[ad_1]

هانوی: وزیر بهداشت ویتنام روز جمعه گفت شیوع جدید Covid-19 “بیشتر تحت کنترل” است که در مناطق آسیب دیده تحت تأثیر موارد به هانوی ، پایتخت جایی که حزب کمونیست حاکم کنگره پنج ساله خود را برگزار می کند ، تحت کنترل است.
ویتنام در روز جمعه 53 مورد جدید گزارش کرد ، از جمله یک مورد در هانوی و هشت مورد در شهر هایفونگ در نزدیکی و استان های های دئونگ ، کوانگ نینگ و باک نین. بر اساس بیانیه دولت ، این منجر به در مجموع 149 شیوع این شیوع شد که از روز پنجشنبه آغاز شد.
وزیر بهداشت نگوین تان لانگ در حاشیه کنگره حزب به خبرنگاران با بیان اینکه 3674 آزمایش انجام شده است ، افزود: ظرفیت آزمایش 50،000 در روز است و شیوع آن در مناطقی که بیشتر موارد مشاهده می شود تحت کنترل است.
لانگ گفت: “ما برای مدت بسیار کوتاهی کنترل داشته ایم و پرتویی از امید را می بینم.”
ویتنام یکی از داستانهای موفقیت جهانی در کاهش ویروس است. تعداد کل موارد از زمان ویروس کرونا برای اولین بار در تشخیص داده شده است ویتنام یک سال پیش ، 1695 بود ، از جمله موارد وارداتی ، با 35 مرگ.
وزارتخانه باید اطلاعات به روز در مورد شیوع را در ساعت 1100 به وقت گرینویچ ارائه دهد.
یکی از دو مورد اول گزارش شده در روز پنجشنبه ، کارگر کارخانه ای بود که در معرض شخصی قرار گرفت که در ژاپن آزمایش ویروس کرونا در انگلیس مثبت بود. این وزارتخانه گفت که آنالیز توالی ژنی را تعیین می کند تا مشخص شود آیا بیماران جدید این نوع را ایجاد کرده اند یا خیر.
آزمایش بیشتر 2340 کارگر کارخانه در استان های Duong از نظر ویروس منفی بود. نگوین تروونگ معاون معاون وزیر بهداشت گفت: مقامات آزمایش های گسترده ای را در مناطق آسیب دیده انجام می دهند.
وزارت بهداشت گفت که پرونده در هانوی مربوط به یک کارگر فرودگاه در استان کوانگ نینگ است که روز پنجشنبه به همراه 83 نفر دیگر آزمایش مثبت داشته است ، اولین موارد انتقال محلی در 55 روز و ویتنامبزرگترین کوره در یک روز است.
رسانه های دولتی گزارش دادند ، اوایل روز جمعه ، قفل کردن یک ساختمان آپارتمانی 27 طبقه در منطقه مرکزی هانوی ، مقامات دستور داد. از همه ساکنان این بلوک که صدها نفر در آن زندگی می کنند ، خواسته شد تا در آپارتمان های خود بمانند.
به نقل از VnExpress ، هونوی دوک خان ، معاون بخش بهداشت هانوی ، گفت: “هانوی در معرض خطر افتتاح نمایش های جدید از جامعه است.” “بدون حاکمیت خوب ، پایتخت می تواند به کانون توجه COVID-19 تبدیل شود.”
کنگره احزاب
نخست وزیر ، نگوین ژوان فوک ، در جلسه ای که در حاشیه کنگره با عجله برگزار شد ، روز پنجشنبه هنگامی که ماسک زدن هنگام برگزاری اجلاس اجباری بود ، خواستار آرامش شد و قول اقدام سریع را داد.
در پس زمینه اقتصاد پویا با حمایت از موارد ویروس کرونا ، کنگره انتخاب خواهد کرد ویتنامرهبری و سیاست گذاری برای پنج سال آینده و بعد از آن.
رسانه های دولتی گزارش دادند ، نمایندگان کنگره روز پنجشنبه در هتل های خود از نظر ویروس مورد آزمایش قرار گرفتند. اقدامات ضد ویروس نیز در روز جمعه در محل کنگره افزایش یافت: همه شرکت کنندگان و رسانه های حاضر تحت آزمایش دیگری قرار گرفتند – سومین مرحله برای شرکت کنندگان از زمان شروع رویداد.
پیش از این ، وزارت بهداشت گفته بود که 10 هزار آزمایش کنگره انجام داده است که همه آنها منفی بودند.
در یک نشست اضطراری پنجشنبه شب ، مقامات هانوی گفتند که در حال افزایش قابلیت ردیابی و آزمایش هستند ، و اضافه کردند که این شهر می تواند 10 هزار آزمایش در روز انجام دهد.
تلویزیون دولتی به نقل از رئیس گروه ویژه ویروس کرونا گفت که باید حداکثر 30،000 پرونده Covid-19 آماده شود.
وزارت بهداشت پیشنهاد کرده است پروازهای بین المللی به حالت تعلیق درآید و اجتماعات بزرگ قبل از سال جدید قمری ، فقط دو هفته بعد ممنوع شود. دولت اواخر روز پنجشنبه گفت که سه بیمارستان صحرایی در استان های دو دونگ ساخته شده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *