[ad_1]

پکن: یک مقام از غرب چین سین کیانگ مایک پمپئو وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده روز دوشنبه را متهم کرد که تلاش می کند روابط پکن با رئیس جمهور جدید جو بایدن را تضعیف کند و گفت اقدامات چین علیه اویغور گروه های قومی “نسل کشی” هستند.
خو گوآسیانگ ، سخنگوی حزب کمونیست سین کیانگ ، در جلسه توجیهی رسانه ای کاملاً کنترل شده ، آخرین تلاش چین برای مقابله با اتهامات غربی ها در مورد نقض حقوق بشر در منطقه ، صحبت کرد.
“چرا او چنین نمایش می دهد ، چنین مسخره ای ، دروغ قرن را می گوید؟” سو گفت. وی می خواهد مین گذاری کند و موانعی را برای گفتگو با دولت بعدی ایالات متحده ایجاد کند. ”
از سال 2016 ، چین یک میلیون یا بیشتر اویغورها و سایر اقلیت های عمدتا مسلمان را در زندان ها و اردوگاه های تلقین طبق محاسبات محققان و گروه های حقوق بشر ، دولت خواستار مراکز آموزشی است.
به گفته ساکنان و بازداشت شدگان سابق ، و همچنین کارشناسان و اسناد دولتی که درز کرده است ، به عنوان بخشی از یک کار جذب ، افراد علاوه بر کار اجباری تحت شکنجه ، عقیم سازی و تلقین سیاسی قرار گرفته اند. چین هرگونه سوuses استفاده را انکار می کند و می گوید اقداماتی که انجام داده است برای مبارزه با تروریسم و ​​جنبش جدایی طلبانه لازم است.
دولت بایدن سیاست خود را در قبال چین تدوین کرده است که بسیاری از تحلیلگران آن را بزرگترین چالش ژئوپلیتیک آمریکا می دانند.
وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته آنتونی بلینکن در اولین روز کار خود تکرار کرد که معتقد است نسل کشی علیه اقلیت های قومی در سین کیانگ در حال انجام است و این نشان می دهد که بایدن قصد دارد بخشی از رئیس جمهور سابق را ادامه دهد. دونالد ترامپمواضع سخت در برابر پکن.
در عرض دو ساعت ، خو و دیگران ، از جمله امام و “کارآموزان” سابق در مرکز ، به نوبت عقیم سازی اجباری ، کار اجباری ، محدودیت های مذهبی و سایر ادعاها را انکار کردند.
آنها از بایدن و ترامپ نامی نبردند و در عوض خشم خود را در پمپئو آموزش دادند. سو او را “هیستریک” ، “موش” و “بدترین وزیر امور خارجه تاریخ” خواند.
پمپئو گفت: یکی از دلایل اصلی این نسل کشی ، کنترل گسترده اجباری تولد در میان اویغورها بود که آسوشیتدپرس سال گذشته آن را مستند کرد و همچنین آدریان زنز ، محقق.
دلیل دیگری که وی ذکر می کند کار اجباری است. خبرنگاران AP دریافتند که کارگران اویغور از OFILM ، تأمین کننده اپل در حدود 3200 کیلومتری سین کیانگ در شهر شرقی نانچانگ ، مجاز به ترک مجتمع کارخانه خود نیستند و فقط می توانند به سفرهای نادر همراه بدرقه کنند.
الیجان آنایات ، سخنگوی دولت سین کیانگ در پاسخ به سوالی درباره OFILM گفت کارگران داوطلبانه استخدام می شوند و از حقوق کار آنها محافظت می شود.
یوسوپجان یاسینینان ، که بعنوان کارمند سابق OFILM معرفی شد ، گفت که او قرارداد کار در آنجا را امضا کرده است. وی شرایط کار را با داشتن غذای حلال ، دستمزد کافی و محل اقامت رایگان مانند هتل توصیف کرد و افزود که می تواند “درخواست مرخصی” کند.
یاسینین مستقیماً پاسخ نداد که آیا اجازه دارد آزادانه از مجموعه کارخانه خارج شود. مقامات به خبرنگاران اجازه سال بیشتر را ندادند.
در بازداشتگاه ها ، عنایت اظهارات دولت را مبنی بر تعطیل شدن اردوگاه ها و فارغ التحصیلی همه دانش آموزان تکرار کرد.
با این حال ، تصاویر ماهواره ای و مصاحبه با ساکنان سابق سین کیانگ نشان می دهد که بازداشتگاه بزرگ منطقه همچنان پابرجاست.
بستگان در قزاقستان و ترکیه می گویند در حالی که برخی از بازداشت شدگان آزاد شده اند ، دیگران حکم زندان طولانی مدت را دریافت کرده یا مجبور به کار در کارخانه ها شده اند. تحلیلگران می گویند ، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد برخی از اردوگاه ها بسته شده و برخی دیگر گسترش یافته و یا به زندان تبدیل شده اند ، زیرا آمارهای دولت چین نشان می دهد که نرخ زندان های سین کیانگ در سال های اخیر جهش چشمگیری داشته است.
ساکنان قبلی که از سین کیانگ فرار کرده اند می گویند که نزدیکان آنها که هنوز در این منطقه هستند از ترس ترس با آنها را قطع کردند زیرا مقامات بازداشت شدگان با روابط خارجی را هدف قرار دادند.
عنایت گفت کسانی که رفته اند نمی توانند با اقوام خود تماس بگیرند زیرا آنها شماره تلفن های خود را به اشتباه شماره گیری کرده اند یا به گروه های استقلال اویغور پیوسته اند. وی گفت ، طبق برخی موارد ، بستگان به جرم فعالیت های جنایتکارانه بازداشت شده اند.
سه شرکت کننده پس از کنفرانس مطبوعاتی از ارائه کارت های بازرگانی یا اطلاعات تماس خودداری کردند. یک مقام رسمی که در همان حوالی معلق بود گفت همه س questionsالات بعدی باید به وزارت خارجه معطوف شود.
گلنار اوفول ، کارمند اداره ماشین آلات کشاورزی شین جیانگ ، گفت: “متاسفم” ، و هنگامی که به سرعت از اتاق خارج شد ، از دادن شماره تلفن خودداری کرد. “من راحت نیستم که آن را به شما بدهم.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *