[ad_1]

واشنگتن: تصمیم در مورد شرکت های فناوری به رئیس جمهور دونالد تحمیل کند ترامپتوانایی مکالمه با پیروان از طریق رسانه های اجتماعی گسترده می تواند وی را مجبور به استفاده از روشهای سنتی ارتباطی یا کانالهای آنلاین محافظه کار منزوی تر در طول خود روزهای پایانی در دفتر ، کارشناسان می گویند.
Twitter Inc. ، Facebook Inc. ، Alphabet Inc ، املاک گوگل، شرکت اپل. و Amazon.com Inc قوی ترین اقدام را تاکنون در برابر انجام داده اند ترامپ به حد خود با ترس از ادامه خشونت ناشی از خود انتشارات پس از خود هفته گذشته هواداران به ساختمان پایتخت ایالات متحده یورش بردند. شرکتهای فناوری کوچکتر ، از جمله Twitch ، به آنها پیوستند اسنپ ​​چت، Reddit ، Shopify و TikTok.
ترامپ، كه بدون تأیید پیروزی جو بایدن منتخب دموكراتها را در 3 نوامبر به چالش كشید ، قبل از محاصره روز چهارشنبه كاپیتول ، كه نمایندگان مجلس تأیید می كنند كه كالج انتخابات به بایدن رأی داده است ، از حامیان خود تعریف و تمجید كرد. در این حمله پنج نفر کشته شدند ، از جمله یک افسر پلیس کاپیتول.
اپل ، گوگل و آمازون Parler را متوقف کرده اند – طرفدار- ترامپ برنامه ای که در آن کاربران تهدید به خشونت بیشتری کرده اند – از فروشگاه های مربوطه برای برنامه ها و خدمات میزبانی وب ، مجموعه ای از اقدامات که سرویس را بشدت پیچیده می کند.
این پلتفرم 12 میلیون کاربر دارد و ترامپپسران دونالد جونیور و اریک در این امر فعال هستند ، اما این چنین است اراده اکنون باید یک میزبان وب جدید برای جایگزینی آمازون پیدا کنید ، حتی اگر در تجارت باقی بماند.
چگونه من میتوانم ترامپ به پیروانش برسد؟
بلافاصله بعد در توییتر ممنوع شده است – سکویی که رئیس جمهور از زمان کاندیداتوری برای اولین بار و جایی که مرتباً صحبت می کند با آن وسواس داشته است خود 88 میلیون پیرو – ترامپ قول داد که “او ساکت نخواهد ماند!” و وعده “پیام عالی به زودی” را داد.
ترامپ همچنین به زودی پس از این ممنوعیت از حساب توییترPOTUS توییت کرد و خشم شرکت فناوری ، دموکرات ها و قانون حمایت از شرکت های اینترنتی با بخش 230 تماس گرفت و گفت كه در حال ساخت است خود پلت فرم رسانه های اجتماعی خود. خود توییت ها تقریباً بلافاصله از شرکت حذف شدند.
اما چشمگیر خارج از بر خود مال خود اراده زمان می برد برای یک لحظه، ترامپ، که پست خود را در 20 ژانویه ترک می کند ، گزینه های دیگری مانند پلت فرم محافظه کار آنلاین Gab ، یک شبکه سخنرانی آزاد و تقریباً هیچ قانونی در مورد سانسور که دامنه بسیار کمتری دارد ، باقی مانده است.
دستیارها و حامیان اکنون برای گسترش به Gab و سیستم عامل MeWe روی آورده اند خود اعلامیه ها در روزهای آینده ، کارشناسان گفتند. مونیکا استیونز ، استادیار دانشگاه بوفالو که تحقیقات وی در مورد موضوعاتی از جمله رسانه های اجتماعی متمرکز است ، گفت: سایر اهداف احتمالی شامل پلت فرم ویدئویی رامبل و سرویس پخش ویدئو DLive همراه با سایت های خبری جایگزین مانند American Media Periscope است.
“فکر نمیکنم ترامپاراده خودتان به این سیستم عامل های کوچکتر بپیوندید. احتمالش بیشتر است اراده ایجاد چیزی در خود خود ، در مقابل پیوستن به چیزی تحت کنترل خارجی ، “.
در این فاصله ، او می تواند ضربه بزند ترامپشبکه های اجتماعی مانند اخبار فاکس، OAN و Newsmax به بگیرخودپیامخارج از. کارشناسان گفتند که گزینه دیگر کم استفاده دفتر مطبوعاتی کاخ سفید است. او ممکن است به جلسات توجیهی یا توزیع بیانیه ها و فیلم ها تا پایان سال ادامه دهد خود مدت، اصطلاح.
طرفداران و طرفداران وی چه می گویند؟
بلافاصله پس از ممنوعیت توئیتر ، طرفدارانی مانند آنجلا استانتون-کینگ ، یکی از طرفداران جمهوری خواه گروه توطئه QAnon که در ماه نوامبر برای نمایندگی منطقه 5 کنگره جورجیا شرکت می کند ، و توماس ماسی ، جمهوری خواه ، اشتراک حساب های پارلر خود را در توییتر ، پیروان را ترغیب به انتقال به آنجا می کند.
دیگران ، مانند راش لیمبو ، میزبان رسانه های محافظه کار ، حساب های توییتر خود را غیرفعال کرده اند.
بسیاری از قانونگذاران جمهوری خواه تصمیمات شرکت های رسانه های اجتماعی را به عنوان تلاشی برای خفه کردن آرا cons محافظه کارانه محکوم کردند ، و استدلال کردند که این اقدامات باعث قطبی شدن بیشتر کشور می شود
“ما اکنون در کشوری زندگی می کنیم که چهار یا پنج شرکت – انتخاب نشده ، معرفی نشده – قدرت ، انحصار تصمیم گیری را دارند ، ما افراد را حذف خواهیم کرد خارج از، سناتور مارکو روبیو به فاکس نیوز گفت:
برخی از فعالان آزادی بیان آزادی نیز از این اقدامات ناراحت کننده بودند. بنیاد Electronic Frontier Foundation ، یک گروه حقوق دیجیتال ، از حق توئیتر و دیگران در “نظارت بر سیستم عامل های خود” دفاع می کند ، اما خواستار شفافیت و ثبات بیشتر در تصمیم گیری است.
اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا گفت: “هنگامی كه شركت هایی مانند فیس بوك و توئیتر قدرت آزمایش نشده ای برای حذف افراد از سیستم عامل هایی كه برای سخنرانی های میلیاردی ضروری شده اند ، باید بر همه تأثیر بگذارد.”
آیا می توان سیستم عامل های آنلاین را ساکت کرد ترامپ و پیروانش؟
شرکت های سیلیکون ولی اغلب سعی کرده اند ، اغلب بدون موفقیت زیاد ، کسانی را که محتوای مضر را پخش می کنند – از اطلاعات نادرست انتخابات گرفته تا سخنان نفرت انگیز و تهدیدهای خشونت آمیز – مورد پیگرد قانونی قرار دهند ، اما اقدامات آنها در روزهای اخیر بدترین اقدامات بوده است.
اولین اصلاحیه ، که آزادی بیان را تضمین می کند ، معمولاً در مورد شرکتهای بخش خصوصی اعمال نمی شود ، که به آنها امکان می دهد گفتاری را که موجب خشونت در سیستم عامل آنها است تعدیل کنند.
“من فکر می کنم در چهار سال گذشته یا بیشتر یک علاقه مشروع سیاسی عمومی در حمایت از رئیس جمهور وجود داشته است خود صدا در توییتر و سیستم عامل های دیگر. اما ظاهراً کاری که او انجام داده فراتر از هرگونه علاقه منطقی در سیاست های عمومی است “. کریس کربس ، مدیر سابق آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت گفت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *