[ad_1]

پکن: کارمندان آمریکایی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه پس از آن گفت ، کسانی که درگیر رفتارهای “ناخوشایند” در مورد تایوان ادعا شده توسط چین هستند ، مجازات خواهند شد واشنگتن در مبادله بین مقامات آمریکایی و تایوانی محدودیت هایی ایجاد کرد.
روابط بدتر شده است زیرا چین قبلاً نیز تسکین این ماه اعلام شده توسط وزیر خارجه ایالات متحده را محکوم کرده است مایک پمپئو در روزهای افول رئیس جمهور دونالد ترامپریاست جمهوری است
سفیر ایالات متحده در چین علاوه بر عصبانیت چین ملل متحدکلی کرافت هفته گذشته با رئیس جمهور تایوان صحبت کرد تسای اینگ ون، پس از لغو سفر برنامه ریزی شده به تایپه.
در جلسه توجیهی اخبار روزانه از وی خواسته شد که چین چگونه به وعده خود عمل خواهد کرد ایالات متحده سخنگوی وزارتخانه برای تعاملات خود با تایوان “گران بپردازید” هوآ چونینگ گفت برخی از مقامات آمریکایی با مجازات روبرو خواهند شد.
وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: “به لطف اقدامات اشتباه ایالات متحده ، چین تصمیم گرفته است كه مقامات مسئول آمریكایی را كه در رفتارهای نادرست در مورد مسئله تایوان نقش داشته اند ، تحریم كند.”
چین می گوید تایوان مهمترین و ظریف ترین مسئله در روابطش با ایالات متحده است و قبلاً نیز تحریم ها علیه شركتهای تسلیحاتی آمریكا در تایوان را اعلام كرده است ، هرچند كه نحوه و اجرای آنها مشخص نیست.
پکن با افزایش فعالیت های نظامی در نزدیکی جزیره ، از جمله پرواز هواپیماهای نیروی هوایی در این نزدیکی ، به افزایش حمایت ایالات متحده از تایوان ، از جمله فروش اسلحه و بازدید از مقامات ارشد آمریکایی ، پاسخ داده است.
سال گذشته ، چین در پاسخ به تحریم های واشنگتن علیه هنگ کنگ و مقامات چینی که به محدود کردن آزادی سیاسی در مستعمره سابق انگلیس متهم شده بودند ، تحریم ها علیه 11 آمریکایی از جمله اعضای حزب جمهوری خواه ترامپ را کشف کرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *