[ad_1]

لندن: نواواکس ، واکسنی که برای اثربخشی در برابر ویروس کرونا ویروس جدید آزمایش شده است ، به اولین دوز ایمنی تبدیل شده است که به طور قطعی محافظت در برابر نوع جدید ویروس کشنده را در اواخر سال گذشته در انگلیس تأیید می کند.
مرحله بعدی یک آزمایش بالینی با بیش از 15000 نفر در انگلیس نشان داد که واکسن تولید شده توسط شرکت آمریکایی Novavax 89.3٪ در پیشگیری از ویروس کرونا موثر بوده و 85.6٪ در برابر سویه جدید انگلیس Covid. 19 محافظت می کند ، که بستگی دارد با 70 درصد قابل انتقال تر
کمتر ، یک مطالعه جداگانه همچنین نشان داد که با وجود نگرانی از اینکه این سویه به واکسنها پاسخ نمی دهد ، حدود 60٪ در برابر نوع آفریقای جنوبی موثر است.
نخست وزیر بوریس جانسون این یافته ها را “خبر خوب” توصیف کرد و تأیید کرد که انگلستان روند ارزیابی و تأیید تزریقات توسط آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی (MHRA) را ادامه خواهد داد.
نواواکس پس از تأیید برای استفاده عمومی ، با پیوستن به تزریقات Pfizer / BioNTech ، Oxford / AstraZeneca و Moderna ، چهارمین واکسنی است که در هفته های آینده در انگلیس معرفی می شود.
“تنظیم کننده داروی ما اکنون واکسنی را که در Teesside (شمال شرقی انگلیس) ساخته می شود ، ارزیابی می کند. اگر آنها تأیید شوند ، ما 60 میلیون دوز سفارش داریم. ”
این مطالعه با مشارکت کارگروه واکسن دولت انگلستان انجام شد و اثر بخشی آن را در طی یک دوره انتقال زیاد و با یک نوع جدید انگلیس از سویه ویروس ارزیابی کرد که در حال ظهور و گردش گسترده است.
وزیر بهداشت انگلستان مت هانکوک گفت: “این خبر مثبتی است و در صورت تأیید تنظیم کننده دارو ، واکسن نواواکس تقویت چشمگیری در برنامه واکسیناسیون و سایر سلاح های موجود در زرادخانه ما برای مبارزه با این ویروس وحشتناک خواهد بود.”
ندیم زهاوی ، وزیر واکسن ، افزود: “من که شخصاً در آزمایش واکسن نواواکس شرکت می کنم ، از دیدن چنین نتایج مثبتی بسیار هیجان زده ام.”
واکسن نواواکس نیز مانند سایر واکسن هایی که به آسیب پذیرترین گروه ها تزریق می شود ، به دو دوز نیاز دارد.
استنلی ک. ارک ، رئیس و مدیر عامل شرکت نواواکس ، گفت: “NVX-CoV2373 اولین واکسنی است که نه تنها اثر بالینی بالایی را علیه Covid-19 نشان می دهد ، بلکه همچنین اثر بالینی قابل توجهی را در برابر انواع مختلفی که به سرعت در انگلستان و آفریقای جنوبی در حال پیشرفت هستند نشان می دهد.” .
در حالی که واکسن های Pfizer و Moderna به فناوری متکی هستند که در واکسن های قبلی استفاده نشده است ، Novavax jab از روش سنتی تر برای بازسازی بخشی از پروتئین پروتئین ویروس برای تحریک سیستم ایمنی استفاده می کند و می تواند در دمای خنک کننده طبیعی ذخیره شود. به عنوان آکسفورد / AstraZeneca.
NVX-CoV2373 حاوی پروتئین تمام قد ، سنبله سنبله است که با استفاده از فناوری نانوذرات نوترکیب Novavax و مواد کمکی اختصاصی ماتریکس- M ساخته شده
پروتئین خالص شده توسط توالی ژنتیکی SARS-CoV-2 رمزگذاری می شود [Covid-19] spike (S) پروتئین و در سلول های حشرات تولید می شود. نه می تواند باعث Covid-19 شود و نه می تواند تکرار شود. در دمای 2 درجه سانتیگراد تا 8 درجه سانتیگراد (در یخچال) پایدار است و در فرمولاسیون مایع آماده استفاده وجود دارد که امکان توزیع با استفاده از کانالهای موجود واکسن را فراهم می کند.
“این نتایج چشمگیر است و ما بسیار خوشحالیم که به نواواکس در تولید این واکسن کمک کرده ایم. کارآیی نشان داده شده در رابطه با گزینه های در حال ظهور نیز بسیار دلگرم کننده است. این یک دستاورد باورنکردنی است که اطمینان حاصل خواهد کرد ما می توانیم از مردم انگلیس و بقیه جهان در برابر این ویروس محافظت کنیم. ”
Novavax در حال حاضر واکسن ها را در شش سایت تولیدی ذخیره می کند و هدف آن تولید سالانه 2 میلیارد دوز در هشت کارخانه در هفت کشور است. انگلستان دوزهای خود را در Stockton-on-Tees در شمال شرقی انگلیس تولید می کند.
طبق آخرین آمار ، بیش از 7.4 میلیون نفر در انگلیس اولین دوز واکسن ویروس کرونا را دریافت کرده اند. دولت هدف گذاری کرده است تا اواسط ماه فوریه همه گروه های برتر جمعیت را واکسینه کند.
ویروس کرونا ویروس 103،324 نفر ، به همراه بیش از 3.7 میلیون مورد تأیید شده را در انگلیس از دست داد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *