[ad_1]

ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، پس از دیدار با اورلیو چوکوئی ، وزیر خارجه مولداوی ، دیوید زالکالیانی وزیر خارجه گرجستان و کولبه وزیر خارجه اوکراین ، کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کرد.

نماینده عالی گفت آنها اهمیت زیادی به مشارکت با اروپای شرقی می دهند و منطقه را به عنوان یک منطقه اولویت دار برای حمایت می دانند.

بورل با بیان اینکه انتظار دارد اهمیت بعد از ظهر در اجلاس اتحادیه اروپا مجدداً مورد تأکید قرار گیرد ، هدف از این کار تعیین چشم انداز مشترک برای آینده اجلاس است که در ماه دسامبر برگزار می شود.

زالکالیانی وزیر امور خارجه گرجستان گفت نمایندگان سه کشور برای اولین بار در بروکسل دیدار کردند و تأکید کرد که برخورد تهاجمی روسیه نسبت به سه کشور تهدیدی برای امنیت اروپا است.

زالکالیانی تأکید کرد که آنها از حل مسالمت آمیز این درگیری ها حمایت می کنند.

چوکوئی وزیر امور خارجه مولداوی گفت که آنها جلسه بسیار مثمر ثمر داشته و گفتند: “ما تصمیم گرفته ایم گفتگوهای خود را با نماینده عالی ادامه دهیم و همکاری های خود را در قالب سه جانبه افزایش دهیم.” گفت

وزیر امور خارجه اوکراین همچنین گفت که مشارکت بین اتحادیه اروپا و سه کشور باید به سطح بعدی برسد و آنها امیدوارند که در اجلاس دسامبر به این مهم برسند.

کولبا با اشاره به از سرگیری اجلاس های روسیه و اتحادیه اروپا گفت: “از نظر ما تعلیق اجلاس ها بخشی از سیاست تحریم های اتحادیه اروپا است. تلاش برای شروع مجدد اجلاس ها بدون پیشرفت روسیه باعث خروج خطرناک از تحریم های اتحادیه اروپا سیاست “، او گفت.

وزیر اوکراین گفت: “ما معتقدیم که از سرگیری اجلاس ها غیرمجاز است.” از عبارت استفاده می کند

دولت های برلین و پاریس پیشنهاد کرده اند که اتحادیه اروپا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اجلاس برگزار کند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *