[ad_1]

سئول: کره شمالیقرار بود پارلمان مهر و موم شده روز یکشنبه برای اتخاذ تصمیماتی که در یک جلسه مهم حزب حاکم اتخاذ شده بود تشکیل جلسه دهد ، در آن رهبر کیم جونگ اون متعهد شد که تمام تلاش خود را برای گسترش برنامه سلاح های هسته ای خود در مقابل آنچه که قصد داشت انجام دهد ، متعهد شد. به عنوان خصومت با ایالات متحده
شمال رسمی آژانس خبری مرکزی کره گفت كه قانونگذاران به رهبري مقام ارشد چاو ريونگ هه ، رئيس هيئت رئيسه مجلس شوراي عالي ملي ، گلهايي را بر جايزه هاي پدربزرگ و پدر كيم ، حاكمان سابق شمال گذاشتند پیونگ یانگروز شنبه در تپه مانسو در حالی که برای جلسه پارلمان آماده می شدند.
این آژانس گفت که آنها تعظیم کردند و متعهد شدند “مسئولیت و وظیفه خود را” برای اجرای تصمیمات گرفته شده در طی کنگره هشت روزه حزب کارگر ، که روز سه شنبه به پایان رسید ، انجام دهند.
جلسات شورای عالی ملی معمولاً موارد کوتاه سالانه با هدف تصویب بودجه ، رسمیت بخشیدن به تغییرات پرسنلی و اولویت های سیاسی تعیین شده توسط کیم و رهبری حزب حاکم است.
رسانه های دولتی بلافاصله جزئیات جلسه فعلی ، که همچنین می تواند بازسازی ها را در کابینه و کمیته امور خارجه شمال ، بالاترین مرجع تصمیم گیری ایالتی کیم تصویب کند ، گزارش نکردند.
در جریان کنگره حزب ، کیم خواستار تلاش های سریعتر برای ساخت یک زرادخانه نظامی بود که می تواند برای متحدان آمریکا در آسیا و ایالات متحده مناسب باشد. وی لیست گسترده ای از آرزوها را برای دارایی های پیشرفته جدید ، از جمله موشک های بالستیک بین قاره ای با برد بیشتر ، زیردریایی های هسته ای ، ماهواره های جاسوسی و سلاح های هسته ای تاکتیکی اعلام کرد.
شمال در رژه نظامی پنجشنبه شب برخی از پیشرفته ترین سلاح های استراتژیک خود را به نمایش گذاشت ، از جمله آنچه که به نظر می رسید موشک بالستیک جدیدی برای پرتاب های زیردریایی ساخته شده است.
تحلیلگران می گویند ظاهراً كیم در تلاش است تا دولت جدید رئیس جمهور تازه انتخاب شده را تحت فشار قرار دهد جو بایدن، که دیپلماسی هسته ای خارج شده از رئیس جمهور را به ارث می برد دونالد ترامپ. گفتگوهای وی با کیم به هم خورد وقتی که دو طرف نتوانستند در مورد چگونگی لغو تحریم های فلج کننده به رهبری آمریکا در ازای اقدامات خلع سلاح در شمال توافق کنند.
کیم همچنین از کنگره برای اعلام برنامه های جدید پنج ساله توسعه برای نجات اقتصاد شکسته استفاده می کند. برخی از تحلیلگران می گویند تحریم های طولانی مدت ، همراه با بسته شدن مرزهای همه گیر و بلایای طبیعی که برداشت تابستان گذشته را نابود کردند ، احتمالاً شرایطی را برای یک طوفان کامل ایجاد می کنند که می تواند بازارها را بی ثبات کند و باعث وحشت و ناآرامی عمومی شود.
KCNA گفت: جمعیت عظیمی از سربازان و غیرنظامیان در یک راهپیمایی دولتی در پیونگ یانگ روز جمعه جمع شدند ، جایی که آنها قول دادند “بزرگترین شکوه” را به کیم منتقل کنند و تصمیمات گرفته شده توسط کنگره حزب را “به طور کامل اجرا کنند”.
چاو در طی سخنرانی در این مراسم ، اعضای حزب ، مقامات دولتی ، غیرنظامیان و ارتش را به “كاملاً خود را با ایده اساسی و روحیه اصلی (كنگره حزب) مسلح كرد و با شور و شوق انقلابی مضاعف به موفقیت و پیشرفت چشمگیر در ساخت سوسیالیست دست یافت.” آژانس گفت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *