[ad_1]

AAچهارشنبه ، 02 ژوئن 2021 20:12 – به روز شده: چهارشنبه ، 02 ژوئن 2021 20:14

تاتار در یک بیانیه کتبی گفت این روند که با پیشنهاد آنها در مارس 2021 آغاز شد ، امروز پایان یافت.

تاتار گفت: “در نتیجه تلاش های فشرده ، توافقاتی با طرف یونانی قبرسی برای باز كردن همه درهای ویكت حاصل شده است. همه درهای ویكت ، یعنی 9 دروازه ، جمعه 4 ژوئن 2021 پس از استراحت طولانی “.

با اشاره به اینکه آنها در مورد مشکلات بازرگانان در منطقه صحبت کردند ، به ویژه از آنجا که بندر Lokmacı از فوریه 2020 بسته شده است ، با درخواست ها و ابتکارات مداوم به سازمان ملل (UN) ، اتحادیه اروپا (EU) و احزاب بین المللی مربوطه. گفت که آنها با ابتکار عمل خود در ماه مارس آغاز کردند و گفتند که کارهایی که از آن زمان انجام داده اند نتایج مثبتی داشته است.

تاتار تأکید کرد که آنها با نیکوس آناستازادییس ، رهبر قبرس یونان توافق کرده اند که همه درها را باز کند و در این زمینه یادآوری کرد که کمیته عالی بیماری های عفونی از نزدیک روند فرآیند اپیدمی و توسعه توسط یونان قبرس را نظارت و گزارش می کند.

تاتار با اشاره به اینکه اخیراً با افزایش موارد توسط یونان قبرس تعطیلی صورت گرفته است ، گفت: کمیته عالی بیماری های عفونی ما تکرار کرد که در جنوب قبرس ، از آنجا که از 10 مه دوباره از سر گرفته شده است ، به نام “نارنجی”. “از عبارات استفاده می کند.

تاتار اعلام کرد که از 4 ژوئن نتیجه منفی آزمایش PCR که به مدت 7 روز معتبر است ، برای انتقال از TRNC به یونانی و از یونانی به TRNC کافی است و این برنامه نه تنها برای ترکهای قبرس و یونان قبرس ، بلکه برای موارد سوم نیز اعمال می شود. اتباع کشور

– “ما همچنان کانالهای همکاری را باز نگه خواهیم داشت”

رئیس جمهور تاتار ارزیابی های زیر را انجام داد:

“در چارچوب آماده سازی ملی ، طبق دستور نخست وزیر ارسان سانر ، همه درها از روز جمعه به طور کامل کار می کنند. من معتقدم این پیشرفت به هر دو کشور کمک می کند تا از مشکلات اقتصادی ناشی از همه گیری عبور کنند. ما به عنوان طرف ترک قبرسی ، اصل ما این است که در صورت تمایل با گفتگوهای قبرس یونانی در بسیاری از زمینه ها که به نفع هر دو کشور خواهد بود ، با دیپلماسی و حسن نیت همکاری کنیم. “این پیشرفت برای مردم ترک قبرس و یونان خوب است. امیدوارم که روندها که بر اساس احترام متقابل ، هم به جزیره و هم به منطقه ما رونق و ثبات می بخشد. “

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *