[ad_1]

CARACAS: رئیس جمهور ونزوئلا نیکولاس مادورو روز شنبه گفت که آماده “ورق زدن” با ایالات متحده به رئیس جمهور است جو بایدن، خواستار “راهی جدید” پس از سالها تنش با دونالد ترامپکاخ سفید.
رهبر چپ گرایان به هواداران خود گفت: “ما آماده هستیم که در روابط خود با دولت جو بایدن ، بر اساس احترام متقابل ، گفتگو ، ارتباط و تفاهم ، مسیری جدید را طی کنیم” ، و افزود که “آماده ورق زدن” با دولت جدید ایالات متحده
دولت ترامپ تعدادی از تحریم های اقتصادی علیه ونزوئلا را اعمال کرده است ، از جمله تحریم نفتی اعمال شده در سال 2019 در تلاش برای سرنگونی رژیم سوسیالیستی مادورو ، که ایالات متحده آمریکا آن را به عنوان یک دیکتاتور تعیین کرده است.
پس از سالها روابط یخ زده ، کاراکاس و واشنگتن در 23 ژانویه 2019 ، هنگامی که دولت ایالات متحده رهبر مخالف را به رسمیت شناخت ، روابط دیپلماتیک خود را به طور کامل قطع کردند. خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا.
پس از اینکه بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر پیروز شد ، مادورو به این سیاستمدار قدیمی تبریک گفت و گفت: ونزوئلا “برای گفتگو و تفاهم خوب با مردم و دولت ایالات متحده آماده است” ، و این احساسات را در ماه دسامبر تکرار کرد.
تحلیلگران بر این باورند که دولت بایدن موضع معتدل تری در مورد ونزوئلا اتخاذ کرده و از میانجیگری بین المللی برای گذار به دولت جدید حمایت خواهد کرد.
با این حال ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه پیشنهادی بایدن ، پیش از این مادورو را “دیکتاتوری وحشی” توصیف کرده و در جلسه تأیید سنا گفته بود که وی از سیاست ترامپ در حمایت از گیدو حمایت می کند.
به دنبال سوگند مجلس شورای ملی جدید ونزوئلا طرفدار مادورایی پس از انتخابات دسامبر که توسط مخالفان متقلب تحریم شد ، حمایت مجدد از گوایدو انجام شد.
پارلمان جدید از نظر فنی گویدو ، رئیس مجلس سابق را از کار بیکار کرد ، اگرچه وی قصد دارد یک پارلمان پارلمان سایه را در سایه هایی که از حمایت خارجی برخوردار است حفظ کند.
بر اساس اعلام سازمان ملل ، بیش از پنج میلیون ونزوئلایی از سال 2015 با فرار از تلاطم های سیاسی و اقتصادی ، این کشور را ترک کرده اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *