[ad_1]

مسکو: واکسن کاندید Covid-19 ، معروف به EpiVacCorona ، دومین مورد ثبت شده در روسیه ، ثابت شد که “در 100٪ موثر است” در مراحل اولیه تحقیق ، روسپوتربنادزور سرویس نظارت بر سلامت مصرف کنندگان روسیه به رسانه های محلی گفت.
داده های مبتنی بر مطالعات فاز I و II قبل از شروع یک مطالعه فاز III بزرگتر ، که به طور معمول شامل هزاران شرکت کننده و یک گروه مقایسه دارونما بود ، منتشر شد.
به گزارش تاس به نقل از روسپوتربنادزور ، “اثربخشی واکسن شامل اثر ایمنی و اثر پیشگیرانه آن است.”
“با توجه به نتایج مرحله اول و دوم آزمایشات بالینی ، اثر ایمنی واکسن EpiVacCorona 100٪ است.”
طبق فاز اول و دوم مطالعات ، ایمنی ، عوارض جانبی و ایمنی زایی واکسن بالقوه را در 100 نفر از افراد 18 تا 60 ساله آزمایش کرد ، بر اساس ثبت آزمایشات ایالتی.
به طور معمول ، آزمایشات واکسن انسانی در مراحل اولیه بر اساس قرائت خون است که نشان دهنده پاسخ ایمنی در شرکت کنندگانی است که در معرض ویروس قرار نگرفته اند ، در حالی که نتایج مطالعات بزرگتر مرحله ای بر اساس عفونت های واقعی است که توسط شرکت کنندگان در زندگی عادی آنها
روسیه آزمایش EpiVacCorona را که توسط موسسه وکتور سیبری در حال توسعه است ، در ماه نوامبر آغاز کرد.
اوایل این ماه ، مسکو گفته است که دیگر واکسن تایید شده آن ، Sputnik V ، 92٪ در محافظت از انسان در برابر Covid-19 بر اساس نتایج متوسط ​​موثر است.
روسیه گفته است که امسال می تواند 60٪ از جمعیت خود را در برابر Covid-19 تلقیح کند و اگرچه واکسن Sputnik V به راحتی در مسکو موجود است ، اما گسترش آن در سراسر کشور کند است.
ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه دستور داد واکسیناسیون های گسترده این هفته آغاز شود.
تاتیانا گولیکووا ، معاون نخست وزیر به اینترفاکس گفت ، از ماه مارس از EpiVacCorona برای واکسیناسیون های گسترده استفاده خواهد شد.
روسیه 3،612،800 مورد ویروس کرونا گزارش کرده است که چهارمین مورد در جهان است. تعداد قربانیان ویروس 66،623 نفر است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *