[ad_1]

بروکسل: منابع آگاه گفتند ، کمیسیون اروپا در حال کار بر روی مراحل قانونی علیه AstraZeneca است پس از اینکه تولید کننده دارو میزان واکسن Covid-19 را به اتحادیه اروپا کاهش داد.
این اقدام گام بعدی در برنامه اتحادیه اروپا برای قطع ارتباط با داروساز انگلیس-سوئد است ، زیرا این شرکت بارها و بارها تجهیزات خود را به این واحد کاهش داده و باعث تاخیرهای طولانی در توزیع واکسن در اروپا شده است.
خبر دادخواست برای اولین بار در روز پنجشنبه توسط سیاست. یک مقام اتحادیه اروپا درگیر در مذاکره با تولیدکنندگان دارو تایید کرده است که اتحادیه اروپا آماده شکایت از این شرکت است.
این مقام گفت: “کشورهای اتحادیه اروپا باید در مورد شرکت (تصمیم گیری) تصمیم بگیرند. این مسئله تحویل تا پایان سه ماهه دوم است.”
این دیپلمات رسمی گفت که این موضوع روز چهارشنبه در جلسه ای با دیپلمات های اتحادیه اروپا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سیاستبا استناد به پنج دیپلمات اروپایی که نام آنها ذکر نشده است ، گفت: بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا در این نشست گفتند که از دادخواست علیه این شرکت حمایت می کنند
سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: “مهم این است که اطمینان حاصل شود تعداد کافی دوز مطابق با تعهدات قبلی شرکت تحویل داده می شود.” “همراه با کشورهای عضو ، همه گزینه ها را برای این اتفاق بررسی می کنیم.”
هیچ پاسخ فوری از سوی AstraZeneca به درخواست برای اظهار نظر در روز پنجشنبه داده نشد.
بروکسل در اولین گام از رویه قانونی بالقوه ، نامه حقوقی را برای شرکت در ماه مارس ارسال کرد.
هنگامی که مهلت پاسخگویی در این ماه به پایان رسید ، سخنگوی کمیسیون گفت که این موضوع در جلسه ای با AstraZeneca مورد بحث قرار گرفت ، اما اتحادیه اروپا هنوز به دنبال توضیحات بیشتر از این شرکت در مورد “تعدادی از مسائل برجسته” است.
سخنگو جزئیات را اعلام نکرد ، اما جزئیات نامه منتشر شده توسط روزنامه ایتالیایی را بیان کرد حرفه سرا نشان می دهد که اتحادیه اروپا به دنبال توضیح در مورد آنچه که به نظر می رسد درخواست تأخیر در تنظیم کننده اتحادیه اروپا برای تصویب واکسن است ، است.
بروکسل همچنین س howال کرد که چگونه AstraZeneca بیش از 224 میلیون یورو (270 میلیون دلار) اختصاص داده شده توسط اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر برای خرید مواد واکسن هزینه کرده و این شرکت اسناد کافی برای اثبات خریدهای خود ارائه نکرده است.
بر اساس این توافق نامه ، این شرکت متعهد شده است “در انجام تلاشهای منطقی” 180 میلیون دوز واکسن را در سه ماهه دوم به اتحادیه اروپا برساند ، در مجموع 300 میلیون دوز واکسن برای دوره دسامبر تا ژوئن.
اما در بیانیه ای در تاریخ 12 مارس ، این شرکت گفت که فقط یک سوم آن را تحویل می دهد. نامه اتحادیه اروپا یک هفته پس از بیانیه ارسال شده است.
بر اساس این توافق ، طرفین توافق کردند که دادگاه های بلژیک مسئول حل و فصل اختلافات حل نشده خواهند بود.
یک مقام اتحادیه اروپا پس از تأخیر در عرضه و نگرانی های ایمنی در مورد لخته شدن خون بسیار نادر مربوط به واکسن ، گفت که اتحادیه اروپا در حال حاضر تصمیم گرفته است گزینه خرید 100 میلیون دوز اضافی AstraZeneca را طبق قرارداد قبول نكند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *