[ad_1]

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) دکتر تدروس آدانوم گبرایز اظهار داشت که وی از اینکه اجازه ورود هیئت علمی متشکل از متخصصان بین المللی درباره منشأ نوع جدید ویروس کرونا (کوید -19) ، به چین داده نشده است ، “بسیار ناامید” است.

Ghebreyesus با استفاده از روش کنفرانس ویدیویی اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را در سال 2021 در مقر WHO در ژنو سوئیس برگزار کرد.

گبرس در مورد وضعیت دانشمندان بین المللی که انتظار می رود این هفته برای بررسی منشا کوید -19 به چین بروند ، گفت: “امروز فهمیدیم که مقامات چینی هنوز مجوزهای لازم برای رفتن هیئت به چین را تکمیل نکرده اند. این خبر وقتی شروع شد من را ناامید کرد و دیگران در آخرین لحظه نتوانستند سفر کنند. “گفت

گبریزوس با بیان اینکه در تماس با مقامات ارشد چینی است ، گفت که وی بار دیگر به مقامات چینی اعلام کرده است که “مأموریت بررسی منشا ویروس” برای سازمان بهداشت جهانی و هیئت بین المللی “اولویت” است.

مایک رایان ، مدیر برنامه اضطراری WHO ، گفت: مسئله ویزا مانع ورود هیئت علمی WHO به چین است.

WHO اعلام کرده است که 10 دانشمند بین المللی برای بررسی منشا ویروس در هفته اول سال 2021 به چین می روند. انتظار می رفت هیئت از شهر ووهان بازدید کند ، جایی که اولین بار کوید -19 منفجر شد.

اگرچه یک سال از اولین مرگ Kovid-19 در چین می گذرد ، سازمان بهداشت جهانی به دلیل اینکه هیئت علمی برای بررسی منشا ویروس هنوز به ووهان نرفته انتقاد شده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *