[ad_1]

برلین: نهادهای نظارتی روز جمعه واکسن کرونا ویروس بزرگسال AstraZeneca را برای بزرگسالان در سراسر اتحادیه اروپا تصویب کردند ، در میان انتقاداتی که مبنی بر اینکه واحد به اندازه کافی سریع نیست تا بتواند جمعیت خود را واکسینه کند.
کمیسیون تخصصی آژانس دارویی اروپا به اتفاق آرا توصیه کرد که این واکسن در افراد 18 سال به بالا استفاده شود ، اگرچه این هفته نگرانی هایی مبنی بر عدم وجود اطلاعات کافی برای اثبات اثر این واکسن در افراد مسن ابراز شد.
این واکس پس از واکسن های ساخته شده توسط Pfizer و Moderna ، سومین واکسن Covid-19 است که از آژانس دارویی اروپا چراغ سبز دریافت می کند. هر دو برای بزرگسالان مجاز بودند. این تصمیم نیاز به تأیید نهایی کمیسیون اروپا دارد ، روندی که به سرعت در مورد سایر واکسن ها اتفاق افتاد.
رگولاتور گفت: “هنوز نتایج کافی در شرکت کنندگان مسن (بالای 55 سال) وجود ندارد که بتواند در مورد چگونگی عملکرد واکسن در این گروه رقمی ارائه دهد” ، اما افزود که “با توجه به اینکه پاسخ ایمنی بدن محافظت می کند ، محافظت می شود” مشاهده شده در این گروه سنی و براساس تجربه با سایر واکسن ها.
این آژانس گفت: “دانشمندان EMA معتقدند این واکسن در افراد مسن قابل استفاده است.”
بسیاری از کشورهای قاره در تلاشند تا واکسیناسیون مردم را به سرعت انگلیس ، اسرائیل ، ایالات متحده و جاهای دیگر انجام دهند ، و مدتهاست که امید است که پرتاب AstraZeneca به سرعت در حال رشد کمک کند ، زیرا کشورها با موارد همه گیر در حال رشد روبرو هستند. به بیش از 400000 نفر در بلوک 27 کشور
اتحادیه اروپا بسیار متکی به شلیک شده است که کار با آن ارزان تر و آسان تر از برخی دیگر از واکسن ها است ، با سفارش 300 میلیون دوز پس از مجوز و گزینه های 100 میلیون دوز دیگر.
اِمر کوک ، رئیس EMA ، گفت که اجازه دادن به واکسن “واقعاً یک لذت” است.
وی گفت: “هیچ كدام به خودی خود عصای جادویی نیستند ، اما در كنار هم ابزار و فرصت هایی را برای جلوگیری از جنبه های مختلف بیماری فراهم می كنند.”
اگرچه واکسن AstraZeneca برای همه بزرگسالان در سایر کشورها تأیید شده است ، تنها 12٪ از شرکت کنندگان در مطالعه آن بیش از 55 سال سن دارند و بعداً ثبت نام می شوند ، بنابراین زمان کافی برای دستیابی به نتایج وجود ندارد. اما برخی از پزشکان هشدار داده اند که محدودیت استفاده از واکسن در افراد مسن می تواند اثرات همه گیری را بدتر کند ، زیرا افراد مسن بیماری شدیدتری را تجربه کرده و با شیوع ویروس کرونا درگذشتند.
در تصمیم روز جمعه ، EMA چهار آزمایش را در انگلیس ، برزیل و آفریقای جنوبی ارزیابی کرد. آژانس گفت: این مطالعه نشان می دهد که با کاهش تعداد افرادی که بیمار می شوند ، این واکسن حدود 60٪ موثر است. آزمایشات هنوز نشان نداده است که آیا واکسن می تواند انتقال بیماری را متوقف کند یا خیر.
هنوز یک مطالعه جداگانه برای آزمایش واکسن AstraZeneca در ایالات متحده در حال انجام است.
پروفسور اندرو پولارد ، مدیر گروه واکسن آکسفورد ، که عکس را با AstraZeneca تهیه کرد ، از این تصمیم استقبال کرد.
وی گفت: “توصیه آژانس دارویی اروپا ، نقطه عطف مهمی در گسترش دسترسی به واکسن آکسفورد / AstraZeneca در منطقه ما و همچنین تأیید بیشتر است که ، تحت کنترل دقیق نظارتی ، می توان از این واکسن برای محافظت از جمعیت های همه گیر استفاده کرد. ویروس کرونا.” در یک بیانیه.
در حالی که سیاستمداران مشکلات تأمین را عامل کندی گسترش اتحادیه اروپا می دانند ، عوامل دیگری مانند کاغذ بازی های سنگین و برنامه ریزی ضعیف نیز در این امر نقش داشته اند. به ویژه پس از آنکه سازنده دارو گفت واکسن کمتری از آنچه در ابتدا انتظار می رفت ، اتحادیه اروپا به AstraZeneca روی آورد. مدرنا به كشورهايي از جمله ايتاليا و دانمارك گفت كه اين شركت واكسن هاي كمتر از آنچه در ابتدا تصور مي شد را تشديد مي كند.
ینس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان ، روز جمعه گفت که درک کرده است که بسیاری مشتاقانه منتظر واکسن هستند ، اما هشدار داد که “هنوز چندین هفته دشوار کمبود واکسن وجود دارد”.
پیش از اعلامیه EMA ، اسپان اظهار داشت که آلمان از تصمیم تنظیم کننده برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا واکسن AstraZeneca در حال حاضر فقط باید به افراد 18-64 سال داده شود ، استفاده می کند ، همانطور که در پیش نویس پیشنهادی کمیته مستقل مشاوره واکسن پیشنهاد شده است. آژانس دارویی انگلیس نیز داده های محدود در افراد مسن را تأیید کرد ، اما هنوز ماه گذشته شلیک گلوله را برای همه بزرگسالان پاک کرد ، با احتیاط برای زنان باردار.
جولیان تانگ ، ویروس شناس از دانشگاه لستر ، گفت که او فکر می کند هر توصیه برای محدود کردن استفاده از واکسن در افراد زیر 65 سال قابل درک است اما “بسیار محتاطانه” است.
به نظر می رسد عکس AstraZeneca محافظت کمتری نسبت به دو واکسن دیگر داشته و از EMA ، Pfizer و Moderna چراغ سبز نشان می دهد که تقریباً 95٪ اثر بخشی نشان می دهد.
دو تولید کننده دیگر واکسن نیز اخیراً نتایج را اعلام کردند ، با شرکت Novavax گفت که این نتیجه براساس یافته های اولیه 89٪ موثر به نظر می رسد و جانسون و جانسون گفتند که واکسن تک شات مورد انتظار آن 66٪ در پیشگیری از بیماری متوسط ​​تا شدید م effectiveثر است. اگر در نهایت این واکسن ها مجوز بگیرند ، می تواند فشار تقاضای عظیم جهان برای عکسهای محدود موجود را کاهش دهد.
مجوز واکسن AstraZeneca در حالی است که پس از آنکه این شرکت اعلام کرد که تحویل اولیه را از 80 میلیون دوز به 31 میلیون کاهش می دهد ، اختلاف نظر شدیدی بین داروخانه و واحد ایجاد شده است.
در میان نگرانی ها مبنی بر اینکه دوز AstraZeneca ممکن است به خارج از واحد منتقل شود ، انتظار می رود مقامات اتحادیه اروپا روز جمعه اقداماتی را پیشنهاد دهند که می تواند برای جلوگیری از عرضه واکسن به کشورهای غیر اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار گیرد.
واکسن AstraZeneca اکنون در چندین کشور از جمله انگلستان ، هند ، آرژانتین و مکزیک مجاز است. سازمان بهداشت جهانی نیز در حال بررسی آن است. توصیه آژانس بهداشتی سازمان ملل اجازه خرید و توزیع آن را در کشورهای در حال توسعه از طریق یک برنامه جهانی معروف به COVAX می دهد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *