[ad_1]

رهبر شی جین پینگ و همتای روسی ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در یک کنفرانس ویدیویی شرکت کردند تا یک سری پروژه های انرژی هسته ای را راه اندازی کنند. عکس AP

پکن: رهبر چین شی جین پینگ و همتای روسی او ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه برای راه اندازی مجموعه ای از پروژه های انرژی هسته ای به یک ویدئو کنفرانس پیوست ، رویدادی که برای نشان دادن روابط گرم بین دو کشور که به عنوان رقبای اصلی ژئوپلیتیک ایالات متحده جفت شده اند ، طراحی شده است.
اپراتور دولت چین نظارت تصویری نشان داد سی و پوتین از طریق پیوند ویدیویی به یکدیگر تبریک گفته و از آغاز ساخت راکتورهای طراحی شده در روسیه در نیروگاه های هسته ای تیانوان و Xudapu چین خبر می دهند.
پوتین در این مراسم گفت: “متخصصان روسی و چینی در حال اجرای یک پروژه مشترک کاملاً امضا شده و پیشرو هستند.” ”
پوتین گفت که این پروژه ها باید تا سال 2026 و 2028 تکمیل شوند ، بنابراین “کمک بزرگی … در حفظ امنیت انرژی (چین)”.
چین در تلاش است تا وابستگی شدید خود به زغال سنگ برای برق را کاهش دهد ، اما جنبه های سیاسی این رویداد حداقل به اندازه پیامدهای اقتصادی مهم بودند.
پوتین و خی در حال توسعه روابط فزاینده نزدیک هستند ، تا حدی بر اساس هویت مشترک آنها به عنوان رهبران مستبد که کل مخالفان سیاسی را تحت فشار قرار می دهند و وفاداری کامل را از کسانی که از نظر اقتصادی از حکومت خود بهره مند شده اند می خواهند.
در عین حال ، مسکو و پکن سیاست های خارجی خود را از نزدیک هماهنگ کرده اند ، به ویژه هنگامی که صحبت از مخالفت با درخواست های آمریکا برای آزادسازی سیاسی و مداخله بشردوستانه می شود. هر دو از سیاست خارجی ایالات متحده ، به ویژه در خاورمیانه ، بسیار انتقاد کرده و صداهای برجسته ای را در این زمینه دارند سازمان همکاری شانگهای که می خواهد نفوذ ایالات متحده در آسیای مرکزی را محدود کند.
چین همچنین بازار اصلی نفت و گاز روسیه است و در گذشته خریدهای زیادی از هواپیماهای نظامی روسیه و سایر فن آوری های نظامی انجام داده است. روسیه مشتری اصلی ماشین آلات و کالاهای مصرفی چینی است ، اگرچه اقتصاد تحریم شده خریدهای آن را محدود می کند.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *