس ، طلا و اورانیوم است دست برد ، نگران تلاش روسیه برای پر كردن خلا v ایجاد شده پس از پایان جنگ است. کشور. “از عبارات استفاده می کند

بایرام با بیان اینکه هژمونی طولانی مدت فرانسه در منطقه فقط برای مرزها مفید است و منافع منطقه ای ندارد ، گفت: روسیه گزینه مهمی برای حضور فرانسه و ایالات متحده است و حضور روسیه دولت OAC را راضی می کند.

– “روسیه با استفاده از رحمت سربازان واگن به عنوان پوشش”

بایرام گفت روسیه از مزدوران روسی (گروه واگنر) به عنوان پوششی برای فعالیتهای خود در منطقه استفاده می کند.

بایرام با اشاره به اینکه روسیه از گروه واگنر ، که به بسیاری از جنایات از جمله نقض حقوق بشر ، شکنجه غیرنظامیان ، تجاوز و اعدام متهم شده است ، در فعالیت های نظامی خود در منطقه استفاده می کند ، بایرام گفت روسیه بدین ترتیب از اقدامات سیاسی ، قانونی و نظامی مستقیم آزاد شد مسئولیت.

بایرام افزود روسیه می خواهد از جمهوری آفریقای مرکزی به عنوان منبعی برای فعالیتهای خود در لیبی و سودان استفاده کند و نفوذ روسیه در این قاره روز به روز در حال افزایش است.

مزدوران روسی در کشورهایی مانند جمهوری آفریقای مرکزی ، سودان ، لیبی و موزامبیک برای آموزش ارتش های محلی ، دفاع از نام های مهم ، مبارزه با گروه های شورشی یا تروریستی و محافظت از معادن طلا ، الماس و اورانیوم در نقاط مهم ، فعالیت می کنند.

– تأسیس گلرهای روسی در OAC پس از فرانسه

در سال 2017 ، OAC برای پایان دادن به منازعاتی که کنترل تجارت الماس توسط شورشیانی را که از سال 2012 هزاران نفر را کشته و بیش از 1 میلیون نفر را آواره کرده است ، به کمک روسیه برد.

دولت کرملین پیشنهاد کرده است که “مربیان نظامی غیرمسلح” را با تأیید سازمان ملل (سازمان ملل) برای آموزش ارتش جمهوری آفریقای مرکزی که از سال 2013 تحت تحریم تسلیحاتی قرار دارد ، بفرستد.

پس از مدتی ، شایعه شد که مربیان روسی مزدوران مسلح هستند و آنها را وادار به مذاکره در مورد تجارت برنده الماس با مقامات دولت محلی می کند.

– رسانه های فرانسوی پس از مرکوس و داداس روسیه است

در گزارشی که در تاریخ 31 مارس منتشر شد ، کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل می گویند گروه واگنر روسیه ، که با دولت کار می کند ، عامل حملات خشونت آمیز و نقض حقوق بشر است که پس از انتخابات ریاست جمهوری 27 دسامبر سال 2020 در OAC ادامه دارد.

در این گزارش آمده است که این موارد نقض شامل اعدامهای جمعی ، بازداشت های خودسرانه ، آوارگی غیر نظامیان غیرنظامی در بازجویی ها ، هدف گیری پیشرفته تأسیسات غیرنظامی ، نقض حق بهداشت و افزایش حملات به مشارکت کنندگان کمک های بشردوستانه است.

الكساندر ایوانف ، شوهر مربیان ارتش روسیه در OAC ، در مصاحبه ای با اسپوتنیك گفت كه ادعاهای نقض شده توسط سربازان روسی كاملاً توسط رسانه های فرانسه ساخته شده است.

ایوانف خاطرنشان کرد که ادعاهای رسانه های اصلی فرانسه بی اساس است.

– بیش از 20 گروه مسلح که مسیحیان تأسیس کرده اند وجود دارد

در KLA ، جایی که بیش از 20 گروه مسلح حضور دارند ، با وجود مداخله ارتش ، تیراندازی ها ادامه دارد.

گروه های مسلح مانند Seleka ، Anti-Balaka ، Unity for Peace (UPC) ، جنبش میهنی OAC (MPC) ، ارتش مقاومت (LRA) برای برتری جنگ می کنند ، به ویژه در مناطقی که منابع زیرزمینی فراوان است.

در خشونت هایی که از سال 2013 در این کشور در حال انجام است ، بیش از 1 میلیون نفر آواره شده اند ، در حالی که هزاران نفر ، بیشتر آنها مسلمان ، کشته شده اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *