[ad_1]

اسلام آباد: پاکستان روز پنجشنبه گفت که یک روز پس از اجرای برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا در سراسر کشور با ژب های چینی ، واکسن چینی Sinopharm برای افراد بالای 60 سال م effectiveثر نیست.
چین نیم میلیون دوز واکسن Sinopharm را به پاکستان اهدا کرد که روز دوشنبه یک هواپیمای ویژه برای بلند کردن میله ها ارسال کرد.
دستیار ویژه نخست وزیر بهداشت ، دکتر فیصل سلطان ، روز پنجشنبه به رسانه ها گفت كه كمیسیون كارشناسان پاكستان ، ضمن بررسی اطلاعات حاصل از تجزیه و تحلیل اولیه ، این واكسن را فقط برای افراد 18 تا 60 ساله توصیه می كند.
وی با بیان اینکه “در این مرحله ، کمیسیون تخصصی واکسن سینوفرم را برای افراد بالای 60 سال مجاز ندانسته است” ، افزود: پس از دریافت اطلاعات بیشتر ، تصمیم گیری در مورد استفاده از آن برای سالمندان اتخاذ می شود.
پاکستان برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا را در سراسر کشور از روز چهارشنبه آغاز کرد ، اولین تزریقات همزمان در هر چهار استان انجام شد ، یک روز پس از نخست وزیری عمران خان ، یک برنامه ایمن سازی در اسلام آباد ، پایتخت ، آغاز شد.
خان گفته بود كه كاركنان بهداشت خط مقدم ابتدا واکسینه می شوند ، سپس افراد مسن و سپس بقیه واكسن می شوند. اما اکنون افراد بالای 60 سال باید منتظر واکسن دیگری بمانند تا از ویروس کرونا محافظت کنند.
چین اعلام کرده است که در حال حاضر آزمایش های میدانی برای 16 واکسن را انجام می دهد ، در حالی که تاکنون تصویب مشروط سینوپارم را داده است ، حتی اگر تحویل گلوله را به تعدادی از کشورها از جمله پاکستان آغاز کرده باشد.
تاکنون ، پاکستان سه واکسن ویروس کرونا را تأیید کرده است – واکسن چینی Sinopharm ، واکسن روسی Sputnik V و واکسن Covishield ، که توسط دانشگاه آکسفورد-AstraZeneca ساخته شده است.
وزیر برنامه ریزی اسد عمر هفته گذشته گفت که ابتکار جهانی COVAX 17 میلیون دوز واکسن Oxford-AstraZeneca را در نیمه اول سال 2021 به پاکستان ارائه می دهد. مقامات گفتند که این دارو برای سالمندان استفاده می شود.
COVAX که به عنوان تسهیلات دسترسی جهانی واکسن Covid-19 شناخته می شود ، یک ابتکار جهانی است که هدف آن اطمینان از دسترسی به موقع کشورهای با درآمد متوسط ​​و پایین به واکسن های ویروس کرونا است.
در همین حال ، طبق گزارش وزارت خدمات ملی بهداشت ، تعداد موارد ویروس کرونا در پاکستان پس از ظهور 1088 مورد جدید در 24 ساعت گذشته ، در روز پنجشنبه به 550 هزار و 540 نفر رسید.
در این مدت 31 نفر دیگر جان خود را از دست دادند ، کوید 19 در 11833 درگذشت ، در حالی که 1،971 بیمار در شرایط بحرانی بودند.
وزارت گفت 505،818 نفر تاکنون بهبود یافته اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *