[ad_1]

واشنگتن: روسیه پس از توصیف جو بایدن ، سفیر ایالات متحده خود را برای مشاوره روز چهارشنبه فراخواند ولادیمیر پوتین به عنوان یک “قاتل” که “برای پرداختن” به دخالت در انتخابات ، “ایجاد هزینه” ، ایجاد اولین بحران بزرگ دیپلماتیک برای رئیس جمهور جدید ایالات متحده.
در گفت وگو با ای بی سی نیوز ، از بایدن در مورد گزارش اطلاعات آمریكا مبنی بر تلاش رهبر روسیه برای صدمه زدن به نامزدی خود در انتخابات نوامبر 2020 و تبلیغات دونالد ترامپ س askedال شد.
بایدن 78 ساله گفت: “او بهای آن را پرداخت خواهد كرد.”
بایدن در پاسخ به این س ifال که آیا فکر می کنید پوتین ، که متهم به دستور مسمومیت الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان ، و سایر رقبا شده است ، “قاتل” است ، بایدن پاسخ داد: “من این کار را می کنم”.
این اظهارات زمانی پخش شد كه وزارت بازرگانی آمریكا اعلام كرد در حال تشدید محدودیتهای صادراتی اعمال شده به روسیه به عنوان مجازات مسمومیت ناوالنی است.
روسیه با تماس با منزل خود به فرستاده پاسخ داد ، اگرچه وزارت خارجه با فراخواندن سفیر خود در مسکو پاسخی نداد.
وزارت امور خارجه روسیه گفت: “آناتولی آنتونوف ، سفیر روسیه در واشنگتن دعوت شده است برای مشاوره به مسکو بیاید تا تجزیه و تحلیل آنچه باید انجام شود و کجا باید در متن روابط با ایالات متحده انجام شود ، تجزیه و تحلیل کند.”
سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر خارجه روسیه به RIA Novosti گفت که “مسئولیت خراب شدن بیشتر روابط روسیه و آمریکا کاملاً بر عهده ایالات متحده است.”
در واشنگتن ، وزارت امور خارجه اقدام روسیه را متذكر شد و گفت كه ایالات متحده در مورد چالش های روسیه روشن باقی خواهد ماند.
سخنگوی وزارت امور خارجه به خبرگزاری فرانسه گفت كه فرستاده آمریكا به امید حفظ “كانالهای باز ارتباطی” و “كاهش خطر محاسبات اشتباه بین كشورهای ما” در مسكو می ماند.
خبرنگاران از سخنگوی کاخ سفید جین پساکی س wasال کردند که آیا رئیس جمهور پوتین را به معنای واقعی کلمه می داند یا از نظر استعاره قاتلی می داند؟
پسکی با اشاره به دخالت در انتخابات ، مسمومیت ناوالنی ، حملات سایبری و سخاوت نظامیان آمریكایی در افغانستان گفت: “او نگرانی های خود را درباره آنچه كه ما اقدامات ناخوشایند و مسئله آفرین می دانیم ، ندارد.”
وی گفت: “او نه خود را در ارتباطات مستقیم خود مهار می کند و نه در ملاقات عمومی.” .
بایدن به ای بی سی نیوز گفت که وی پس از روی کار آمدن در ژانویه “گفتگوی طولانی” با پوتین داشته است.
“مکالمه آغاز شد ، من گفتم ،” من شما را می شناسم و شما من را می شناسید. ” اگر متوجه شدید که این اتفاق افتاده است ، آماده باشید. ”
ارزیابی بایدن از “قاتل” بودن پوتین در تضاد کامل با امتناع قاطعانه ترامپ از گفتن حرف منفی درباره رئیس جمهور روسیه بود.
در مصاحبه ای با فاکس نیوز در سال 2017 ، از ترامپ در مورد پوتین به عنوان “قاتل” سال شد. وی پاسخ داد: “قاتلان زیادی وجود دارد.” “فکر می کنید کشور ما اینقدر بی گناه است؟”
بایدن علی رغم تفکراتش در مورد رهبر روسیه گفت: “مکانهایی وجود دارد که همکاری مشترک ما به نفع ماست.”
وی درباره توافق هسته ای گفت: “به همین دلیل من توافق نامه استارت را با او تمدید کردم.” “این در حالی بود که وی این کار را انجام می داد ، اما در درجه اول به نفع بشریت است که چشم انداز مبادله هسته ای را کاهش دهد.”
بایدن گفت که او از کار با “بسیاری از رهبران افتضاح” در طول یک فعالیت سیاسی تقریباً پنج دهه ای – از جمله هشت سال به عنوان معاون رئیس جمهور – آموخته است که مهمترین چیز “شناختن شخص دیگر” است.
ویاچسلاو ولودین ، ​​رئیس مجلس عوام روسیه ، بایدن را به دلیل موافقت با توصیف پوتین به عنوان “قاتل” محکوم کرد.
وولودین گفت: “بایدن به شهروندان کشور ما توهین کرد.” “حمله به (پوتین) حمله به کشور ما است.”
سخنگوی کرملین ، دیمیتری پسکوف ، عزم آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن زیرساخت های انتخاباتی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را “کاملاً بی اساس و غیرموجه” و بهانه ای برای تحریم های جدید رد کرد.
طبق اطلاعات آمریكا ، پوتین و سایر مقامات ارشد “با آگاهی و احتمالاً هدایت” عملیات تحت تأثیر روسیه برای گرفتن رای مثبت به ترامپ.
با این حال ، او نتیجه گرفت که نتایج انتخابات به خطر نیفتاده است.
روسیه با اتهامات دخالت در انتخابات 2016 آمریكا برای راه اندازی یك كارزار رسانه های اجتماعی برای تقویت نامزدی ترامپ و بی اعتبار كردن حریف خود ، هیلاری کلینتون روبرو شده است.
پس از پیروزی بایدن بر ترامپ ، پوتین در میان آخرین رهبران جهان بود که به رئیس تازه انتخاب شده حزب دموکرات تبریک گفت.
تنش ها بین رقبای سابق جنگ سرد در ماه های اخیر به دلیل اتهامات هکری و خواسته های ایالات متحده از روسیه برای آزادی ناوالنی افزایش یافته است.
ناوالنی پس از معالجه مسمومیت در آلمان در ژانویه به روسیه بازگشت و دو سال و نیم در یک مستعمره خارج از مسکو خدمت کرد.
وزارت تجارت گفت كه تحریم های جدید مانع از صادرات اقلام بیشتری می شود كه به دلایل امنیت ملی از جمله فن آوری و نرم افزار به روسیه كنترل می شوند.
در این بیانیه آمده است: “وزارت بازرگانی متعهد است از دسترسی روسیه به فناوری حساس ایالات متحده كه می تواند فعالیتهای مخرب آن را با سلاح های شیمیایی هدف قرار دهد ، جلوگیری كند.”
آخرین تحریم ها مکمل تحریم های آمریکا علیه مسکو پس از الحاق روسیه به کریمه در سال 2014 است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *