[ad_1]

کابلوف در مورد اوضاع افغانستان اظهاراتی به خبرنگار AA ارائه داد.

کابلوف با بیان اینکه اوضاع نظامی و سیاسی در افغانستان کاملاً متشنج است ، گفت این وضعیت روسیه را نگران می کند.

کابلوف با بیان اینکه آنها معتقد نیستند که طالبان در خطر به دست گرفتن قدرت با زور در افغانستان هستند ، گفت:

“اگرچه درگیری ها عمدتا در مناطق روستایی است ، اما حمله ای به شهرها صورت نمی گیرد. هدف طالبان تقویت موقعیت خود قبل از آغاز گفتگوهای صلح است. طالبان از اثرات منفی روی کار آمدن سناریوهای خشونت آگاه هستند و این سناریوها را نمی خواهند. آنها بیانیه هایی را برای آشتی از طریق مذاکرات ارائه می دهند. “

کابلوف با اشاره به اینکه روسیه به ویژه نگران اوضاع در شمال افغانستان و افزایش تولید مواد مخدر با حضور سازمان تروریستی DAESH در آنجا است ، گفت که آنها گام هایی را در سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) برداشته اند تا از تنش های ناشی از اختلافات بین نیروهای افغان و طالبان از گسترش سلاح های هسته ای در کشورهای آسیای میانه.

“ما می توانیم بگوییم که روسیه از تمام ابزارهای موجود استفاده خواهد کرد.”

کابلوف با تأکید بر اینکه آنها برای جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است از افغانستان در آسیای مرکزی بوجود آید ، آنچه لازم است انجام خواهند داد ، گفت: “می توان گفت روسیه برای مقابله با” سرریز شدن “تنش ها از مناطق شمالی کشور از همه ابزارهای موجود استفاده خواهد کرد. افغانستان به سرزمین متحدان ما در آسیای میانه “، گفتم.

کابلوف در مورد اخبار مبنی بر اینکه ایالات متحده می خواهد در کشورهای آسیای میانه از جمله قزاقستان ، ازبکستان و تاجیکستان مستقر شود ، ارزیابی زیر را انجام داد:

“با توجه به اینکه عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان ادامه دارد ، ارتش و سایر زیرساخت های ایالات متحده نباید به کشورهای همسایه ، از جمله آسیای میانه هدایت شود. عملیات 20 ساله آمریکا و ناتو در افغانستان به این معنی است که پایگاه های نظامی ایالات متحده نیست ثبات و امنیت را در منطقه افزایش دهد. او ثابت کرد که هیچ کاری نکرده است. “

کابلوف گفت که آنها از نشست گسترده سه جانبه شامل روسیه ، ایالات متحده ، چین و پاکستان و مذاکرات مسکو در مورد افغانستان غافل نشده اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *