[ad_1]

اسلام آباد: الف خطوط هوایی بین المللی پاکستان هواپیما توسط مقامات مالزی در دادگاه انگلیس بازداشت شد ، شرکت هواپیمایی وی روز جمعه گفت ، این مسئله از طریق کانال های دیپلماتیک ادامه خواهد یافت.
بوئینگ سخنگوی شرکت هواپیمایی گفت ، هواپیماهای 777 پس از صدور حکم دادگاه توقیف شدند و مقدمات دیگری برای پرواز مسافران به پاکستان در حال انجام بود.
سخنگوی PIA در بیانیه ای گفت: “هواپیمای PIA توسط دادگاه محلی در مالزی توقیف شد ، و در یک اختلاف حقوقی بین PIA و یک کشور دیگر که در دادگاه انگلستان در جریان است تصمیم یک جانبه گرفت.”
در بیانیه ای ، شرکت هواپیمایی ملی اوضاع را “غیر قابل قبول” توصیف کرد و گفت که از دولت پاکستان درخواست کرده است تا موضوع را به صورت دیپلماتیک مطرح کند.
این شرکت چیزی نگفت که هواپیما به کجا می رود. سخنگو به رویترز گفت که این موضوع مربوط به پرونده داوری جزئیات بیشتر پرونده بلافاصله در دسترس نبود.
مقامات مالزی بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.
PIA با بیش از 4 میلیارد دلار خسارت انباشته ، هنگامی که پروازها سال گذشته به دلیل همه گیری متوقف شد ، از نظر اقتصادی در تلاش بود.
هنگام از سرگیری عملیات در ماه مه ، یک سانحه داخلی PIA در کراچی 97 کشته از 99 سرنشین را کشت.
در آن زمان ، صنعت هواپیمایی پاکستان تحت تأثیر رسوایی ای قرار گرفت که در آن خلبانان دارای مجوزهای “مشکوک” بودند – که باعث شد تعدادی از کشورها فعالیت PIAs را در حوزه های قضایی خود ممنوع کنند.
پرواز این شرکت هواپیمایی به مدت شش ماه به اتحادیه اروپا ممنوع شد ، زیرا هنوز ممنوع است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *