[ad_1]

در بیانیه ای که توسط سرویس انتخابات ملی پرو (ONPE) انجام شد ، در دور دوم انتخابات ، جایی که دو نامزدی که در دور اول در 11 آوریل بیشترین رای را کسب کردند ، نامزد چپ حزب آزاد پرو ، کاستیلو ، 8 میلیون و 804 هزار و 439 رأی را به دست آورد و 50.2 درصد در انتخابات پیروز شد.

بر اساس نتایج نامشخص در پرو ، جایی که 100 درصد آرا شمارش شده بود ، کیکو فوجیموری ، نامزد حزب راستگرای حزب ، 8،735،472 رأی کسب کرد ، با از دست دادن 49.8 درصد ، هرچند اندک.

در اولین نتایج اعلام شده توسط ONPE ، کاستیلو که حدود 5 امتیاز از فوجیموری عقب بود ، با در نظر گرفتن آرا از مناطق روستایی که از وی حمایت می کردند ، توانست فاصله را کاهش دهد و پیشتاز باشد.

اگرچه هنوز مشخص نیست که نتایج رسمی انتخابات چه زمانی اعلام می شود ، هواداران کاستیلو با اعلام پیروزی جشن را آغاز کردند.

از طرف دیگر ، فوجیموری ، نامزد دیگر ، با این استدلال که انتخابات تقلبی است ، اعلام کرد که با تقریباً 200000 رأی در 86 صندوق رای مخالفت خواهد کرد.

از طرف دیگر ، كاستیلو تأكید كرد كه منتظر اعلام نتایج رسمی با روشی آرام و مسالمت آمیز خواهند بود و از طرفداران خود خواست كه به تحریک نپردازند.

– کیست کاستیل

کاستیلو 51 ساله ، متولد کوهستان کاخامارکا در شمال پرو ، پس از شروع کار خود به عنوان معلم دبستان در سال 1995 ، مدرک کارشناسی ارشد را در رشته روانشناسی آموزشی دریافت کرد.

رهبری اتحادیه ای که کاستیلو طی اعتصابی 75 روزه در مناطق مختلف کشور در سال 2017 آغاز کرد و خواستار افزایش حقوق معلمان بود ، اعتبار بزرگی برای وی به ارمغان آورد.

– روند نامزدی

پس از اینکه رهبر حزب آزاد پرو ، ولادیمیر سرون به 3 سال و 9 ماه زندان و اخراج از حزب محکوم شد ، کاستیلو به عنوان رهبر حزب چپ معرفی شد و جایگزین سرون شد.

در طول مبارزات انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری ، کاستیلو در حومه پرو سفر کرد ، به ویژه از طرف افراد کم درآمد از حمایت های زیادی برخوردار شد.

برجسته ترین شعار کاستیلو ، که در حال انجام یک کارزار م insideثر در داخل کشور است ، این است: “هرگز در یک کشور ثروتمند افراد فقیر وجود نخواهد داشت”. این اتفاق افتاد

کاستیلو گفت که در صورت انتخاب ، بخش های استراتژیک مانند معدن ، گاز و نفت را ملی می کند و در بخش خصوصی برای منافع عموم مردم تغییراتی ایجاد می کند.

کاستیلو با قول افزایش قابل توجه بودجه برای کشاورزی و آموزش گفت که آنها در مبارزه با فساد حل می شوند.

کاستیلو در انتخابات ریاست جمهوری برای دور اول ، که در 11 آوریل برگزار شد ، در جایگاه نخست رقابت ها را با 19.83 درصد آرا به پایان رساند ، در حالی که فوجیموری نامزد جناح راست با 13.37 درصد در جایگاه دوم قرار گرفت.

رئیس جمهور جدید پرو از 2021 تا 2026 در 28 ژوئیه ، 200 سال از استقلال این کشور می گذرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *