[ad_1]

پکن: نگرش پکن نسبت به اقلیت های قومی در سین کیانگ و تبت “نمونه ای درخشان” برای چینی ها است پیشرفت در حقوق بشر، وزیر امور خارجه وانگ یی روز دوشنبه گفت ، در حالی که کشورهای دیگر در حال بررسی اقدامات برای سرکوب هستند اویغورها.
گروه های مدافع حقوق بشر تخمین می زنند که حداقل یک میلیون اویغور و اقلیت های غالب مسلمان در اردوگاه های شمال غربی سین کیانگ ، جایی که چین نیز به عقیم سازی زنان و تحمیل کار اجباری متهم است ، بازداشت شده اند.
پس از انکار اولیه وجود اردوگاه ها ، بعداً پکن به عنوان مراکز آموزش حرفه ای با هدف کاهش جذابیت افراط گرایی اسلامی از آنها دفاع کرد.
وانگ در مجمع روابط ایالات متحده و چین در پکن گفت: “مکانهایی که اقلیت های قومی در آنها زندگی می کنند ، مانند سین کیانگ و تبت ، به عنوان نمونه های بارز پیشرفت چین در زمینه حقوق بشر برجسته شده اند.”
سیاستمداران در تعدادی از کشورها زندانی شدن اقلیت ها در چین در سین کیانگ را محکوم کردند.
وزارت امور خارجه آمریکا گفت اقدامات چین در سین کیانگ به معنای نسل کشی است ، در حالی که کانادا چنین بیانیه ای را ارزیابی می کند.
تعدادی از دیپلمات های ارشد همچنین در جریان افتتاح مقر ژنو از وضعیت ابراز نگرانی کردند. شورای حقوق بشر سازمان مللجلسه اصلی سالانه دوشنبه.
وزیر امور خارجه انگلیس ، دومینیک راآب در این نشست عمدتا مجازی گفت: “اوضاع در شین جیانگ از آب گذشته است.”
“سوuses استفاده های گزارش شده ، که شامل شکنجه ، کار اجباری و عقیم سازی اجباری زنان است ، بسیار گسترده و گسترده است. آنها در مقیاس صنعتی انجام می شوند.”
اواخر روز دوشنبه ، وانگ با سخنرانی از طریق پیوند ویدیویی به شورا ، اظهارات مشابهی را به عنوان “ادعاهای ملتهب … ساخته شده توسط جهل و تعصب” بیان کرد.
“آنها فقط بدخواه هستند و از نظر سیاسی هدایت می شوند و نمی توانند فراتر از حقیقت پیش روند.”
وانگ پیام خود را مبنی بر اینکه مردم محلی در سین کیانگ “با خیال راحت و زندگی می کنند” جعل کرده است.
وی اصرار داشت که این منطقه با بیش از 24000 مسجد – از هر 530 مسلمان – یک مباهات می کند و ادعای محدود شدن آزادی مذهب را انکار می کند.
وانگ گفت: “این واقعیت اساسی نشان می دهد که هرگز در سین کیانگ به اصطلاح نسل کشی ، کار اجباری یا ستم مذهبی نبوده است.”
وی همچنین تأكید كرد كه چین از دیدار رئیس حقوق بشر سازمان ملل متحد ، میشل باشلت ، از سین کیانگ استقبال خواهد کرد.
پکن بیش از یک سال پیش باچلت را دعوت کرد ، اما هنوز مشخص نیست که آیا حاضر است با درخواست او برای “دسترسی بدون محدودیت” موافقت کند و هنوز تاریخ مشخصی برای سفر وجود ندارد.
وزیر امور خارجه چین در سخنرانی خود در شورای حقوق ، نگرانی ها را در مورد وضعیت هنگ کنگ پس از ارائه یک قانون بحث برانگیز امنیت ملی در سال گذشته ، رد کرد.
وی اصرار داشت که این قانون “درهای خالی طولانی مدت در هنگ کنگ را بسته و تغییر عمده ای از تلاطم به سمت نظم و قانون را تسهیل کرده است.”
گروه ها و فعالان حقوق بشر می گویند تبتی ها نیز تحت حاکمیت چین از محدودیت های سختی در مورد دین و فرهنگ خود رنج برده اند – از جمله تخریب صومعه ها – که منجر به چندین اعتراض خودسوزی تبتی ها در سال های اخیر شده است.
روزنامه نگاران از گزارش مستقل در تبت ، جایی که پکن تأکید می کند ، توسعه را در منطقه ای که قبلا عقب مانده بود ، تحمیل می کند.
در همین حال ، وانگ دیدگاه چین را مبنی بر اینکه باید “با توجه به واقعیت های ملی” رویکرد حقوق بشر باید در کشورها متفاوت باشد ، بیان کرد.
پکن اغلب پیشرفت در امید به زندگی ، رشد اقتصادی و از بین بردن فقر را دلیل اثبات حمایت از حقوق عنوان می کند.
و اغلب مخالف تأکید کشورهای غربی در شورای حقوق بشر ، به ویژه جهانی بودن آزادی های سیاسی و مدنی است.
وانگ به شورا گفت: “حقوق بشر انحصار تعداد معدودی از كشورها نیست (و نباید مورد استفاده قرار گیرد) به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن سایر كشورها و دخالت در امور داخلی آنها.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *