[ad_1]

فلسطینی ها که به دنبال اعتراض به شهرک سازی های غیرقانونی اسرائیل هستند که توسط اسرائیل در کرانه باختری ساخته شده است ، تظاهراتی را در شهر دیر چیریر در رام الله برگزار کردند.

نیروهای اسرائیلی برای متفرق کردن معترضین از گاز اشک آور و گلوله های واقعی و پلاستیکی استفاده کردند. تظاهرکنندگان با پرتاب سنگ با تیرکمان به مداخله پاسخ دادند. شانزده گلوله پلاستیکی فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی زخمی شد.

بیان شد که در میان مجروحان یک پیراپزشک بود که به طور داوطلبانه در یگان حفاظت مدنی فلسطین کار می کرد. لحظاتی که بهیار توسط سربازان اسرائیلی با گلوله های پلاستیکی هدف قرار گرفت توسط فیلمبردار AA ، هشام ابوشاکرا فیلمبرداری شد.

این فیلم همچنین شامل تیراندازی به پیراپزشک مجروح فلسطینی و معالجه سایر تظاهرکنندگان و تیم های کمک اولیه است.

سربازان اسرائیلی قبلاً در آمبولانس هلال احمر فلسطین مداخله کرده بودند

سربازان اسرائیلی سعی کرده اند یک فلسطینی را به زور از آمبولانس زخمی شده در اعتراض معترضین به سیاست تخریب تل آویو و شهرک های یهودی در منطقه دره اردن در شرق کرانه باختری اشغالی در 25 نوامبر خارج کنند.

تلاش سربازان اسرائیلی برای بیرون آوردن یک فلسطینی مجروح از آمبولانس متعلق به هلال احمر فلسطین در محل حادثه نیز توسط ابوشاکرا ثبت شد.

وزارت بهداشت فلسطین تلاش برای بازداشت سربازان اسرائیلی را محکوم کرد.

از طرف دیگر ارتش اسرائیل به دفاع از این حادثه پرداخت و ادعا كرد كه تصویری كه ابو شكرا ضبط كرده و نشان دهنده لحظه ای است كه یك فلسطینی زخمی قصد دارد توسط آمبولانس توسط سربازان اسرائیلی گرفته شود ، واقعیت را كاملاً منعکس نمی كند.

شهرکهای غیرقانونی یهودیان و دیوار تقسیم

بیش از 250 شهرک غیرقانونی یهودیان در کرانه باختری وجود دارد که اسرائیل در سال 1967 این مناطق را اشغال کرد. بیش از 400000 مهاجر یهودی ساکن در این مکانها زندگی فلسطینیانی را که تحت اشغال در کرانه باختری زندگی می کنند ، دشوارتر می کند.

طبق قوانین بین المللی ، تمام شهرک های یهودی واقع در سرزمین های اشغالی غیرقانونی تلقی می شوند.

پس از انتفاضه آکسا (انتفاضه دوم) ، که در سال 2000 در فلسطین فوران کرد ، دولت اسرائیل ساخت “دیوار تقسیم” بین کرانه باختری و اسرائیل را در سال 2002 ، بر اساس “امنیت” آغاز کرد.

به دلیل دیوار جدایی ، نزدیک به 3 میلیون فلسطینی در کرانه باختری قادر به عبور از بیت المقدس شرقی و اسرائیل نیستند.

هر روز جمعه ، در جریان اعتراضات به دیوار تقسیم کننده و احداث شهرک های غیرقانونی یهودیان ، سربازان اسرائیلی با گلوله های واقعی و پلاستیکی و همچنین گاز اشک آور و فاضلاب تحت فشار بعضاً پاسخ می دهند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *