[ad_1]

پکن: پکن روز دوشنبه برای همه احزاب تشکیل جلسه داد میانمار برای “حل آنها تفاوت“پس از به دست گرفتن قدرت قدرت توسط ارتش و بازداشت یک رهبر منتخب دموکراتیک اونگ سان سوچی.
وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه طی یک جلسه مطبوعاتی گفت: “چین همسایه دوستانه میانمار است و امیدوار است که احزاب مختلف در میانمار اختلافات خود را در چارچوب قانون اساسی و قانونی به منظور محافظت از ثبات سیاسی و اجتماعی به درستی حل کنند.”
وانگ گفت چین – که با مرز میانمار مشترک است – هنوز “درک ما از اوضاع را توسعه می دهد”.
ارتش یک سال وضعیت اضطراری را در میانمار اعلام کرده و این کودتا به یک دهه حکومت غیرنظامی در این کشور خاتمه می دهد.
میانمار بخشی حیاتی از چین است ابتکار کمربند و جاده – چشم انداز 1 تریلیون دلاری رئیس جمهور چین شی جین پینگ برای پروژه های دریایی ، ریلی و جاده ای در آسیا ، آفریقا و اروپا – از جمله پیشنهاد راه آهن سریع السیر 8.9 میلیارد دلاری از جنوب یوننان به سواحل غربی میانمار.
وی همچنین به مناسبت 70 سال روابط دیپلماتیک دو کشور در ژانویه سال گذشته از میانمار دیدار کرد.
وزارت امور خارجه در بیانیه ای در دیدار او و رئیس جمهور میانمار گفت: در جریان این سفر ، وی قول داد که پکن “به شدت از دولت و مردم میانمار در ادامه مسیر توسعه که شرایط ملی خود را داشته باشد حمایت خواهد کرد.” در Win Myint.
وی افزود که چین “آماده همکاری با کشور میانمار برای … تسریع در هماهنگی طرح کمربند و جاده (BRI) و استراتژی های توسعه میانمار است”.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *