[ad_1]

توکیو: وضعیت فوق العاده اضطراری ژاپن از روز پنجشنبه در حالی به اجرا درآمد که دولت می خواهد موج عفونت های جدید ویروس کرونا را مهار کند ، اگرچه به نظر می رسد محدودیت هایی که بسیاری از افراد را به هم نپیوندد ، درخواست های اجتناب از سفرهای جزئی را نادیده می گیرند.
مردم هنوز به قطارها و اتوبوس های شلوغ در اوساکا ، فوکوکا و سایر مناطق هفت استان جدید تحت شرایط اضطراری سفر می کنند. که در توکیو، جایی که مصوبه اضطراری به مدت یک هفته اجرا شده است ، استاندار نسبت به افرادی که دستورالعمل های رسمی را دنبال نمی کنند ابراز نگرانی کرده است.
یوریکو کوئیکه فرماندار به خبرنگاران گفت: “از همکاری شما متشکرم ، اما تعداد مردم در شهر به طور قابل توجهی کاهش نیافته است.”
وی گفت: وضعیت اضطراری فقط اجتناب از غذا خوردن در شب یا بستن زود هنگام رستوران ها نیست ، بلکه کاهش ارتباطات بین مردم است.
وی گفت: “این ویروس فاقد تقویم ، ساعت و حتی نقشه است. مرزهای شبانه روز یا حوزه ها اهمیتی ندارند.” “لطفاً از بیرون رفتن با اهداف ناچیز خودداری کنید.”
در وضعیت اضطراری ، که اکنون مناطقی را که بیش از نیمی از جمعیت ژاپن در آن زندگی می کنند ، شامل می شود ، از بارها و رستوران ها خواسته شده است که ظرف 20 ساعت تعطیل شوند ، از کارفرمایان خواسته شده است که 70 درصد کارکنان خود را از خانه و ساکنان مناطق آسیب دیده کار کنند. برای جلوگیری از بیرون رفتن برای اهداف ناچیز. کاهش ظرفیت برای ورزش و سایر مسابقات نیز درخواست می شود.
نخست وزیر یوشی هیده سوگادولت گفت معیارهای برای جلوگیری از شیوع عفونت در مناطق شهری از شهرهای کوچکتر که سیستم های پزشکی در آنها آسیب پذیر است ، مورد نیاز است. سوگا اوضاع را “دشوار” خواند و از مردم خواست تا همکاری کنند ، اگرچه در ژاپن این خواسته ها اجباری نیست و کسانی که آنها را نادیده بگیرند مجازات نمی شوند.
فرماندار توکیو از سازمان بازرگانی اصلی این کشور خواست تا کارفرمایان را تشویق کند تا مطابق درخواست دولت ، کارهای بیشتری را برای ارتقاwork دورکاری و کاهش مسافرت انجام دهند.
در ماه گذشته در ژاپن عفونت و مرگ ویروس کرونا گزارش شده است ، تقریباً دو بار به 302000 و 4200 مورد.
و علی رغم افزایش ، ژاپن نسبت به بسیاری از کشورها ، عفونت بسیار کمتری را گزارش کرده است.
کارشناسان می گویند مردم به دلیل افزایش رضایت خاطر ، به اقدامات اضطراری پاسخ نمی دهند.
سوگا گفت که او به دنبال تجدید نظر در قانونی است که به دولت او اجازه دهد اقدامات لازم را برای مجازات متخلفان صادر کند.
یاسوتوشی نیشیمورا ، وزیر کابینه مسئول اقدامات ویروس کرونا ، روز پنجشنبه به یک کمیته ویژه پارلمانی گفت که در صورت گسترش عفونت ها ، وضعیت اضطراری می تواند بیشتر شود.
این فرمان اضطراری اکنون بخشهای توکیو ، کاناگاوا ، سایتاما ، چیبا ، اوزاکا ، کیوتو ، هیوگو ، فوکوکا ، آیچی ، گیفو و توچیگی را در بر می گیرد.
دکتر شیگرو اومی ، سابق سازمان بهداشت جهانی مدیر منطقه ای ، که رئیس کارگروه Covid-19 دولت است ، گفت که در صورت بی اثر بودن اقدامات تا اوایل فوریه ، اقدامات سختگیرانه تری مانند درخواست تعلیق تجارت ممکن است لازم باشد. پیش از این ، او گفته بود که یک وضعیت اضطراری یک ماهه نمی تواند برای کند کردن جهش کافی باشد.
سوگا به دلیل عدم اقدام شدیدتر در اوایل شیوع ، زمانی كه اقدامات عمدتا محدود به درخواست از مردم برای انجام اقدامات اساسی ایمنی مانند استفاده از ماسك و شستن دستها بود ، مورد انتقاد قرار گرفت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *