[ad_1]

DHAKA: پناهندگان روهینگیا از جانب میانمار زندگی در اردوگاه های بنگلادش محکوم شد نظامی کودتا در وطن خود و گفت که این باعث می شود آنها ترسانتر شوند. عملیاتی برای مبارزه با شورش های ارتش میانمار در سال 2017 ، شامل تجاوزهای دسته جمعی ، کشتار و مشعل در روستاها ، منجر به بیش از 700000 روهینگیا شد مسلمانان در همسایه بنگلادش.
بنگلادش آنها را در اردوگاه های شلوغ پناهندگان پذیرفته و مشتاقانه شروع به اعزام مجدد آنها به میانمار با اکثریت بودایی دارد.
چندین تلاش برای بازگشت به کشور در چارچوب توافق نامه مشترک با شکست مواجه شد زیرا روهینگیا از ترس خشونت بیشتر در کشوری که حقوق اساسی آنها از جمله تابعیت را نپذیرفت ، حاضر به ترک کشور نشد.
روز سه شنبه ، پناهندگان گفتند که آنها بیشتر از اینکه ارتش کنترل کامل داشته باشد ، می ترسند.
“ارتش ما را كشت ، خواهران و مادران ما را مورد تجاوز قرار داد ، روستاهاي ما را سوزاند. چگونه مي توان تحت كنترل آنها در امان ماند؟” خین مائونگ ، رئیس انجمن جوانان روهینگیا در اردوگاه های محله بازار کوکس گفت.
وی به آسوشیتدپرس گفت: “هرگونه بازگشت مجدد مسالمت آمیز به شدت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.” “مدت زیادی طول خواهد کشید زیرا اکنون اوضاع سیاسی میانمار بدتر شده است.”
مقامات میانمار و بنگلادش ماه گذشته برای گفتگو در مورد راه های شروع بازگشت به کشور با یکدیگر دیدار کردند ، وزارت خارجه بنگلادش امیدوارتر از موفقیت بود و مقامات گفتند که انتظار می رود در ماه ژوئن آغاز شود.
اما پناهندگان گفتند که آنها کاملاً مخالف تصرف ارتش هستند.
ماونگ گفت: “ما كودتا را به شدت محكوم می كنیم. ما دموكراسی و حقوق بشر را دوست داریم ، بنابراین نگران از دست دادن آنها در كشورمان هستیم.”
وی گفت: “ما بخشی از میانمار هستیم ، بنابراین احساس همان مردم عادی میانمار را داریم. ما از جامعه جهانی می خواهیم که صدای خود را علیه کودتا بلند کنند.”
محمد جعفر 70 ساله گفت آنها منتظر بازگشت هستند.
جعفر گفت: “اميد كه ما مجبور به بازگشت باشيم اكنون با اين تغيير رژيم در ميانمار قطع شد.” “بازگشت به کشور تحت این رژیم به هیچ وجه ایمن نخواهد بود … اکنون ، اگر ما به دست افراد مسئول شکنجه خود برگردیم ، احتمالاً باید دو برابر درد قبلی را تحمل کنیم.”
پناهنده دیگری گفت که بازگشت مجدد اکنون امکان پذیر نیست.
نورال امین گفت: “حتی اگر آنها بخواهند ما را به کشور خود برگردانند ، ما موافقت نخواهیم کرد که به وضعیت فعلی برگردیم. اگر به این رژیم برگردیم ، آنها حتی بیشتر ما را شکنجه خواهند کرد.”
وزارت امور خارجه بنگلادش روز دوشنبه اظهار امیدواری کرد کودتا مانع بازگشت پناهندگان نخواهد شد.
وی گفت: “به عنوان یک همسایه فوری و دوستانه ، ما دوست داریم که در میانمار صلح و ثبات داشته باشیم. ما پیوسته با میانمار روابط متقابل سودمندی را توسعه داده ایم و برای بازگرداندن داوطلبانه ، ایمن و پایدار روهینگیای پناهنده در بنگلادش با میانمار کار کرده ایم.”
سازمان ملل اقدام نظامی علیه میانمار علیه روهینگیا را نوعی نسل کشی توصیف کرده است. در کل ، بیش از 1 میلیون پناهنده از بنگلادش پناه گرفته اند.
کودتای دوشنبه یک عقب نشینی چشمگیر برای میانمار بود که ناشی از دهه ها حاکمیت شدید نظامی و انزوای بین المللی بود که از سال 1962 آغاز شد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *