[ad_1]

کوپنهاگن: سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز پنجشنبه هشدار داد که سطح واکسیناسیون در اروپا هنوز با آنچه برای جلوگیری از احیای ویروس لازم است فاصله دارد و از کشورها خواست که پادمان های خود را حفظ کنند.
براساس این سازمان ، 30 درصد مردم حداقل یک دوز واکسن Covid-19 دریافت کرده اند و 17 درصد نیز در منطقه اروپا WHO واکسینه شده اند – که 53 کشور و سرزمین را شامل می شود و چندین مورد را در آسیای میانه شامل می شود.
هانس کلوگه ، مدیر منطقه ای WHO در اروپا ، در یک کنفرانس خبری گفت: “اگرچه ما مسیری طولانی را طی کرده ایم ، اما به اندازه کافی پیشرفت نکرده ایم.”
کلوگه افزود: “دامنه واکسیناسیون برای محافظت از منطقه در برابر احیا بسیار دور است. مسافتی که باید قبل از رسیدن به حداقل 80 درصد از جمعیت بزرگسال طی شود همچنان قابل توجه است.”
وی خاطرنشان كرد كه این منطقه طی دو ماه متوالی در موارد جدید ، بستری و مرگ و میر كاهش یافته است ، اما از كشورها خواسته است تا با كاهش زودرس اقدامات “اشتباه” تابستان گذشته را كه منجر به احیای مجدد در پاییز است ، اجتناب كنند.
کلوگه گفت: “در تابستان گذشته ، موارد به تدریج در گروه های سنی جوانتر افزایش یافته و سپس به گروه های سنی بالاتر منتقل شدند ، و این امر منجر به تجدید حیات ، انسداد و از دست دادن زندگی ویرانگر در پاییز و زمستان سال 2020 شد.”
وی از کشورها خواست با انجام سریع سیگنالها برای افزایش موارد ، گسترش آزمایشات و ردیابی تماس و “دستیابی سریع به جذب بسیار بالای واکسن در گروه های آسیب پذیر” ، “دروس سال گذشته” را یاد بگیرند.
وی همچنین با پایبندی به دستورالعمل های بهداشتی از مردم خواست “از تابستان به سلامت لذت ببرند”.[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *