[ad_1]

اعضای تیپ های القسام ، شاخه مسلح گروه فلسطینی حماس ، در 22 ماه مه 2021 در شهر غزه راهپیمایی می کنند (خبرگزاری فرانسه)

شهر غزه: واسطه های مصری روز شنبه تلاش کردند آتش بس یک روزه بین اسرائیل و نیروهای مسلح فلسطین را تقویت کنند و نیروهای امدادی خواستار یک دوره آرامش برای شروع جنگ با یک بحران انسانی در غزه پس از 11 روز جنگ شدند.
آتش بس ، که قبل از طلوع فجر جمعه آغاز شد ، هنوز هم شنبه شب در جریان بود ، به کارمندان اجازه می داد تا میزان خسارت را ارزیابی کنند. علی رغم تقابل پلیس اسرائیل و معترضین فلسطینی در اورشلیم در روز جمعه ، هیچ گزارشی برای حماس شلیک موشک از غزه یا حملات هوایی اسرائیل به محاصره فلسطین طی یک شب یا شنبه.
موشکهای شلیک شده توسط حماس و سایر گروههای جنگی در طول جنگ شهرهای اسرائیل را فلج کرده و باعث وحشت گسترده شد ، اما خسارت بسیار کمتری نسبت به بمباران نوار غزه وارد کرد. مقامات فلسطینی هزینه بازسازی دهها میلیون دلار در غزه را برآورد کرده اند ، که طبق آمار رسمی 248 نفر در جنگ کشته شده اند.
یک مقام ارشد سازمان ملل متحد که روز شنبه از شهر غزه بازدید کرد ، نسبت به افزایش خطر سلامتی و ناامیدی گسترده پس از آسیب دیدن یا تخریب خانه ها ، جاده ها و سایر زیرساخت های حیاتی ، از جمله بیمارستان ها هشدار داد. لین هستینگز ، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل برای سرزمین های فلسطین گفت: “همه فقط باید عقب نشینی کنند و هیچ اقدامی تحریک آمیز انجام ندهند.” پزشکان گفتند که حملات موشکی باعث کشته شدن 13 نفر در اسرائیل قبل از آتش بس شد.
پس از میانجیگری آتش بس با حمایت ایالات متحده ، مصر مقامات حماس گفتند که روز جمعه هیاتی به اسرائیل فرستاده شد تا در مورد راه های تقویت آتش بس ، از جمله کمک به فلسطینیان در غزه ، بحث کند. نمایندگان از آن زمان بین اسرائیل و غزه سفر کرده و روز شنبه با رئیس جمهور فلسطین دیدار کرده اند. محمود عباس در رام الله در کرانه باختری اشغال شده ، یکی از دستیاران رهبر فلسطین گفت.
یک منبع آگاه از برنامه ریزی گفت وزیر خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به اسرائیل و کرانه باختری دیدار خواهد کرد ، به امید ایجاد آتش بس. با این حال ، محمود نفوذ کمی در حماس دارد که توسط حماس اداره می شود. رئيس جمهور جو بایدن روز پنجشنبه گفت كه ایالات متحده با كمك سازمان ملل متحد برای ارائه كمكهای بشردوستانه و بازسازی در غزه ، با ارائه محافظاتی در برابر بودجه مورد استفاده برای مسلح كردن حماس ، كه غرب آنها را یك گروه تروریستی می داند ، كار خواهد كرد.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *