[ad_1]

شهر مکزیکو: مکزیک واکسن ویروس کرونا ویروس کرونا ویروس کرونا را در روز سه شنبه تصویب کرد ، تنها چند ساعت پس از انتشار نتایج اولیه یک مطالعه گسترده ، که حدود 91٪ موثر بود.
هوگو لوپز-گاتل ، دستیار وزیر بهداشت ، سخنگوی بیماری همه گیر دولت ، گفت که وزارت بهداشت روز دوشنبه قرارداد 400000 دوز Sputnik V را امضا کرد که در ماه جاری میلادی خواهد رسید. این میزان هنوز برای 126 میلیون نفر در مکزیک مبلغ کمی است.
لحظه نمی تواند خیلی زود باشد. ضربه مکزیک به حدی بود که بیمارستان های پایتخت 87 درصد پر بود و رانندگان آمبولانس ساعت ها در انتظار یافتن تخت روباز برای بیماران بودند. مکزیک از حدود 159،500 مرگ و میر گزارش داده است که با آزمایش Covid-19 تأیید شده است ، اما تخمین زده می شود بیش از 195،000 کشته باشد.
ادواردو ویگراس رئیس آمبولانس گفت: “متأسفانه به دلیل اشباع بیمارستان ها و خطوط تلفن ، حدود سه یا چهار ساعت منتظر می مانیم تا بیمارستان به ما تحویل داده شود و به آنجا برسیم.”
ویگراس خاطرنشان کرد که بیماران گاهی اوقات به تنها تخت های موجود در بیمارستانها ، دور از محله شلوغ Iztapalapa در شرق ، اعزام می شوند. وی گفت: برخی از نزدیکان نسبت به تاخیر در درمان با پیراپزشکان عصبانی و پرخاشگر بودند.
از آنجا که برخی از بیماران در چنین وضعیت بدی به سر می برند ، برخی از خانواده ها انتخاب های دشوار تری نیز انجام می دهند. پیراپزشکان می گویند که آنها اغلب برای گرفتن یک بیمار ویروسی کرونا ویروس جدی می روند تا ببینند که عزیزانشان می خواهند تماس اضطراری را لغو کنند زیرا می دانند این درمان کم است و ممکن است دیگر هرگز بستگان خود را دوباره نبینند.
پائولینا سروانتس ، امدادگر گفت: “بسیاری از افراد ترجیح می دهند که خویشاوندان خود را در خانه نگه دارند ، زیرا می دانند که آنها می میرند ، اما همراه با بستگان خود در چند دقیقه ، ساعت و روز گذشته در آنجا هستند.”
این ناامیدی روز سه شنبه هنگامی رخ داد که دولت مکزیک وب سایت جدیدی را برای افراد بالای 60 سال برای ثبت نام در جلسات واکسن که این کشور هنوز ندارد ، راه اندازی کرد.
افراد زیادی وارد سیستم شدند که ظاهراً بخش بهداشت پهنای باند برای رسیدگی به درخواست ها را نداشت. وب سایت این بخش به سرعت بارگیری شد و صفحه ثبت نام بارگیری نشد ، و پیامی را بازگرداند: “به دلیل بیش از حد ثبت نام ، سرویس قطع شد. ما در حال تنظیم و تقویت زیرساخت های خود هستیم تا از بروز چنین اختلالی جلوگیری کنیم. ”
واکسن روسی سومین واکسن تصویب شده در مکزیک است. آژانس نظارتی واکسن Pfizer را در دسامبر و AstraZeneca را در ژانویه تأیید کرد. مکزیک پس از تأخیر در دریافت سایر واکسن های مورد اعتماد خود ، به واکسن روسی روی آورد.
دوازده کشور قبلاً واکسن روسی را برای استفاده تصویب کرده اند ، از جمله بولیوی و آرژانتین ، جایی که لوپز-گاتل در ژانویه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن بازدید کرد. وی اذعان کرد که “نگرانی های قانونی” در میان مکزیکی ها وجود دارد ، اما نتایج اولیه که روز سه شنبه در مجله پزشکی لانست منتشر شد ، باید آنها را راحت کند.
لوپز-گاتل گفت: “واکسن روسی Sputnik V بی خطر است ، 92٪ در برابر Covid م effectiveثر است ، می تواند با خیال راحت استفاده شود و در افراد مسن نیز م effectiveثر است.” “این اکنون به ما امکان می دهد مرحله واکسیناسیون علیه کوید در مکزیک را تسریع کنیم.” رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز ابرادور ، یک هفته پیش با ولادیمیر پوتین ، همتای روس خود صحبت کرد.
تاکنون مکزیک حدود 675،000 دوز واکسن داده است که همگی از Pfizer است. روز سه شنبه ، دسته دوم ماده فعال در واکسن AstraZeneca وارد مکزیک شد و در آنجا بسته بندی و در سراسر بقیه آمریکای لاتین توزیع می شود.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *