[ad_1]

واشنگتن: هیچ تصمیمی درباره حضور آینده نیروهای آمریکایی در این کشور اتخاذ نشده است افغانستان، پنتاگون وی گفت ، ادعا می کند که دولت بایدن خود را متعهد کرده است تا با روند دیپلماتیک با مسئولیت پذیری جنگ را در کشور تقسیم شده خاتمه دهد.
دولت قبلی ترامپ توافقنامه صلح را امضا کرده بود طالبان در فوریه گذشته در دوحه. این توافقنامه برنامه هایی را برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در ازای تضمین های امنیتی از سوی گروه شورشی تدوین کرد.
به عنوان بخشی از این معامله ، ایالات متحده متعهد شد كه 12000 سرباز خود را طی 14 ماه از افغانستان خارج كند. فقط 2500 سرباز آمریكایی در این كشور جنگ زده باقی مانده اند.
“بدیهی است که ما همچنان مصمم هستیم که این جنگ را خاتمه دهیم ، اما ما می خواهیم این کار را به روشی مسئولانه انجام دهیم و فکر نمی کنم اکنون درگیر شدن در س questionsالات فرضی خاصی درباره تعداد نیروها به صورت تقویم خاص مفید باشد.” جان کربیسخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه گفت.
وی گفت: “ما همچنان مصمم هستیم كه به این جنگ خاتمه دهیم و ظاهراً رئیس جمهور صریحاً اعلام كرده است كه می خواهد نیروهای آمریكایی را از افغانستان به خانه خود بیاورد ، اما ما برای دستیابی به توافق مذاكره كننده روند دیپلماتیک را دنبال خواهیم كرد.” او گفت.
وی افزود: “اگر تصمیم گیری در نیروهای امنیتی در افغانستان بر اساس الزامات امنیتی ما در آنجا باشد ، تعهدات امنیتی ما در آنجا به شرایط بستگی دارد و من فکر می کنم ما در این مورد کاملاً واضح بودیم. آنها براساس شرایط خواهند بود. بدیهی است که ما می خواهیم پایان مسئولیت پذیر این جنگ را ببینیم. وی گفت: “بدیهی است که ما می خواهیم توافقنامه های موفق مذاکره ای برای پایان دادن به آن را ببینیم.”
کربی در پاسخ به س questionالی گفت که طالبان در اجرای تعهدات خود برای کاهش خشونت و قطع رابطه با آنها کوتاهی می کنند القاعده، و آنها به تعهدات خود عمل نمی کنند.
“تا زمانی که آنها به تعهدات خود عمل نکنند ، انجام کسی که در این میز مذاکره قرار دارد دشوار است. در حقیقت ، این مسیر عاقلانه نخواهد بود “.
به گفته کربی ، ایالات متحده هنوز در تلاش برای دستیابی به توافق سهیم است.
“طالبان به تعهدات خود عمل نکرده اند. همانطور که می دانید مهلت مقرر از ابتدای ماه مه در حال نزدیک شدن است که از نظر تمایل به داشتن یک راه حل در اینجا پیش روی همه است. ”
وی افزود: “اما بدون آنكه آنها به تعهد خود مبنی بر تروریسم و ​​جلوگیری از حملات خشونت آمیز به نیروهای امنیت ملی افغانستان عمل كنند ، برای مردم افغانستان بسیار دشوار است كه راهی مشخص برای توافق توافق شده را ببینند. اما ما هنوز به آن متعهد هستیم. در این شکی نیست “.
وزیر دفاع لوید آستین به صراحت گفته است که ایالات متحده باید پایان منطقی و منطقی این جنگ را پیدا کند و این باید از طریق توافق توافق شده انجام شود. این شامل دولت افغانستان نیز می شود که باید در آن دخیل باشد. کربی گفت ، تاکنون ، طالبان با رعایت ادب از پاسخگویی به خواسته های خود جلوگیری کرده اند.
ژنرال میلر ، فرمانده در افغانستان ، و البته رئیس فرماندهان مشترک ، ژنرال ملی ، روشن ساختند که آنها معتقدند این تعداد کافی برای انجام مأموریت است ، که اکنون عمدتا یک ضد تروریسم است او گفت. ، افزود که شرکای زیادی از ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) و در افغانستان وجود دارد.
“در حال حاضر ، هیچ تصمیمی درباره این که این حضور نیرو در آینده چگونه خواهد بود ، اتخاذ نشده است. کربی گفت: “من به رهبران طالبان می گویم که چنین خواهد شد – آنها تصمیم گیری نهایی درباره حضور نیرو را از طریق بلاتکلیفی خود برای شرکت در مذاکرات معقول ، پایدار و معتبر روی میز بسیار دشوارتر می کنند.”
طالبان متعهد است مانع استفاده گروه های دیگر از جمله القاعده از خاک افغانستان برای جمع آوری ، آموزش یا جمع آوری کمک مالی برای فعالیت هایی شود که ایالات متحده یا متحدان آن را تهدید می کند.
اگرچه طالبان در چارچوب یک معامله تاریخی حملات به نیروهای بین المللی را متوقف کردند ، آنها همچنان به جنگ با دولت افغانستان ادامه دادند. به عنوان شرط آغاز گفتگو با دولت افغانستان ، طالبان خواستار آزادی هزاران نفر از اعضای آنها در ازای زندانیان شدند.
گفتگوهای مستقیم بین دولت افغانستان و طالبان در سپتامبر گذشته در دوحه آغاز شد ، اما هنوز دستیابی به موفقیت در این زمینه در دسترس نیست.
میزان خشونت در افغانستان در میان روزنامه نگاران ، فعالان ، سیاستمداران و قضات در میان کشته شدگان در قتل های هدفمند همچنان بالا است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *