[ad_1]

هونگ کنگ: پلیس هنگ کنگ روز جمعه یک سازمان دهنده مراقبت سالانه برای قربانیان سرکوب معترضان طرفدار دموکراسی در چین توسط تیان آن من را در سال 1989 بازداشت کرد که در آن فعالان معتقدند که آنها یکی از قدرتمندترین نمادهای امید دموکراتیک در شهر را سرکوب می کنند.
دستگیری چاو هانگ تونگ ، نایب رئیس اتحاد هنگ کنگ در حمایت از جنبش های میهنی دموکراتیک چین در حالی صورت می گیرد که انتظار می رود هزاران افسر پلیس برای جلوگیری از تجمع مردم در خیابان های این شهر گشت بزنند.
فعالان می گویند ، افزایش هوشیاری مقامات ، ترک چشمگیری از آزادی بیان و اجتماعات هنگ کنگ بود و باعث شد مرکز مالی جهانی با کنترل دقیق سرزمین اصلی چین نزدیکتر شود.
این مراقبت سالانه در 4 ژوئن در پارک ویکتوریا در هنگ کنگ ، بزرگترین بزرگترین جهان ، به عنوان نمادی از آرزوها و تمایلات دموکراتیک مستعمره سابق انگلیس برای حفظ روش زندگی متفاوت از سرزمین اصلی چین دیده می شود.
چیو یان لوئی ، یکی از اعضای اجرایی اتحاد ، به رویترز گفت: “او فقط می خواست به پارک ویکتوریا برود ، یک شمع روشن کند و بزرگداشت.” .
رئیس ارشد تری لو تأیید كرد كه پلیس یك عضو 36 ساله اتحاد و یك تهیه كننده مواد غذایی 20 ساله را برای ترویج اجتماع غیرمجاز دستگیر كرده است. وی طبق روال معمول خود از بازداشت شدگان نام نبرد.
چو این هفته قبل از دستگیری به رویترز گفت كه 4 ژوئن آزمایشی برای هنگ كنگ بود “كه آیا می توانیم از خط پایین روحیه خود دفاع كنیم.”
وی گفت: “تا زمانی که آنها بگویند شمع غیرقانونی است ، ما یک شمع روشن خواهیم کرد.”
رئیس جمهور اتحاد ، لی چک یانگ به دلیل یک گردهمایی غیرقانونی در زندان بسر می برد.
پلیس با استناد به ویروس کرونا ، برای دومین سال متوالی این مراسم نظارتی را ممنوع کرده است. گفته نمی شود که آیا جشن تیان آنمن با نقض قانون گسترده امنیت ملی چین که در سال 2020 وضع شده و پریشان ترین شهر خود را به یک مسیر استبدادی می کشاند یا خیر.
رهبر شهر كاری لام در مورد این جشن توضیحی نداد ، فقط گفت كه شهروندان باید مانند قانون كمونیست (ح.ک.چ) كه امسال صدمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد ، قانون را رعایت كنند. جشن 4 ژوئن در سرزمین اصلی چین ممنوع است.
سال گذشته ، هزاران نفر در هنگ کنگ در اقدامی کوتاه با پلیس در منطقه ، با تجمع در پارک و کنار هم گذاشتن پیاده روها با شمع های روشن در شهر ، به عنوان بخشی از آنچه که عمدتاً یک مراسم مهم بود ، به این ممنوعیت اعتراض کردند.
سانی چونگ ، فعال تبعیدی به رویترز گفت: “این نبرد با فراموشی است”
“سیگاری روشن کن”
اگر این کار ایمن باشد ، بسیاری قصد دارند در محله خود دوباره شمع روشن کنند. برخی از کلیساها برای نماز باز خواهند بود.
جیمی شام فعال زندانی در صفحه فیس بوک خود گفت که قصد دارد “ساعت 8 شب سیگار روشن کند”.
“ما امید به دموکراسی و آزادی را در یک رهبر ، یک گروه یا مراسمی نمی بینیم. هر یک از ما امید به دموکراسی و آزادی هستیم.”
به گفته صفحه فیس بوک چان ، فعالان فیگو چان و لونگ کووک هانگ ، معروف به مو بلند ، هر دو در زندان ، روز جمعه روزه می گیرند.
جوشوا وونگ ، فعال برجسته ماه گذشته پس از اعتراف به جرم به دلیل مشارکت در مراقبت سال گذشته ، به 10 ماه زندان محکوم شد ، در حالی که سه نفر دیگر چهار تا شش ماه مجازات محکوم شدند. 20 اتهام مشابه دیگر در تاریخ 11 ژوئن در دادگاه در جریان است.
روز چهارشنبه ، 4 ژوئن ، موزه در هنگ کنگ گفت موزه به دلیل پروانه مجوز موقتاً بسته خواهد شد.
همسایه ماکائو نیز فعالیت ها را در تاریخ 4 ژوئن ممنوع کرد.
در تایوان که تحت حاکمیت دموکراتیک است ، یک غرفه یادبود در میدان آزادی در تایپه ساخته می شود ، جایی که مردم می توانند در حالی که فاصله اجتماعی دارند ، گل می گذارند.
کای یینگ ون ، رئیس جمهور تایوان گفت مردم در این جزیره هرگز اتفاق 32 سال پیش را فراموش نمی کنند.
چین هرگز اطلاعات کاملی در مورد خشونت در سال 1989 ارائه نداد. تلفاتی که مقامات چند روز بعد داده بودند ، حدود 300 نفر بود که بیشتر آنها سرباز بودند ، اما گروه های مدافع حقوق بشر و شاهدان می گویند که هزاران نفر کشته شده اند.[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *