[ad_1]

پس از سخنرانی وی درباره قطع برق در پارلمان در باكنت ، امان بین طرفداران آكاریمه كه معاون آنها یك سال منجمد بود و سپس استعفا داد و نیروهای امنیتی درگیر شد.

امیر es Sertavi ، سخنگوی اداره کل امنیت ، در بیانیه ای کتبی گفت که گروهی در منطقه نائور باکنت در حال پرتاب آتش به هوا ، آتش زدن برخی از اتومبیل ها و ایجاد هرج و مرج بودند. سرتاوی با اشاره به اینکه در حوادثی که پلیس وارد عمل شد 4 نفر از نیروهای امنیتی زخمی و به بیمارستان منتقل شدند ، اطلاعاتی در مورد سلامتی مجروحان ارائه نداد. سرتوی تأکید کرد که نیروهای امنیتی به افرادی که باعث هرج و مرج و اخلال در نظم عمومی هستند اجازه نمی دهند و با قاطعیت به مبارزه با این گروه ها ادامه می دهند.

در بیانیه ای به اداره کل امنیتی خاطرنشان شد که یک افسر در صفوف مورد اصابت گلوله قرار گرفته و حال وی وخیم است.

در کشوری که فراخوان های تظاهرات برای حمایت از آکاریم برگزار شد ، وزارت آینده اعلام کرد که اجازه برگزاری تظاهرات و رویدادهایی را که “غیرقانونی” توصیف می کند ، نخواهد داد.

مجلس نمایندگان اردن (اولین مجلس پارلمان) به دلیل بحران خون ، به دلیل سخنرانی وی در پارلمان درباره قطع برق ، اختیار آكاریمه را برای مدت یك سال منجمد كرد. آکاریمه سپس اعلام کرد که از پارلمان استعفا داده است.

آكاریمه در یك جلسه پارلمان در 24 ماه مه گفت كه قطع برق در این كشور عمداً برای جلوگیری از حمایت قبایل ارمنی از فلسطین صورت گرفته است.

عبدالمونیم العودات وزیر مجمع سخنرانی آكاریمه را متناقض ارزیابی كرد ، زیرا در دستور كار نبود.

– هشتگ “همه ما اسامه الاکریمه هستیم” در بالای توییتر در rdn ارسال شده است

به دنبال این حادثه ، برچسب “همه ما اسامه الاکریم هستیم” در توییتر در حمایت از کاربران Acarime از شبکه های اجتماعی در رتبه اول اردن قرار دارد.

این خطا که در خطوط توزیع برق در تاریخ 21 مه در rdn رخ داد ، منجر به قطع برق در سراسر کشور شد.

در بیانیه شرکت توزیع برق اردن به خبرنگار AA آمده است که خرابی در شبکه توزیع وجود دارد که به دلیل آن نمی توان برق را به کل کشور تحویل داد.

بیانیه کتبی ساعاتی پس از شرکت اعلام کرد که تیم ها برای عادی سازی جریان برق در سراسر کشور به کار خود ادامه می دهند و برق به برخی از مناطق جنوب عقبه و امان پایتخت می رسد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *