[ad_1]

پکن: چین روز سه شنبه گفت که تمرینات نظامی را در پکن برگزار خواهد کرد دریای چین جنوبی این هفته ، درست چند روز پس از مسدود شدن پکن هنگام ورود نیروی هوایی ایالات متحده به آبهای مورد مناقشه.
در اطلاعیه ای که توسط سازمان ایمنی دریایی این کشور صادر شده است ، ورود به برخی آبهای خلیج Tonkin در غرب شبه جزیره لایژو در جنوب غربی چین از 27 ژانویه تا 30 ژانویه ممنوع است ، اما مشخص نیست که چه زمانی باید آموزش داده شود و در چه مقیاسی است.
ارتش ایالات متحده چند روز بعد گفت: یک گروه از ناوهای آمریکایی به رهبری ناو آمریکایی تئودور روزولت روز شنبه برای ارتقا “” آزادی دریاها “وارد دریای جنوب چین شد. جو بایدن دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرد.
آبهای مورد اختلاف به نقطه دیگری برای آزمایش فزاینده روابط دو جانبه بین پکن و واشنگتن تبدیل شده است. ارتش آمریكا در سالهای اخیر به طور مداوم عملیات خود را در آنجا افزایش داده است زیرا چین ادعا می كند سرزمین خود را در درگیری با كشورهای همسایه ، از جمله ویتنام ، مالزی ، فیلیپین ، برونئی و تایوان قرار داده است.
چین روز دوشنبه شکایت کرد که ایالات متحده این هواپیما اغلب هواپیماها و شناورها را به دریای چین جنوبی می فرستد ، که از طریق آنها سالانه تریلیون دلار برای “سفت شدن عضلات” معامله می شود و گفت چنین اقداماتی منجر به صلح و ثبات در منطقه نمی شود.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *